Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полиране на хромирани елементи ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Полиране на хромирани елементи ?

    Става въпрос когато покритието не е нарушено, няма ръжди и подобни, просто след 30-40 години служба има някакви леки драскотинки и искам да ги залича до колкото е възможно.
    Та ако знаете някакви методи които вършат добра работа в домашни условия, можете да ги споделите тук
    Знам, че е най-добре да се никелират на ново, но на този етап нямам такава възможност, а и не са чак толквоа зле елементите.

  • #2
    От: Полиране на хромирани елементи ?

    Пасти бол.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      От: Полиране на хромирани елементи ?

      Днес пробвах с паста на един хроморан елемент, който е надраскан от шкурка и нищо не се получи...все едно, че съм го минал само с мокър марцал...

      Коментар


      • #4
        От: Полиране на хромирани елементи ?

        Пробва ли с бояджийска паста за полиране? На 3М са добри, но на Фарекла бяха по-евтини. Най-добре е да можеш да ползваш машина за полиране с подходящата гъба.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Полиране на хромирани елементи ?

          Пробвах с търтъл вакс...Също така на 2-3 места имам одрано, но по-дълбоко до желязо, там си мисля да го калайдисам и да го полирам може да има някакъв ефект или поне няма да ръждясва и ще заравни....

          Коментар


          • #6
            От: Полиране на хромирани елементи ?

            Пробвай с цимент. Намокряш парцала, топваш в цимент и търкаш.

            Коментар


            • #7
              От: Полиране на хромирани елементи ?

              Аз съм най-доволен по пастата на Sonax, но ефекта е по-скоро "хубаво почистване", от колкото "полиране". Да не забравяме, че хрома е много твърд, освен това слоя е доста тънък - под 1, най-много 2 мкм, т.е. за полиране трудно може да се говори.

              Иначе стар, потъмнял, но запазен хром чистя с ръждопреобразувател (например оргахимския - тъмнозелен и гъст като масло) - намазвам, чакам няколко минути и измивам обилно с вода. Но ако покритието е придобило такъв вид, като от снимката по-долу вляво (много фини драскотини по цялата повърхност), чудеса не очаквай.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22.JPG
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5299083
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • #8
                От: Полиране на хромирани елементи ?

                Там е работата, че си е чист само дето има драскотини тук таме.Иначе за почистване циф-а върши чудеса, аз съм много доволен от него.

                Ето тук се опитах да "хвана" какъв е проблема...Тези драскотини не се виждат постоянно, зависи от ъгъла под който гледаш.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB242870.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5299084Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB242867.jpg
Прегледи:1
Размер:77.6 КБ
ID:5299085

                На втората снимка е едно по сериозно ужулване и то незнам дали ще може да претърпи някакво заличаване....Най-много да пробвам със спрей никел и после да го полирам малко и квото стане.

                Коментар


                • #9
                  От: Полиране на хромирани елементи ?

                  Спрей с хром ефект не препоръчвам, по простата причина, че няма нищо общо с истински хром, просто след като престои на слънце и става като бронзов лак. Знам един метод за триене с карбидна каша, казан ми от доверен човек, който е на ти с тези неща, но мисля че с по- абразивна полир- паста и по- грубо киче, според мен ще има ефект

                  Коментар


                  • #10
                    От: Полиране на хромирани елементи ?

                    Най-лесния и най-евтин начин е със циф (CIF), препарата го има във всеки магазин за домашни потреби. На сапунена основа е с абразивни частици които полират без да надраскват. Преди 2 години бяха заляли колата ми с блажна боя и с този препарат я изчистих безпроблемно. Хрома стана като огледало!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Полиране на хромирани елементи ?

                      Циф-а ми се струва, че повече почиства...вярно има разлика, но когато е замърсен.Показател за това е, че след като потъркате малко парцала след това не се цапа т. е. вече е махнал пепела и дотам. За полирането трябва да се търси нещо много фино и много твърдо. Аз така и не успях да открия нещо такова. Ако имате някакви по-хард идеи, но ви е страх да ги изпробвате, казвайте. Имам подходящ за целта детайл с много добър хром, но смачкан на 2 места...та само кажете какво и ще го пробвам

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X