Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни за лятото, летни за зимата, или всесезонни?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зимни за лятото, летни за зимата, или всесезонни?

    Джипа е Гранд Витара, 2006-та, фултайм 4х4. Ходя с него на риболов, 20-30 километра по асфалт и 200-300 метра офроуд. Моля за съвет, какви гуми да му взема?
    Размера е 225 х 65 х 17. Искам да карам с едни гуми през лятото и зимата. Не искам да сменям летни и зимни два пъти годишно. Какво се прави в този случай, кое е най-малкия компромис?
    - Да взема летни гуми от типа All Terain и да ги карам през зимата? Разрешено ли е, проблеми с полицията?
    - Да взема зимни и да ги карам целогодишно? Ще се опекат ли през лятото? Карам само 7-8 хиляди километра годишно.
    - Всесезонни? Има ли такива, за лек офроуд и за асфалт?

    Как карате вие, сменяте ли винаги зимни и летни? До сега съм карал леки коли и съм сменял гумите, така ли е и при джипа, след като е постоянно 4х4 и гумите са с голям грайфер? Някакво решение под 300 лева на гума? От София съм, благодаря предварително за всеки отговор!

  • #2
    От: Зимни за лятото, летни за зимата, или всесезонни?

    Трябва ти AT (all terrain) гими, например BFG A/T.

    Друг по-асфалтов вариант е например Lassa Competus. Също можеш да ги караш целогодишно,
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Зимни за лятото, летни за зимата, или всесезонни?

      Има доста писано по темата:
      виж например тук: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=108600

      "Чети внимателно. Според мен All Terrain гумите са опасни за всекидневно шофиране, на сняг са много зле (по-добри са само от летните гуми, но не и от всесезонните и зимните), на суха и мокра настилка имат катастрофално лошо сцепление и т.н.(виж данните от теста на Grabber-а AT2). Този тип гуми са добри само и единствено на кал. "



      Последно редактирано от ivied; 29-08-11, 12:45.

      Коментар


      • #4
        От: Зимни за лятото, летни за зимата, или всесезонни?

        Погледни тези Hankook
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=116929
        TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
        www.kamino92.com

        Коментар


        • #5
          От: Зимни за лятото, летни за зимата, или всесезонни?

          Благодаря за линковете, горе-доло ми просветна. Доста ограничено е предлагането на всесезонни гуми на моя размер 225/65/17.
          TOYO OPEN COUNRTY A/T го има в Радиал на моя размер, на цена 285 лева:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Toyo_Open_Country_AT.jpg
Прегледи:1
Размер:7.5 КБ
ID:5299133

          Става ли за моите цели, за Гранд Витара 2006, два литра, бензин, автоматик, постоянно 4х4? Тойо е полулярна марка, моля споделете впечатления, ако някой кара такива гуми. Фен съм на марката, като видя надпис "made in japan" ми е по-спокойно. Ще са ми полезни мнения и за други марки и модели, но да ги има на 225/65/17, до 300 лева.

          Коментар


          • #6
            От: Зимни за лятото, летни за зимата, или всесезонни?

            При нас има места където слагат знаци, че зимата трябва да имаш вериги или да имаш "снежинка" (snowflake symbol) на гумите

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:severe_snowflake.gif
Прегледи:1
Размер:6.0 КБ
ID:5303126


            Тая снежинка я има и на някой АТ гуми. Самата тя не помага особенно за сцеплението, но уж гумите на които я слагат покриват определени изисквания.


            Успех е избора
            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
            Lexus LS430

            Коментар


            • #7
              От: Зимни за лятото, летни за зимата, или всесезонни?

              Взех ги:

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X