Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на съединител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на съединител

    Здавейте колеги.Предстой ми смяна на съединител на Спортидж 2.0 дизел.И понеже мисля да си го сменям сам защото зимата идва и трябва да сме подготвени имам питане.Сменял ли е някой сам, има ли нещо специфично което трябва да се знае?Какво се сменя задължително и какво може да устане старо евентоално ако е здраво?Някой ако има и инфо за цени също ще е полезно.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ РЕШИЛИ ДА ПИШАТ.

  • #2
    От: Смяна на съединител

    Първоначално публикуван от gopeto8104 Преглед на мнение
    Здавейте колеги.Предстой ми смяна на съединител на Спортидж 2.0 дизел.И понеже мисля да си го сменям сам защото зимата идва и трябва да сме подготвени имам питане.Сменял ли е някой сам, има ли нещо специфично което трябва да се знае?Какво се сменя задължително и какво може да устане старо евентоално ако е здраво?Някой ако има и инфо за цени също ще е полезно.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ РЕШИЛИ ДА ПИШАТ.
    Ако искаш да си сигурен в съединителя се сменя комплект феродов диск,претискател и лагер,понякога се налага и маховик.Има и друг вариант феродов диска и лагер,но този вариант е 50 на 50 не се знае какво ще се получи.Ако си готов за гимнастика можеш да пробваш от евтиния вариант.
    0885719173-Красимир

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на съединител

      Първоначално публикуван от gopeto8104 Преглед на мнение
      ...Сменял ли е някой сам, има ли нещо специфично което трябва да се знае...
      Ако е в буквалния смисъл "сам" - забрави. Аз вадя скоростите сам, но после ги вкарваме трима колеги. Хем имам специално обурудване. На тая Кия като излязат от шлиците, иска сваляне на скоростите още една стъпка надолу и едва тогава могат да се отдалечат от двигателя.
      Както ти е казал Краси сменя се комплект. Не беше скъп. Виж в "търговски партньори" - Ники. Има тема за съединители и накладки.

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на съединител

        Най-важното са удобствата,канал с количка,на която да свалиш кутията с раздатката,и д я приджваш напред и назад,понякога тежат доста!!! Феродовиа диск центровай с дорник,той е пластмасов и понякога го дват с комплекта съединител/феродов,тритискател,лагер/,одледай вилката за изключване,смажи я. Маховика може да не се сменя,но само ако няма никакво износване,занюмери го,дори да има следи от износване може да се шлайфа на плосък шлайф или струг/зависи от модела/.Всичо зависи от инструмента,на подемник и с трансмисионен крик го правех сам и с помошник в сюблимниа момент,без удобства понякога и трима са малко. май съм писал заедно с колегата.

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на съединител

          Ако си от София отиди при Андро,той вече има опит и ще ти свърши перфектно работа.
          Кия Спортидж 2000тди
          Всеки шут отзад-е крачка на пред

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на съединител

            Разполагам само с гараж и канал.Имам и приятели който ще помагат ако се наложи.Раздатъчната кутия заедно със скоросната ли се сваля или пооделно?

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на съединител

              Първоначално публикуван от gopeto8104 Преглед на мнение
              Разполагам само с гараж и канал...
              Дето се вика - "ще ти се отели вола".
              Скоростите и раздатката съвкуплени.

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на съединител

                Първоначално публикуван от gopeto8104 Преглед на мнение
                Разполагам само с гараж и канал.Имам и приятели който ще помагат ако се наложи.Раздатъчната кутия заедно със скоросната ли се сваля или пооделно?
                Иди при човек с опит и необходимите инструменти. Ще си биеш главата заради тия 100-200 лева икономия. Това не е СК на Москвич сам да я вадиш (че и при него не беше съвсем лека задача...)
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на съединител

                  Колега, аз без да съм се занимавал бих те посъветвал. Закарай я някъде където разбират да ти го сменят първия път и да видиш как става. Следващия път ако ти стиска може и сам да я смениш

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на съединител

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Ако е в буквалния смисъл "сам" - забрави. Аз вадя скоростите сам, но после ги вкарваме трима колеги. Хем имам специално обурудване. На тая Кия като излязат от шлиците, иска сваляне на скоростите още една стъпка надолу и едва тогава могат да се отдалечат от двигателя.
                    Както ти е казал Краси сменя се комплект. Не беше скъп. Виж в "търговски партньори" - Ники. Има тема за съединители и накладки.

                    На моя Нисан Патрол 3.3 си смених сам съединителя. Отделно разглобих феродовият диск, и му направих метална втулка на мястото на износената пластмасова вътре, вътре в диска.

                    Имам канал, направих си количка с два крика, и така.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на съединител

                      Ами действай смело и отговорно, но като започнеш, снимаш и после описваш всичко през което си преминал. Трябва да се знае как става, аз знам де , ама е полезно за колегите.Успех и дано не ти се закучи.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на съединител

                        Aко ме послушаш,си вземи комплект съединител на Seco.
                        За смяната ми взеха 90лв. в Димитровград,че в Раднево искаха 150лв.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на съединител

                          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                          Aко ме послушаш,си вземи комплект съединител на Seco.
                          За смяната ми взеха 90лв. в Димитровград,че в Раднево искаха 150лв.
                          Повече от година мина и още не си почерпил ама не бързам де.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на съединител

                            Кой я събуди тая тема от 6 годишен сън? Ама и хич не обръщате внимание

                            Иначе, ей ви информацията систематизирана и подредена, какво и как се прави и какво се налага при смяната на съединителя:
                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=207563

                            И реално, сам - не става. Може човек сам да свали кутията и раздатката, ако е по-корав в ръцете и по-як в кръста и има крик за кутии или количка на канала. Да се качва обаче тоя чукан сам обратно е близко до невъзможно. Горе колега е писал, че е сменял сам на патрол... Последния път като сменяхме кутия на патрул ползвахме 3-ма души, два крика и телфер в отвора на купето. Искам да видя това как се прави сам. Мога да си взема биричка и чипс и да гледам даже, да крадна занаят. Честно не мога да си го представя...

                            На Кичка цялата тая менажерия от кутия+раздатка е въздълга и достатъчно тежка(забележете - достатъчно, а не прекалено като при патрол примерно) и това е основния проблем. Реално са нужни поне 3-ма души за да я качат. Ако се сваля на подемник може и с двама да стане евентуално, ако са по-здравички и то с уговорки разни и ако всичко е ок.
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X