Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самурая на Трол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самурая на Трол

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Ясене ... знам, че не си вчерашен, но само за всеки случай - не се улисвай с "подобряването" на вакуумчетата. В общи линии има 2 излишни - ЕГР (ако има такъв и ако е до 95та) и вентилацията на резервоара (ако вече не е затапен).
    Това, дето го беше споменал по-рано, че като духне вятър ще гасне - нещо не го разбрах. При изправна система за оборотите, няма никакъв начин да угасне от вятър и/или скорост.

    Тролий, къде ограничаваш въздуха? Ако ще правиш глупости, сложи някаква пречка директно на смесителя. Достатъчно яка, че да не я смукне в мотора, естествено. Ако диаметъра на отвора на смесителя е над 40мм, лепни някоя 15мм шина и си в играта ... макар, че това е тъпотия неземна
    Ако си с чисто вакуумен изпарител, просто смени мястото на малкото вакумче, току виж всичко си седнало на д-то.
    Ами то вентилацията там прави основната плетеница. EGR не знам, ама май беше само едно.

    Всъщност всички газови уредби горе-долу работят, само защото на двигателя въздухозаборникът и на изпарителя референтният отвор са приблизително в един почти затворен обем. Но със сигурност мога да си угася Ужаската, просто като духна с уста във въздушния филтър или в изпарителя. Вятърът може и повече.

    Абе като остане време и аз ще си сложа шнорхел и ще видите.

    Коментар


    • От: Самурая на Трол

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Ти си направил само едно от всичките неща, за които ти разказвах. Ще го нагласим, само време да имам, че напоследък е страшно.
      Ясене, ти реално успявал ли си да преработиш изпарител за атмосферен двигател? Защото при мен опитите бяха неуспешни и след слагането на турбо изпарител нещата се наредиха. Имам вече известен опит и ако искате може да помагам...
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • От: Самурая на Трол

        За турбо има още една интрига и тя е налягането в първото стъпало. Но за шнорхели, циклони и други подобни дребни колебания в налягането, компенсация на голямата мембрана е достатъчна. Това съм го правил и става винаги.

        Коментар


        • От: Самурая на Трол

          Ква вентилация ви подгони като там резерватив нема
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Самурая на Трол

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Ква вентилация ви подгони като там резерватив нема
            ...ама вентилация има.

            Коментар


            • От: Самурая на Трол

              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
              Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
              ... за да може да се кара нормално.
              Не смея и да си помисля какъв смисъл влагаш в това...
              Това си е направо за подпис на Ясен...
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • От: Самурая на Трол

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ...ама вентилация има.
                Е понеже аз съм я връзвал - няма
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Самурая на Трол

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Е понеже аз съм я връзвал - няма
                  Добре. Консерва с въглища до мотора има. ТрЪбе и маркучета до нея има. Ако според тебе е нещо друго, различно от система за вентилация на резервоара с улавяне на бензинови пари - готов съм да спорим.

                  Коментар


                  • От: Самурая на Трол

                    И от там към резервоара кво има
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Самурая на Трол

                      Ако е това, което казва Ясен, трябва да има една тръбинка към резервоара. Излишна

                      За УАЗката не знам, може да се гаси и с к'во да е, ама на Витарския мАтор се предполага да има работеща система за поддържане на ниските обороти и номера не минава. Освен ако някой не я е ... мамата.

                      не разбрах двигателя на Самика в момента с турбинка ли е или без? И ако е с турбо, къде е смесителя? преди ли след турбината?
                      Сори, ама наистина не ми се чете цялата тема...
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • От: Самурая на Трол

                        Турбинка няма,и проблема с гасненето и оборотите го нямаше преди шнорхела..въздуха го ограничавам преди филтъра- за да симулирам предишното сечение на тръбата преди филтъра.
                        Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                        Коментар


                        • От: Самурая на Трол

                          Аха.
                          Няма никакъв смисъл да го душиш преди филтъра.
                          Предполагам, че или не хващаш от където трябва маркуча за "атмосферната" страна на изпарителя, или просто пропускате някоя дреболия в бързината.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • От: Самурая на Трол

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Ако е това, което казва Ясен, трябва да има една тръбинка към резервоара. Излишна
                            има и не е една
                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            работеща система за поддържане на ниските обороти
                            То хубаво, ама тя с чист въздух не работи. Нито с чиста газ.

                            Коментар


                            • От: Самурая на Трол

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              То хубаво, ама тя с чист въздух не работи. Нито с чиста газ.
                              Това не го разбрах?
                              Точно с чист въздух си работи. Ако въздуха е омешан с газ, поне малко от малко грамотно, пак си работи. Ако не работи - или е прецакана (случва се при повечко старание) или газовата е съвсем зле.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • От: Самурая на Трол

                                Мисълта ми беше, че много малка разлика в налягането над смесителя и над мембраната на филтъра може напълно да спре подаването на газ. Тогава системата за празния ход може да прави каквото си иска и двигателят пак ще изгасне.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X