Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой слагал ли е Ц20ХЕ на Фронтерка?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой слагал ли е Ц20ХЕ на Фронтерка?

    Става въпрос за опеловия мотор 2.0литра 16 клапана 150 коня. Който се слага на вектра,калибра и астра.

  • #2
    От: Някой слагал ли е Ц20ХЕ на Фронтерка?

    Много пъти съм се замислял,като се има на предвит,че почти имам и донор,не ми се влиза в тоя филм.
    Защо направо не търсиш една 3,2 матор.
    Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
    Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #3
      От: Някой слагал ли е Ц20ХЕ на Фронтерка?

      Ако трябва да съм честен много по-впечатляващо решение е 2.6 шестак от Омега,който се намира сравнително евтино и е прекрасно решение за Фронтерите!....Вече има изпълнен такъв проект от Евгени Турбото и да ти кажа честно,машината надмина доста от очакванията! ....Ако имаш интерес се разтърси по неговите теми и ще видиш,как се справи с трансплантацията! ....Успех!
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • #4
        От: Някой слагал ли е Ц20ХЕ на Фронтерка?

        Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
        Ако трябва да съм честен много по-впечатляващо решение е 2.6 шестак от Омега,който се намира сравнително евтино и е прекрасно решение за Фронтерите!....Вече има изпълнен такъв проект от Евгени Турбото и да ти кажа честно,машината надмина доста от очакванията! ....Ако имаш интерес се разтърси по неговите теми и ще видиш,как се справи с трансплантацията! ....Успех!
        2.6 като коне е еднакъв с ц20хе ...150 коня ... и разлика само от 24нм въртящ момент, която разлика може да не се усети от по-високото тегло на 6 цилиндровия мотор.А разликата в рахода е голяма ... пък и за Ц20ХЕ имам хубав чип, и разни други малки жокери с които да стане по-жив от 2.6 Пък и искам метанов инжекцион да слагам ... 6 цилиндъра ще е малко по-скъпа системата от колкото за 4 цилиндъра ... отделно самата трансплантация ще е по-проста за ц20хе защото мотора като долнище има общо с ц20не 115 коня.А и не знам колко са корави тия 2.6 ... ако ще е 6-так ... по-добре 3.0л от Омега ... или заводския 3.2 без да се занимавам с глупости. Просто съм фен на легендарното ц20хе, имал съм кола с този мотор и ми е интересно някой в Бг направил ли е такъв проект.

        Коментар


        • #5
          От: Някой слагал ли е Ц20ХЕ на Фронтерка?

          Ясно! ....и аз бях фен на този двигател преди и наиста носи на зор!....2.6 е корав мотор,също както и 3.0 и 3.2,но те се намират по-трудно!...Моторът за който говориш,наистина с евтини преправяния постига добри резултати,но нека не забравяме,че това е джип и нито скоростите,нито дифовете са направени за такова каране,какво целиш!......(не се заяждам)!
          Мое лично мнение и убеждение,е че няма по-хубаво от здрав шестак,пък ако ще и с 30 коня по-малко да е! ....
          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

          Коментар


          • #6
            От: Някой слагал ли е Ц20ХЕ на Фронтерка?

            Нямам кой знае какви цели ... искам икономична джипка с евтина подръжка ... но все пак ми се иска като тръгна да изпреварвам да не треперя и да не търся участаци с видимост поне 1/2 км. Една Фронтерка с Ц20ХЕ ... понаправено до около 170 коня ... мисля, че ще покрие желанията ми.Пък и Ц20ХЕ-то може да се строукне на 2.2 и да придобие и повечко въртящ момент ... части колкото искаш 2ра ръка.

            Коментар


            • #7
              От: Някой слагал ли е Ц20ХЕ на Фронтерка?

              Според мен за джипка винаги е по добре по голямата кубатура дава голям въртящ още от ниските обороти докато този 16 клапанов мотор иска развъртане аз бих заложил на 2.6 или 3.0 без да мисля за конете
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #8
                От: Някой слагал ли е Ц20ХЕ на Фронтерка?

                Първоначално публикуван от Vangelis84 Преглед на мнение
                Нямам кой знае какви цели ... искам икономична джипка с евтина подръжка ... но все пак ми се иска като тръгна да изпреварвам да не треперя и да не търся участаци с видимост поне 1/2 км. Една Фронтерка с Ц20ХЕ ... понаправено до около 170 коня ... мисля, че ще покрие желанията ми.Пък и Ц20ХЕ-то може да се строукне на 2.2 и да придобие и повечко въртящ момент ... части колкото искаш 2ра ръка.
                Видях спор една тема но вече не мога там да ти отговоря:
                Търсиш съвет- забрави за тези 150-160 км/ч със фронтера(патрул,дайхацу,витара...).Това не МЛ,Х5,Q7...
                Можеш да ги вдигнеш на прав участък от магистрала, ако си сменил мотора или тунинговал може и 200 да вдигнеш но... до първият завой. Това не е проектирано да върши такава работа-повярвай.
                Това нещо тежи, с 20-30 коня в повече ще се изкачваш по не толкова стръмен наклон вместо с 90км/ч със 100км/ч без да се тормози машината.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #9
                  От: Някой слагал ли е Ц20ХЕ на Фронтерка?

                  Първоначално публикуван от Vangelis84 Преглед на мнение
                  Става въпрос за опеловия мотор 2.0литра 16 клапана 150 коня. Който се слага на вектра,калибра и астра.
                  Ами не е слагал, безсмислено е, тук коментираме джипове и техните качества/недостатъци като такива, не и бегачки, дето не стават за нищо, освен за Божурище/с много кратък пробег/.
                  Приключваме и с тази рейсърско-джиперска-доста неориентирана тема.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X