Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джипката гасне

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джипката гасне

    Миналата седмица ми изгасна по време на движение, малко след като запалих и тръгнах (не бях го палил 1 седмица). След като загасна доста трудно запали, но пък след това никакъв проблем (форсира се спокойно без странен пушек). Днес сутринта същата работа, само дето вече гасна три пъти. Горивния филтър съм го сменил преди около 2000 км. Възможно ли е да се задръсти за толкова малко време или джипката си връща за това, че не съм я карал ?
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

  • #2
    От: Джипката гасне

    Започни с филтрите при горивата които зареждаме никога не е гаранция малкото километри .

    Коментар


    • #3
      От: Джипката гасне

      Да не смучи въздух от някъде?

      Коментар


      • #4
        От: Джипката гасне

        В таз посока да питам. Лесно ли се вади сондата от резервоара, че нямам идея каква гняс има в него?
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: Джипката гасне

          Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
          Миналата седмица ми изгасна по време на движение, малко след като запалих и тръгнах (не бях го палил 1 седмица). След като загасна доста трудно запали, но пък след това никакъв проблем (форсира се спокойно без странен пушек). Днес сутринта същата работа, само дето вече гасна три пъти. Горивния филтър съм го сменил преди около 2000 км. Възможно ли е да се задръсти за толкова малко време или джипката си връща за това, че не съм я карал ?
          Недостиг на нафта - сонда, цедка, филтър... всичко, което може да се запуши.
          Въздух в горивото - маркучи, тръбички, семеринг на помпата...
          Възможни са и др. причини, но това са най-вероятните.

          Коментар


          • #6
            От: Джипката гасне

            Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
            В таз посока да питам. Лесно ли се вади сондата от резервоара, че нямам идея каква гняс има в него?
            Може и да е лесно. Виж дали има ревизионен капак на пода на купето. Иначе, трябва да се сваля резервоара.
            Но, всичко това може да се окаже напразно хамалуване. Илиминирай резервоара с туба нафта и малко маркучи. Смени за всеки случай и горивния филтър.
            После остава помпата. Горивото го реже стоп клапана. Той пък се задейства от контактния ключ.
            Там може да монтираш и изведеш в купето индикираща лампа, която ще ти показва че на клапана хвърля ток. Ако и там всичко е нормално - основна ревизия на помпата.

            Коментар


            • #7
              От: Джипката гасне

              Има капак, трябва да махнеш лайсната на мокета откъм врата и си ти.

              Коментар


              • #8
                От: Джипката гасне

                Самото гаснене ми се вижда интересно. Както се движи нормално изведнъж започва да намалява оборотите почва да пуши, като при липса на гориво и спира. През деня нямам никакви проблеми. Не ми се вярва да е от запушен филтър, макар че се запасих с резервен. Не съм на ясно как работи клапана спиращ горивото. Има ли клапан дето да държи горивото до помпата (да не се връща в резервоара)?
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: Джипката гасне

                  Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
                  Не съм на ясно как работи клапана спиращ горивото. Има ли клапан дето да държи горивото до помпата (да не се връща в резервоара)?
                  Външен клапан няма. Вътрешен има в ГНП-то на изходящата нафта, на входа има цедка.
                  Клапанът, който спира горивото е в самото ГНП и го спира от частта с ниско налягане към тази с високо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джипката гасне

                    Сложи прозрачен маркуч на входящата нафта към горивният филтър и виж дали има въздух .При мен се беше пробила тръбичката на горивопровода и смучеше въздух .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джипката гасне

                      Някъде тук имам пусната тема за подобен проблем. Оказа се малка пукнатина на нафтопровода. Открих ме го като надухме системата от помпата към резервоара. Оцапа гредата и така го открих ме.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джипката гасне

                        Борил съм се с моите демони и не съм видял темата. Някои на горивния филтър отгоре имат помпичка за ръчно подкачване, случвало ми се е от там да смуче въздух, ремонт с филтър от "голф"
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джипката гасне

                          Възможно ли е да са ти сложили кофти семеринг на ГНП-то преди 2 години и половина?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джипката гасне

                            Опитах се да пиша преди известно време, ама нещо се случи с поста (не ми е читав интернета). Не съм правил нищо по автомобила, защото бях по Родопите. Сутрин си палеше без проблем, но след малко гаснеше. След известно въртене пак пали и при леко натискане на педала за газ държи някакви що годе читави обороти. При това положение излиза бял и миришещ на сурово гориво пушек. След като процедурата ( гаснене и палене ) се повтори и потрети вече няма проблем. Преди малко говорих с дядо Владо и с общо мислене направих следното. Взех едно филтърче (като за Жигула) и изолирах ръчното подкачване с филтъра (макар да хвърляше нормално при ръчно подкачане). Преди това видях, че при сондата всичко е наред. Много се надявам да се оправи иначе ще го лекувам и аз като дядо Владо с неща от Фолксваген.
                            П.п. Забравих да помоля, ако някой има схема на помпата (и по-точно клапаните в нея) нека качи нещо. Щото, ако нещата не са удобни за работа трябва да се ходи при мАстор.
                            П.п.п.Що се отнася до семеринга мисля, че трЕбе да е читав, все пак го направиха в официален сервиз (па бех и с връзки уж). Ма знае ли човек? Ей Вени ти си бил "будна съвест" бе .
                            Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 13-09-11, 17:38.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джипката гасне

                              Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
                              П.п. Забравих да помоля, ако някой има схема на помпата (и по-точно клапаните в нея) нека качи нещо. Щото, ако нещата не са удобни за работа трябва да се ходи при мАстор.
                              .
                              Удобни са. Разглобявал съм я и съм и почиствал клапаните, но нито съм снимал, нито знам някъде схема. И щом аз мога, и ти ще можеш, както казва оня китаец по Фиеста ТВ
                              П.П. И... разбира се, става дума за ръчната помпа върху филтъра, а не за ГНП-то, нали?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X