Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко тунинг за моя мъник (Vespa)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко тунинг за моя мъник (Vespa)

    Искам да съживя малко моя мъник (горе от заглавието).
    Днес свалих карбуратора, щото долното уплътнение тече ... и видях че е Dellorto 19/19.

    Преди дни говорих с един познат който ми каза , че по принцип колкото по-голям карб-а толкова повече върви.

    Сега за моторетката: 75 ccm цилиндър и този Карб ... с оригинален ауспух от 50кубика.

    Въпроса е какво идва след 19ка ... 21ца ?
    Има ли смисъл от такъв или дирекно да мисля за 100+ ссм цилиндър , така или иначе ще го отварям зимата, да му сменям лагерите, че всичко мърда вътре
    Има ли смисъл от "тунинг" ауспух ... подобрява ли нещо ... или само ручи ? (Звука от бясна веспа не е много приятен)
    Снощи го засичах по GPS , макс скорост с мен отгоре (110кг) ... вдигна точно 66.6км/ч
    На мен ми се ще малко повече ... поне да не ме отнесат като го карам извънградско.

    В интернет има 1000магазина които предлагат тунинг части за моя мъник ... но все пак преди да тръгна да правя някакъв "сетъп" да попитам какво ще свърши работа и какво не

    С повишаване на скоростта обаче идва и момента със спирането.
    Обмислям интегрирането на по-големи спирачки (или такива с дискове) от по-нов модел , щото тия прегряват точно за 2 спирания от 60 на 0 ....
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: Малко тунинг за моя мъник (Vespa)

    Така така колеги , сега работата стана вече весела.

    Стегнах си аз веспичката , върви си нашата ... и спря една вечер на едно кръстовище (нямаше никакви шумове или поне не стържещи или какви ли не) и няма палене.

    Изтрих 3 чифта маратонки , 1 джапанки и 3 войнишки кобинки да ритам ... и завапали само веднъж с много газ на смукач.
    Докато работеше пушеше доста бяло .... след като угасна , и продължих да ритам вече с цвички , се чу гръм откъм ауспуха.

    Свалих главата ... бутах манивелата (риталото) ... гледах, няма надрано по цилиндъра , буталото си се движи като хората.
    Свалях 3 пъти карбуратора ... чистих всички негови части които могат да се свалят ... и пак нищо.
    Реших , че трябва да сменя главата и понеже имах такава 2ра употреба .... я сложих.
    Същата работа, някой път гръмва веднъж и това е ....
    Като тръгна да го бутам на 2ра скорост тоя мъник ... някак я няма упората която имаше преди , т.е. мисля, че няма компресия
    Говорих с едно приятелче фен на веспичките , и той ми каза да видя сегмент или нещо от рода (пръстена който е около буталото) , дали не се е счупил и от там да идва загубата на компресия.
    На свеща има искра .... и моторчето палеше до последния път без никакви замисляния ... от 1 ритане.

    Някакви предложения ?
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

    Коментар


    • #3
      От: Малко тунинг за моя мъник (Vespa)

      Да виж сегментите, ако трябва ги подмени.

      Коментар


      • #4
        От: Малко тунинг за моя мъник (Vespa)

        Колега от някой твои постове разбрах, че маи си във Виена та и аз съм там ако имаш, желание мога да доида да видим работата, фен съм и аз на Пиаджо . Не разбрах смени ли карба или не, тва е двутактова машина и има голямо значение регулирането на карбуратора, с 21 може да стане по-лошо. Гърменето на ауспуха наи вероятно е от сместа нещо или не доизгаря, или е бедна виж и клапите и въздушния филтър, възможноста за грозен бензин е изключвам макар, че и това оказва влияние. Колкото до тунинга, вземи един стар двигател 125 и качи него ще излезне по-евтино, ще върви повече, а не на последно място ще е надеждно. За спирането щом така се влушава, предполагам че си с барабан и отпред или пробваш с хубави накладки или присаждаш предна вилка от по-нов с диск отпред. Аиде и успех.

        Коментар


        • #5
          От: Малко тунинг за моя мъник (Vespa)

          Здрасти, да във Виена съм (Favoriten, 10ти).
          Звънни едно телефонче , че не мога да ти пиша на лично.
          069912646433 , Мартин
          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

          Коментар


          • #6
            От: Малко тунинг за моя мъник (Vespa)

            А щом гърми, погледна ли при магнета как е положението ? Не знам дали е с чукче/наковалня или датчик на Хол, но погледни как е положението там, защото ако гърми по принцип мизерийте идват от токовете.За ауспуха щом е от 50 сс със сигурност го спъва ! В нета има доста програми за изчисляване на резонансни ауспуси, чрез които ако са правилно сметнати и кадърно направени, мощноста отива много напред в сравнение с обикновенния ауспух.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X