Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видеокамера CANON или SONY

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Видеокамера CANON или SONY

    Моята антика е насело. При първа възможност, ще я взема, ще разтоваря някое филмче на тъмно и ще го пусна. Само с обяснения няма да стане, явно. Има си принципи за отражение, разсейване, пречупване, поглъщане... на светлината, както и стъкларии, които са си същите от сто години и са си почти толкова скъпи, колкото са били преди 100 години.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #62
      От: Видеокамера CANON или SONY

      Да питам още нещо.
      При монтажа и обработката на материала, какъв изходен стандарт да ползвам?
      За момента си правя проби само със 720/480 резолюция, за по-бърза работа.
      Но ми прави впечатление, че какъвто и изходен стандарт,или формат ако е по-правилно, да задам, има загуба в качеството. Също така, бит рейта влияе ли, колко да го задам? Има ли смисъл да е по-голям.
      Като пускам обработения материал, след това на Медиа-плеар Класик, той винаги ми се отваря в по-малък прозорец отколкото оригиналът.
      Нещата се подобряват ако за изходен ползвам някой HD формат.
      Програмата е някаква версия на "Wondershare video editor".

      Коментар


      • #63
        От: Видеокамера CANON или SONY

        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
        Но ми прави впечатление, че какъвто и изходен стандарт,или формат ако е по-правилно, да задам, има загуба в качеството.
        ....
        Е па то това е логично .
        Също така е логично ( независимо от плеъра) като "свиеш" материала под оригиналния - да излиза в по- малък прозорец .
        С бит рейда и аз съм си играл. Особена разлика в шума няма, в тесни граници е . Там нещата пак зависят от техниката с която снимаш - просветляване и оптика . Изобщо , чудеса от въпросния клас няма как да очакваш .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #64
          От: Видеокамера CANON или SONY

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Е па то това е логично .
          Също така е логично ( независимо от плеъра) като "свиеш" материала под оригиналния - да излиза в по- малък прозорец .
          С бит рейда и аз съм си играл. Особена разлика в шума няма, в тесни граници е . Там нещата пак зависят от техниката с която снимаш - просветляване и оптика . Изобщо , чудеса от въпросния клас няма как да очакваш .
          Да, но аз по никакъв начин не го свивам, поне по опциите за настройка които дава програмката.
          Ето какво излиза. Това което ми прави впечатление, е че винаги в медиа-инфиото излиза че ми го е направила в PAL , аз съм задал NTSC. И формата 3:2 , при зададен 16:9.
          И пак питам. В какъв изходен стандарт да конвертирам филмите(AVI, MOV MP4....), а и специално HD?
          Кой е най-качествен а и най-удобен за гледане било в Интернет, или записан на диск?
          И всички HD филми, независимо от стандарта, само на БлуРей диск ли могат да се записват?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MediaInfo.JPG
Прегледи:1
Размер:125.7 КБ
ID:5769943

          Коментар


          • #65
            От: Видеокамера CANON или SONY

            Виж какъв формата на оригиналния файл(примерно 1280х720) и задай изходния файл да е с същите размери. По принцип доста от програмите имат готова настройка за youtube, само гледаш входния и изходния файл да е с еднакъв размер.
            Файла може да го запишеш на всичко на което може да се събере, включително и на CD.

            Сега се загледах в параметрите на входящия файл.
            Като цяло положението не е розово - 480p Interlaced.
            Това си е SD и то Interlaced... Та, безмислено е да го експортваш в резолюция по голяма от 720x480.
            Проблема при тебе е друг. Входящия фаил ти е NTSC 16:9 - изходящия ти е 4:3 PAL. Също така изходящия ти е Progresive... Та оправи тези настройки и разликата ще е минимална. По принцип добре е да се експортва в H264 MP4 щом е за youtube. Компресията от MPG към H264 може да намали размера до 10 пъти. 100МБ файл да стане 10МБ...

            Коментар


            • #66
              От: Видеокамера CANON или SONY

              Да, това са филмите в не HD формат.
              И в настройките на програмата го задавам да ми излезе, така като казваш. Но излиза това.
              Да е16:9 се задава още с влизането в програмата. NTSC в падащо меню при настройките за изходящ формат. Progresive само се получава.
              Такава е програмката. Може и да е малко куца.

              Колкото до HD на тази и подобни модели SONY. И там има малка измама. Резолюцията е 1080i, a нe 1080p. Което, в ревютата казват, не е едно и също.
              Ще видя как ще излизат и те с тази програмака. Вече я разбрах, как се работи.

              Коментар


              • #67
                От: Видеокамера CANON или SONY

                Незнам какво точно прави програмата ти. Ако е само за конвертор ползвам Format Factory. Не ми е създавал проблеми до сега...

                Коментар


                • #68
                  От: Видеокамера CANON или SONY

                  Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                  ....Колкото до HD на тази и подобни модели SONY. И там има малка измама. Резолюцията е 1080i, a нe 1080p. Което, в ревютата казват, не е едно и също.... .
                  Тук при мен се подмята една от подобен модел . Макар и с малко по-добри характеристики от твоята , но пак от ниския клас . Има избор между 1080p и 1080i . Не съм снимал отдавна с нея , но помня , че като правих тестове - особена разлика не забелязах . Това при "прожектиране" на записа на телевизор HD Ready.
                  Заради теб ше си направя труда да видя как изглежда разликата и на Full HD . Стига да не са капнали нацяло батериите на камерата от продължителния престой , че нямам навика да ги зареждам периодично
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Видеокамера CANON или SONY

                    Направих си труда да прочета теоретически къде е разликата.
                    Но като извод, тя се усеща най-добре при по-големи ерани, над 40 инча и при сцени с бързи движения.
                    Така че каквото-такова.
                    Нещата които забелязвам и ме вълнуват са, цветовата гама, шума при по-слаба светлина, бързината на фокусиране.
                    Също така, понякога се плучава едно леко размиване при по-бързо движение на камерата, или при бързо движени на някои обекти, например поклащане на тревичка от вятъра. Сещате се за какво говоря, вероятн си има точния термин.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Видеокамера CANON или SONY

                      Доста изисквания имаш за нещо с което ще правиш клипчета за тубата. Така и не разбрах какво точно ще снимаш, но ако е нещо с по-дребни детайли най-важно е резолюцията. Ако снимаш примерно как поиш една лаптопска платка на ниска резолюция крайния потребител ще види една мъгла или нищо...
                      Цветовата гама в случая няма значение. Фокусирането донякъде също, защото по принцип се снима от статив и камерата следи една точка.
                      За Interleace не е точно така. Усеща се на голяма резолюция, не задължително на голям екран. Вече има и телефони дето бачкат на FullHD...
                      Такава техника, както и при фотоапаратите се избира според това което ще снимаш...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Видеокамера CANON или SONY

                        Да, прав си разбира се.
                        Това не са изисквания. По-скоро неща които ме дразнят. Естествено че за толкова пари това е положението.
                        Добре, а тези снимки, с какъв клас камери би трябвало да са правени. Най-вече в началото, нощните сцени.
                        То има и много допълнителна обработка.
                        https://www.youtube.com/watch?v=suxG...re=em-comments

                        Коментар


                        • #72
                          От: Видеокамера CANON или SONY

                          Все пак, за да мога да направя сравнение, как се държат други камери с малко по-ралични параметри, взех още една.
                          Съвсем случайно попаднах на JVC GZ HD7, на достъпна за мене цена.
                          Няма да се спирам на подробности.
                          Само ще спомена, че удовлетворява желанието ми да е 3CCD а не CMOS, и да е с харддрайв. Рядко срещана комбинация.
                          Допълнителни и неочаквани екстри са, че има отичен визьор, и опция за ръчни настройки на всички параметри.
                          За съжаление времето силно се различава от лятното, но направих някои тестове.
                          В закрити помещения вкарва повече светлина в изображението в сравнение със Сонито.
                          Но и с нея автоматичния бял баланс куца в стая. На ръчен режим нещата стоят по-добре.
                          На открито, в това сумрачно време и двете избивт леко в синьо.
                          При добро време, разликата за мене е незначителна. Отново JVCто вкарва малко повече светлина.
                          Най-големият плюс са оптичният визьор, с който не си зависим от външната силна светлина, и многобройните настройки с които може да се борави.. В тази връзка менюто е малко по-сложно, и трябва малко време за да се свикне и работи по-бързо.
                          Като цяло. по-интерсна играчка, останалото го има в нета
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090161.JPG
Прегледи:1
Размер:347.1 КБ
ID:5772963

                          Коментар


                          • #73
                            От: Видеокамера CANON или SONY

                            Незнам оптичния визиор на камера какъв плюс е
                            Може да си снимаш 2 часа с кофти експонация без да разбереш. Оптичния визьор е колкото да видиш какво снимаш...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Видеокамера CANON или SONY

                              Не съм сигурен че съм се изразил правилно.
                              Оптичният визьор на тази камера вижда малко дигитално дисплейче.
                              То реагира и на фокус и на експонация и на бленда.
                              И е добре, защото си независим от външната светлина
                              Аз не съм се заигравал с камери, на интерсното при тази е че за разлика от Сонито, има ръчна настройка на експонацията.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Видеокамера CANON или SONY

                                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                                Не съм сигурен че съм се изразил правилно.
                                Оптичният визьор на тази камера вижда малко дигитално дисплейче.
                                То реагира и на фокус и на експонация и на бленда.
                                И е добре, защото си независим от външната светлина
                                Аз не съм се заигравал с камери, на интерсното при тази е че за разлика от Сонито, има ръчна настройка на експонацията.
                                Оптичния визьор е една лупа с оптика която ти показва това което ти е отпред като при DSLR-рите.
                                Това за което говориш си е електронен визьор

                                Всяка по сериозна камера има настройка на експонацията, shutter speed, баланс на бялото, настройка на блендата...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X