Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джипката гасне

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Джипката гасне

    Не съм голям специалист, но имах подобен проблем с Пежо 306 тд. Смених всичко, без помпата и се оказа,че капачката на резервоара, прави вакум . После изведъж отпуска, но не всеки път и наистина пушека е бял, но самата капачка има клапанче.
    Колега пробвай, като махнеш капачката на резервоара при възникване на проблема!
    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

    Коментар


    • #32
      От: Джипката гасне

      Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
      Не съм голям специалист, но имах подобен проблем с Пежо 306 тд. Смених всичко, без помпата и се оказа,че капачката на резервоара, прави вакум . После изведъж отпуска, но не всеки път и наистина пушека е бял, но самата капачка има клапанче.
      Колега пробвай, като махнеш капачката на резервоара при възникване на проблема!
      Колегата го пробва и това, ама не е то.
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #33
        От: Джипката гасне

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Възможно ли е да са ти сложили кофти семеринг на ГНП-то преди 2 години и половина?
        Е това беше мамка му. Направо си ме е срам да си призная. Аз като знам, че е сменен в реномиран сервиз изобщо изключих такова нещо като причина. Не знам дали са сложили некачествен, ама като го свалих при лек натиск направо се цепеше (не го снимах за съжаление). Самата смяна е нищо особено (като изключа болта под помпата). Благодарности на Вени (Veni1) за съветите и на Крум (Regulator) за намирането на читав семеринг. Самата процедура при смяната е горе-долу следната:
        -сваля се акумулатора
        -сваля се интеркулера (като се разкачат всички букси - 3бр.)
        -развиват се тръбопроводите за гориво (от дюзите)
        -разкачат се всички букси от помпата (2бр.), от шината за свещите, от датчика за маслотоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0089.jpg
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5312362
        -развиват се болтовете на помпата от към радиатора (4бр.-три по-къси и един по-дълъг). За целта трябва едно удължение около 8 см. за горните два болта и звезда за долните. Болтовете за 12-ки.
        -развива се един болт от към помпата (до щифта за напасване на помпата). Пак 12.
        -разкача се единия кабел от стартера (по-точно са два- един силов (този към калника) и едно малко кабелче (на букса е))
        -развива се болта под помпата (е тука си е еб@ло мамата (добре че беше един приятел с по-дълги ръце, че иначе няма стигане)). Болта е 14 и най-удобно се работи с малко гедоре, късо удължение (тресчотката трябва да е читава, щото една превъртя докато тръгне да се развива болта).
        -вадят се тръбопроводите за вакуума и за водата (и зад помпата има едно маркучле за вода)
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0110.jpg
Прегледи:1
Размер:154.5 КБ
ID:5312365 Сега тука е мястото да кажа, че трябва да сте нагласили белезите на двигателя, а именно на 0 градуса кол.вал (нулата не е баш от началото) и белега на разпр. вал да е на горе Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0147.jpg
Прегледи:1
Размер:124.0 КБ
ID:5312364(изрязъчето на шестостена). Това гарантира 1-ви цил. в ГМТ такт згъстяване.
        -вади се помпата Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0164.jpg
Прегледи:2
Размер:126.3 КБ
ID:5312366
        -развива се болта от пред и със скоба се демонтира зъбното колело. Семеринга е 20х31х7мм. Аз взех немски от вън целия в гума (на последната снимка го има и него). Смяната е Тук пост 3.
        Ето една снимка за да се добие представа къде се намират болтовете Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0058.jpg
Прегледи:2
Размер:75.9 КБ
ID:5312367.
        Сглобява се по обратния ред. Внимава се за белега на зъб от зъбното колело и този на корпуса на помпата (Т-за турбо). Гласят се да съвпадат преди монтажа на помпата. И споко не е мозъчна операция. Сега поне знам, че сам съм си направил нещата (разбира се с помощта на хората, които споменах) така както трябва. Та е за тая операция ми искаха поне 200лв. пък аз не исках да ми разбутват помпата. В един сервиз ми бяха сменяли едни уплътнения (чисто нови им занесох, ама монтажа беше под всякаква критика, че даже бяха успели да скъсат тези за капака) та се наложи да си ги сменя аз. Та ето какво взех Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0059.jpg
Прегледи:1
Размер:77.3 КБ
ID:5312368Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0060.jpg
Прегледи:1
Размер:80.6 КБ
ID:5312369
        Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 20-10-11, 13:47.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #34
          От: Джипката гасне

          Хеее, всичко е добре, щом свършва добре.
          Радвам се, че съм ти бил полезен - отново с благодарности към Паджеровод, който ми помага навремето дистанционно.

          Успех!

          Коментар


          • #35
            От: Джипката гасне

            Малко да дигна темата. Моето Паджеро 2,8 TD е в сервиз. Симптоми: пуши при повече газ, при палене под 15°С тресе, като да има въздух, колкото по-студено, толкова повече и по-бавно изчиства, придърпване на високи обороти, като недостиг на гориво. На 1-ва и 2-ра скорост не се усеща, стига си до червеното. Нарочил съм семеринга на помпата. Къде продават читави, производител? Смяната става с вадене на помпата, или става и на място?
            п.п. Това е от друга тема тук: Семерингите са 2 вида, едната 31мм(като на снимката), другата 30мм. Номера на помпата е важен при поръчката им. Има един тип семеринги които уплътняват и в двете посоки.
            Последно редактирано от Asen Kushlev; 27-06-17, 15:49. Причина: допълване
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #36
              От: Джипката гасне

              Реших, че ще се сваля помпата. Препоръки да я пратя на стенд?
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #37
                От: Джипката гасне

                Семеринга не можеш да го смениш, без да свалиш помпата.

                Нещо, дето работи, не се пипа - беше подписа на някой колега.

                Коментар


                • #38
                  От: Джипката гасне

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Семеринга не можеш да го смениш, без да свалиш помпата.

                  Нещо, дето работи, не се пипа - беше подписа на някой колега.
                  Е ама оно не работи, или поне не работи, както аз бих бил доволен. Иначе за болшинството собственици би било чудно.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #39
                    От: Джипката гасне

                    Ех друже - оправи най-накрая Мерцедес-а, а сега я подхвана наново с другата кола.
                    Щом "... пуши при повече газ, при палене под 15°С тресе" няма да е прословутия семеринг. По-скоро EGR или някой филтър е позапушен. "При палене под 15°С тресе" - провери подгревни свещи.

                    Очакваме новите постове.

                    Успех


                    Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                    Бахти, как се изказах...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Джипката гасне

                      Така е, оправих 124-ката и сега скачам в боя с джипа. Свещите са ОК, ЕГР е затапен, че попушваше от него, и при отворени прозорци ми миришеше на пушек като го посръчкам. Аз съм упорито парче и ще го оправя все някога. То не е от вчера, някои неща са си откакто го взех, ама се събраха много и вече ме дразни. Другото е, че ми е втора кола и не си давам зор, че не го карам толкова. Аз и това МПС за ежедневно ползване не мога го изтрая .
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #41
                        От: Джипката гасне

                        Семеринг - сменен, стенд на помпа. Попушва като го сръгам, но на високите обороти не пуши. Върви много повече, едни 20-на коня сигурно се върнаха от някъде. Уж вече няма придърпване на високи обороти. Засега доволен, другата седмица ще покарам повече извънградско и ще видя как е.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #42
                          От: Джипката гасне

                          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                          Малко да дигна темата. Моето Паджеро 2,8 TD е ...С.[/COLOR]
                          Значи ли че нямаш кулер?
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #43
                            От: Джипката гасне

                            Имам, моя грешка, пропуснал съм I-то.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X