Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теглене на каравана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Теглене на каравана

    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
    В грешка си. Не му трябва Е категория, ако композицията /влекач+ремарке/ не надвишава 3,5 тона.
    Иначе, колегата да забрави за скорост над 80 км/ч, просто да забрави ...............!!!
    До колкото съм чел някаде ако е над 750кг ми трябва в+е,а за скоростта съм съгласен,аз и без друго с повече от 100 не карам щото винаги съм с колела,раници и куп други глупости на багажника отгоре

    Коментар


    • #17
      От: Теглене на каравана

      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
      В грешка си. Не му трябва Е категория, ако композицията /влекач+ремарке/ не надвишава 3,5 тона.
      Иначе, колегата да забрави за скорост над 80 км/ч, просто да забрави ...............!!!
      Аз караван не съм теглил, но съм живял една година във вагон и една година в каравана. И съм преживял терзанията на теглещите каравана. В този ред на мисли, не искам да засягам компентноста ти на шофьор и карач, но от преминаването на изтчна и централна европа през 99-та зман, че в Сърбия, Словения и Хърватска (модерно Хърватия) искат "е" категория. До колкото знам и тук преглеждат и пишат акт за несъответствие на категорията, незнам как е по френско. За застраховка е добре да имаш споменатата категория. Казвам го от виждане, не от някакви тълкования и т.н.
      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

      Коментар


      • #18
        От: Теглене на каравана

        Мога да споделя опит с 6метрова каравана и мерцедес спринтер 2.7ТД ако си по магистрала или равно върви добре но ако ходиш на балкана по баира 1ва - 2ра. Спринтера има доста як двигател и въпреки това се усеща. За теглене ще теглиш, но с какво усилие и какъв разход не се знае. Дано съм бил полезен.

        Поздрави
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • #19
          От: Теглене на каравана

          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
          В грешка си. Не му трябва Е категория, ако композицията /влекач+ремарке/ не надвишава 3,5 тона.
          Иначе, колегата да забрави за скорост над 80 км/ч, просто да забрави ...............!!!
          По сега действащия закон за всяко едно ремарке с тегло над 750 кг се иска Е категория независимо с какво ще се тегли .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #20
            От: Теглене на каравана

            Точно така е! Ето малко яснота по въпроса да не се спори напразно

            Категория "Е"
            "В+Е" - Водачът има право да управлява лек автомобил (до 3.5 т.) с ремарке над 750 кг., или масата на ремаркето с товар да не превишава масата на автомобила без товар. Кандидатите трябва да притежават категория "В".

            "С+Е" - Водачът има право да управлява товарен автомобил, чиято допустима максимална маса надвишава 3500 кг. Към тях може да се прикачва ремарке с допустима максимална маса над 750 кг. Кандидатите трябва да притежават правоспособност за категория "С" и стаж над 1 година.

            Газ 69 2.4i
            Густо майна, пътят свърши !!!
            GSM: О895 7О6О59

            Коментар


            • #21
              От: Теглене на каравана

              Женевската Конвенция от 1968 година е приета включително и от България, то-ест правилата от ПДП са едни и същи в цяла Европа.
              Ако /както казва колегата по-горе/ в Хърватско ти искат кат. Е за да теглиш каравана значи просто става дума за полицейски произвол.
              Добре, нека ти пишат акт, ти недей да подписваш и делото отива на съд. Там вече, в Съда, нещата се решават на друго ниво.
              А да видим кон боб яде ли и котка оцет пие ли?

              Напомням, че Полицията не е правораздавателен орган. Гражданин, който е сигурен в себе си - нека да не подписва акта. Отиваме на Съд и там ще се разберем.
              Последно редактирано от мишоци; 31-08-11, 22:26. Причина: допълнение
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #22
                От: Теглене на каравана

                Не знам как е в Хърватска, но предполагам, че тамошния ЗДвП не се различава много от нашия, както и ЗАНН. Това ще рече, че неподписването на акта въобще не значи, че ще ходи на съд. Освен това, ако делото е да кажем след 3 месеца, кой ще бие пътя до там за някаква глоба? Не броя другите разноски.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #23
                  От: Теглене на каравана

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snimka00%203.jpg
Прегледи:2
Размер:147.9 КБ
ID:5299843И понеже до този момент май само аз съм тегя каравана 1000 кг. с офа 2.0 C20NE, да споделя. Няма никакъв проблем да се дърпа с тази фронтерка. Върви прилично с 80-90 на равно и ускорява почти толкова добре колкото и без нея, което много ме впечатли. Тя и без каравана не върви кой знае колко. Проблемът разбира се е когато дойде продължителен баир. Тогава повече от 50-60 трудно вдига, но това при тегленето на каравана не е кой знай какъв проблем, защото с каравана по принцип не се пътува бързо. За бавни въобще не може да става въпрос, освен в гората. Като стабилност се държи просто перфектно. Никакво поклащане или занасяне при странечен или насрещен вятър, което се дължи не само на теглото на машината, а и това че е със задно предаване. Разходът се вдига само с 2-3 литра газ на сто, което също е много впечатляващо, предвид разхода на леката ми кола преди фронтерата. Сега я дърпам с ОФА 2.2i и тук нещата стоят по същия начин както с ОФА 2.0. Само дето е по-мощна и по баирите върви по-добре. Пък е и още по-тежка и това си има значение за стабилността. Джипките каточели са създадени да дърпат!!!
                  Колкото до опита ми от 5 години да дърпам каравана мога да споделя, че задължително трябва В+Е категория за да се дърпа каравана над 750 кг., а караваните, който са под 750 кг. са изключително малко. А и в чужбина не те питат кой си и от къде си, а те глобяват, ако си без B+E. Караваната трябва да минава на преглед и има отделна гражданска застраховка. Приличната скорост за дърпане е 80-90, до 100. При по-голяма скорост по-лесно може да се залюлее караваната и да сатене беля. Има смелчаци, които дърпат със 120, но тогава могат да излетят капандурите на караната. Особено при по-старите модели. Изпреварването с караваната по магистралата е възможно, но с офа 2.0 става все едно караш камион. Знаете с каква бързина се изпреварват камионите не само защото са бавни, но и дълги. На двулентов път почти не може да се изпреварва, но не е невъзможно при добра преценка и оппит, защото не можеш да се прибереш бързо заради дължината на караваната. Ограниченито на скоростта с караваната е 90 км/ч. по магистрала. Мога смело да кажа, че по двупосочен път (не магистрала) с офа 2.0 C20NE и закачена за нея каравана, се кара наравно (като скорост) с другите участници в движението.
                  kole6anski, ако имаш финансовата възможност, купи си каравана, но те съветвам да си изкараш В+Е, защото ти остава за цял живот и ще можеш да си дърпаш всичко, което пожелаеш като размер. Сега като си вземеш каравана, следващата ти ще е по-голяма.
                  Последно редактирано от sony bono; 01-09-11, 10:48.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Теглене на каравана

                    Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]357943[/ATTACH]И понеже до този момент май само аз съм тегя каравана 1000 кг. с офа 2.0 C20NE, да споделя. Няма никакъв проблем да се дърпа с тази фронтерка. Върви прилично с 80-90 на равно и ускорява почти толкова добре колкото и без нея, което много ме впечатли. Тя и без каравана не върви кой знае колко. Проблемът разбира се е когато дойде продължителен баир. Тогава повече от 50-60 трудно вдига, но това при тегленето на каравана не е кой знай какъв проблем, защото с каравана по принцип не се пътува бързо. За бавни въобще не може да става въпрос, освен в гората. Като стабилност се държи просто перфектно. Никакво поклащане или занасяне при странечен или насрещен вятър, което се дължи не само на теглото на машината, а и това че е със задно предаване. Разходът се вдига само с 2-3 литра газ на сто, което също е много впечатляващо, предвид разхода на леката ми кола преди фронтерата. Сега я дърпам с ОФА 2.2i и тук нещата стоят по същия начин както с ОФА 2.0. Само дето е по-мощна и по баирите върви по-добре. Пък е и още по-тежка и това си има значение за стабилността. Джипките каточели са създадени да дърпат!!!
                    Колкото до опита ми от 5 години да дърпам каравана мога да споделя, че задължително трябва В+Е категория за да се дърпа каравана над 750 кг., а караваните, който са под 750 кг. са изключително малко. А и в чужбина не те питат кой си и от къде си, а те глобяват, ако си без B+E. Караваната трябва да минава на преглед и има отделна гражданска застраховка. Приличната скорост за дърпане е 80-90, до 100. При по-голяма скорост по-лесно може да се залюлее караваната и да сатене беля. Има смелчаци, които дърпат със 120, но тогава могат да излетят капандурите на караната. Особено при по-старите модели. Изпреварването с караваната по магистралата е възможно, но с офа 2.0 става все едно караш камион. Знаете с каква бързина се изпреварват камионите не само защото са бавни, но и дълги. На двулентов път почти не може да се изпреварва, но не е невъзможно при добра преценка и оппит, защото не можеш да се прибереш бързо заради дължината на караваната. Ограниченито на скоростта с караваната е 90 км/ч. по магистрала. Мога смело да кажа, че по двупосочен път (не магистрала) с офа 2.0 C20NE и закачена за нея каравана, се кара наравно (като скорост) с другите участници в движението.
                    kole6anski, ако имаш финансовата възможност, купи си каравана, но те съветвам да си изкараш В+Е, защото ти остава за цял живот и ще можеш да си дърпаш всичко, което пожелаеш като размер. Сега като си вземеш каравана, следващата ти ще е по-голяма.
                    Мерси за изчерпателния отговор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Теглене на каравана

                      Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                      Тава е за нахъсване![ATTACH=CONFIG]357828[/ATTACH]
                      Абе лесно ти е на тебе с тоя шестак
                      П.П.Търси ми като твоята,да си правим гонки с Горския.
                      Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                      Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #26
                        От: Теглене на каравана

                        Имам едни приятели които дърпат каравана и то не малка с Fiat Brava 1.6 два пъти вече ходят в Испания с нея за по няколко месеца
                        В гора без телефон, като в пустиня без вода! :lol:

                        Коментар


                        • #27
                          От: Теглене на каравана

                          Първоначално публикуван от valyo_valentino Преглед на мнение
                          Имам едни приятели които дърпат каравана и то не малка с Fiat Brava 1.6 два пъти вече ходят в Испания с нея за по няколко месеца
                          То няма проблем и с трабант да теглиш, въпроса е какво ти струва като нерви време и средства.

                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #28
                            От: Теглене на каравана

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            То няма проблем и с трабант да теглиш, въпроса е какво ти струва като нерви време и средства.

                            Когато споделя това мое мнение ме мислят за луд ама сега разбирам че имам колега . Не си спомням точно темата ама това копира 100 % казаното от мен .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Теглене на каравана

                              Колега никой не с сети да подскаже че ще трябва да си намериш изнесени огледала за джипката че с оригиналните ще си гледаш само караванката , ти обзаведе ли се вече с къщурка на колела или търсиш още Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0471.jpg
Прегледи:1
Размер:144.2 КБ
ID:5302970Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0472.jpg
Прегледи:1
Размер:187.1 КБ
ID:5302971 ето това дърпах от Цюрих до София без огледала много е некомфортно да не виждаш назад, иначе тази каравана тежи 1500 кг и не е никакъв проблем за джипката 2.4 само разхода скача драстично ако настъпваш
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар


                              • #30
                                От: Теглене на каравана

                                Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                                Тава е за нахъсване![ATTACH=CONFIG]357828[/ATTACH]
                                Стефане , бре ! Що ни дразниш тука ? В смисъл - за какво нахъсване става дума : за караваната , или за Тойотата ?
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X