Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Гърция с теглич и затъмнени задни стъкла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване до Гърция с теглич и затъмнени задни стъкла

    Здравейте колеги,

    Та значи може да се наложи да се поразходим до Кавала с джипка която е с твърд теглич и затъмнени задни стъкла /на задните врати, задната врата и стъклата където са третия ред седалки/. В нета прочетох, че това нарушава Закона за движение по пътищата на Гърция като кометарите са предимно от леки автомобили.
    За стъклата има коментари, че за задните не правели проблеми /или ще мина или няма/ ама за теглича ако е вярно просто май ще пропуснем разходката с джипа.

    Ако някой е пътувал и с двете или пък е чул нещо различно /тайно се надявам да има някаква врътка/ ще помоля да сподели.


    Благодаря
    Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
    Бахти, как се изказах...

  • #2
    От: Пътуване до Гърция с теглич и затъпнени задни стъкла

    Аз бях из Халкидики в края на юни точно в такава комплектация (виж ТУК) и нямах никакви проблеми, не са ме спирали и т.н.

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване до Гърция с теглич и затъпнени задни стъкла

      Няма ли опция за демонтаж на теглича?
      Yamaha XT​M600E '98
      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване до Гърция с теглич и затъпнени задни стъкла

        Аз съм пътувал шесткратно до Халкидики и Солун със твърд теглич. За по седмица. Полицаи съм виждал веднъж. Не са ме спирали. Знам, че основно спират за скорост. И там има на места безумни ограничения, та се примири със свиркащите ти византийци, и мисля да нямаш проблеми.

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване до Гърция с теглич и затъпнени задни стъкла

          Колеги,

          Благодаря за бързите отговори ;0). Тъкмо четях http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=98966 ....
          За съжаление тегличът не се рзглобява - не е "кука" - твърд теглич си е. Трябва да демонтира.

          Абе май 50/50 ще е ако пътувам в тази комбинация. Плюс това, че одеве прочетох че на някои даже мерели изгорелите газове на границата /струва ми се малко измислено, но не бих се учудил/ ...

          Понеже по-горната тема е от преди една година ми се искаше да чуя по-нови мнения.

          Yaro погледнах твоят пост - сигурен съм, че при вида на тази разкошна 80-ка гръцките полицаи си гълтат езиците и изпадат в несвяс и т профучаваш безпрепятствено без да бъдат забелязани нарушенията ;0).
          При мен задните стъкла са затъмнени по същия начин /аз съм по скромен - Pajero '94/ но немога да видя дали имаш теглич. За теглича давали по 500.00 Euro глоба ...
          Последно редактирано от DimitarNikolov; 08-09-11, 19:18.
          Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
          Бахти, как се изказах...

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване до Гърция с теглич и затъпнени задни стъкла

            Не се занимавай с глупости. Моето Паджеро си е с оригиналния теглич и никой думичка не е казал. За разлика от тук, в Гърция няма рекетьори зад всеки храст. Карай си с теглича. Просто спазвай ограниченията и не прави простотии, защото тогава може да имаш проблеми. особено за неправилно паркиране. Там 80% от колите са с тегличи и тъмни стъкла. Част от слуховете за това колко е гадно в Гърция се пускат от нашенските пишман хотелиери, сещаш се защо...
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване до Гърция с теглич и затъпнени задни стъкла

              Колега, ние ще ходим на Тасос от 18 до 21.09, ако доскучаете елате да се видим.Ще сме няколко буса и джип
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване до Гърция с теглич и затъпнени задни стъкла

                Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                Колега, ние ще ходим на Тасос от 18 до 21.09, ако доскучаете елате да се видим.Ще сме няколко буса и джип
                С удоволствие ;0).
                Но пътувнето ни ще е тази седмица. Все пак ако искаш пусни един GSM на ЛС - нищо не се знае може да нещо да се отложи и да отидем другата седмица.


                Колеги, благодаря за окуражителните думи.
                Абе паля мулето и мръсна газ към Гърция. Това ще е!!!
                Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                Бахти, как се изказах...

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване до Гърция с теглич и затъпнени задни стъкла

                  От цялата работа не мога да разбера само защо тази тема е в този раздел
                  Верно, че тежките ендура имат доста екстри, ама чак теглич и затъмнени задни стъкла.....
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване до Гърция с теглич и затъпнени задни стъкла

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    От цялата работа не мога да разбера само защо тази тема е в този раздел
                    Верно, че тежките ендура имат доста екстри, ама чак теглич и затъмнени задни стъкла.....
                    Чак сега видях sorry. Абе като ползвах търсачката за да не пускам нова тема, съм прочел нещо което е било в този раздел, та за това е тук.
                    Ще помоля някой от модераторите да я премести в подходящия раздел ....
                    Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                    Бахти, как се изказах...

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Пътуване до Гърция с теглич и затъпнени задни стъкла

                      От моя опит, на самата граница е абсурд да ти направят проблем, там само даваш личната карта и талона на колата и минаваш за 30 секунди макс. Нали все пак отиваш да харчиш пари в държавата им.

                      А пък шансът да те спрат полицаи в Гърция клони към 0. Едно, че ги няма, и второ, че е абсурд да те спрат, ако не си в нарушение. Аз ходя там редовно и не са ме спирали никога. А това за тъмните стъкла и тегличи според мен са били някакви акции за по 1 седмица и който изгорял тогава - изгорял.

                      Местните ми казаха и друго нещо - напоследък много са дигнали глобите и полицаите гледат да не глобяват, защото за най-елементарното нарушение ти се е*ава майката на бюджета.
                      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътуване до Гърция с теглич и затъпнени задни стъкла

                        Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
                        С удоволствие ;0).
                        Но пътувнето ни ще е тази седмица. Все пак ако искаш пусни един GSM на ЛС - нищо не се знае може да нещо да се отложи и да отидем другата седмица.


                        Колеги, благодаря за окуражителните думи.
                        Абе паля мулето и мръсна газ към Гърция. Това ще е!!!
                        В подписа е
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътуване до Гърция с теглич и затъпнени задни стъкла

                          От личен опит, за последните 2 години мога да кажа че не сме имали проблем нито със затъмнени стъкла, нито с теглич.
                          В повечето случаи на границата те проверяват българските служители (поне при нас все така е било), а и в по-горен пост пише, че ти проверяват само документите.
                          Полицаи по пътищата в Гърция рядко сме срещали, а и ние си караме по правилата и никой за нищо не ни е спирал.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Re: Пътуване до Гърция с теглич и затъпнени задни стъкла

                            Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                            А пък шансът да те спрат полицаи в Гърция клони към 0. Едно, че ги няма, и второ, че е абсурд да те спрат, ако не си в нарушение. Аз ходя там редовно и не са ме спирали никога.
                            Потвърждавам казаното! И аз съм ходил в Гърция десетки пъти и не съм имал проблем с затъмнените стъкла. Никога никой не ми е правил проблем за каквото и да е. Само веднъж са ме спирали, преди няколко години, за да погледнат в колата, дали нямам антирадар. По това време доста се коментираха антирадарите...
                            Иначе единственото условие е да не правиш (груби) нарушения. Въпреки, че знам всички места до Солун, на които стоят и мерят скорост, спазвам навсякъде и ми е много спокойно. Не се подвеждам, когато ме изпреварват техни или наши джигити. Друг е въпросът, че са ме изпреварвали българи с разлика в скоростта поне 50км/ч, а после реват и се разнасят слухове и легенди, как глобявали в Гърция, как се заяждали с българи и т.н.
                            Другата причина за слуховете е това, което Scrapheap каза по-нагоре: "Част от слуховете за това колко е гадно в Гърция се пускат от нашенските пишман хотелиери, сещаш се защо.."
                            http://www.nakladkibg.com
                            накладки, спирачни дискове, съединители

                            088 8613380

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: Пътуване до Гърция с теглич и затъпнени задни стъкла

                              Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                              От моя опит, на самата граница е абсурд да ти направят проблем, там само даваш личната карта и талона на колата и минаваш за 30 секунди макс...
                              Мишо, защо и талона на колата? Никога не са ми го искали...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X