Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доломити

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Доломити

    The Dolomites - Val di Funes in Dolomites


    The Dolomites - Breathtaking scenery


    The Dolomites - Misurina Lake and Dolomites on the background










    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #17
      От: Доломити

      Километрите не са невъзможни, но ще трябва да караш доста яко по мое мнение.
      Аз миналата седмица се върнах от едни бързи Алпи и за 7 дни направих 3500 км., като само един ден почивах до обяд, защото валя,
      а и предварително бях запланувал евентуална почивка. Но пък следобед времето се оправи и пак покарах.

      София - Villach(къмпинга Lindlerhof в Lassach) го правих за един ден и в двете посоки, 1100 км. за 15 часа.
      Таксата за Гросглокнер е 19 евро и ако времето е скапано, според мене няма голям смисъл да се качваш.
      Миналата година го карах в студ и мъгла, а тази в слънце и на почти 30 градуса и беше съвсем друг кеф.

      Повече от 300, 300 и малко километра на ден според мене е доста трудно в Алпите.
      Аз ги правя с тръгване от къмпинга към 10-11 и каране до 7-8 вечерта, като не се мотая много много,
      ами гледам повече да карам, защото за това съм отишъл и да снимам по проходите яките гледки.

      Според мене е по-добре човек да заложи по 200-250 км. на ден и да скъси маршрута, за да може да почива и снима повече,
      но на мен нещо все не ми се получава...
      Ще се опитам да пусна маршрута си от тази година за 7-те дни утре, може нещо да си харесаш, че пътеписа ще се забави малко и няма да го
      напиша преди да тръгнеш.
      Последно редактирано от balkanski; 28-08-11, 22:45.
      Човекът е човек, когато е на път...

      Коментар


      • #18
        От: Доломити

        Първоначално публикуван от balkanski Преглед на мнение
        Километрите не са невъзможни, но ще трябва да караш доста яко ........
        Да, това е едната слаба част. Ако спя на палатка дневния пробег пада още. Но не съм на норма. Лошото време в планината е измамно. На 500м може да вали, на 1000 да е жега на 2000 сняг.

        Драго, мерси за трак картата.

        Втората слаба част е че няма да тръгна на 01, със сигурност, но 50% са повече нищо.

        Оптимистичната версия с 2 нощи около Болзано:
        http://g.co/maps/ree4
        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

        Коментар


        • #19
          От: Доломити

          Фози,

          ако не си намерил все още карта за Гармин на тази част на света, можеш да погледнеш последните няколко поста в тази тема:
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...=58479&page=34

          Аз лично сега се мъча да влезна в час с Мапсорс и Гармин, защото имам приятел американец дето мисли да отдели 3 седмици след 7ми септември именно за този район. Прави си медения месец с мотор човека Днес заминава за Созопол през Гърция, после Трансфаргастан, Словения, Алпите и т.н. и обратно в София.

          За картата - аз свалих и двата варианта на картата за Европа - цял файл и разделено по страни...за съжаление и двете не мога да ги подкарам, но тази вечер отново с това ще се занимавам и ако успея ще ти пиша. Тази, която е на цял файл е над 2 ГБ и не иска да я качи на моята карта, дето е 2ГБ, а "накъсаната" нещо се заяжда и тя.

          Друг вариант е да направиш на Драго маршрута в Google Earth(създаваш KML файл), после влизаш в www.gpsvisualiser.com и го конвертираш за Гармина. Принципно имало и начин да се направи от гугъл мапс директно за гармин, но доколкото прочетох го избягват, заради малки отколнения от пътя при създаването на трака в гармина.
          Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

          Коментар


          • #20
            От: Доломити

            Ето моя маршрут:

            http://g.co/maps/q6ys

            Ден 1 - София - Lassach
            Ден 2 - Lassach - Temu
            Ден 3 - Temu - Passo di Gavia - Bormio - Tirano - Aprica - Temu
            Ден 4 - Temu - St. Moritz - Julier Pass - Davos - Landeck
            Ден 5 - Landeck - Timmelsjoch(Passo Rombo) - Lassach
            Ден 6 - Цял ден за Гросглокнер
            Ден 7 - Lassach - София
            Човекът е човек, когато е на път...

            Коментар


            • #21
              От: Доломити

              Първоначално публикуван от Чичка Преглед на мнение
              Фози, ....
              .............
              Навигатора ми е стар модел. Карти NT не ми вършат работа. Трябва ми примерно Citу Navigat0r Eur0pe v8
              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

              Коментар


              • #22
                От: Доломити

                Така намира доста меса откъдето може да се дръпне по-старата версия на картата, но мисля, че и дори да имаш най-новата версия, не би трябвало да се влияе от модела на ГПС-а, а по скоро няма да ти показва глезотии като 3Д сгради, табелки по магистралата и т.н.

                Все пак не мога да съм 100% сигурен, най-малкото защото от 4-5 дни се побърквам да чета ГПС частта на форума и все още се чувствам като пате в калчища.
                Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                Коментар


                • #23
                  От: Доломити

                  Аз ще задам един еретичен въпрос - щом целта ти е само каране, а не гледане на забележителности, като замъци и т.н.,
                  за какво изобщо ти е GPS? Аз вече две ходения в Алпите се оправям перфектно с една подробна хартиена карта на Австрия,
                  на която има и сумай ти къмпинги дори отбелязани. Табели има навсякъде по пътя, изгубването става с много, много старание.
                  Освен това картата покрива и целите Доломити.
                  Човекът е човек, когато е на път...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Доломити

                    В подкрепа на горния пост искам да добавя...
                    Една зима в Австрия затвориха магистралите (заради зверски снеговалеж) и отбиха движението през селата. Беше късно, спрях на една бензиностанция и купих единствения наличен атлас. Изключително подробна книга с всички пътища и пътечки в Австрия. От тогава не съм я ползвал.
                    Мога да я предоставя за ползване
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Доломити

                      Ако ще катериш Stelvio pass, го катери от селцето St. Maria по ми харесва от там на мен, а и има малко off терен но аз със моя съм го минавал и не е страшно, но е красиво и не е комерсиално катерене.

                      http://maps.google.bg/maps?saddr=Via...1&via=2,7&z=10

                      А ако седиш само в Bolzano може и дните да не ти стигнат да минеш по всички красоти в района

                      http://maps.google.bg/maps?saddr=Fos...,7,9,12,16&z=9
                      Последно редактирано от drago varvar; 29-08-11, 12:14.
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Доломити

                        Картата си е карта, GPS..... Най-полезен е в градовете. Този проблем го реших вече.

                        Интересува ме колко преблизително е цената на цялата магистрала през Сърбия, за да обменя веднъж?
                        Ползвал ли е някой места за спане покрай нея, за всеки случай?

                        Магистралата в Хърватска, кред. карта, кеш, евро?

                        Словения, Австрия са ми ясни, с винетки.

                        П.П. Още съм доста далеко от заминаване, но не пречи вечер да си правя празници на ума.
                        Накрая само до Приморско ще стигна.
                        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                        Коментар


                        • #27
                          От: Доломити

                          За магистралите в Сърбия: до Белград е около 14 лева, от Белград до Хърватска около 6. Можеш да платиш с карта... всъшност не се сещам за toll пункт, където да не можеш да платиш с карта, което отговаря и на въпросът ти за Хърватска.

                          Спал съм единствено в къмпинг Дунав, който е в покрайните на Белград. Плаща се само в динари.. т.е. приемат и евро, но рестото е в динари. Удобни са за транзит, тъй като разполагат с бунгала и отпада нуждата да се разпъва палатка. Не помня, колко струваше бунгалото, но ми се върти нещо около 20 евро. За Белград GPS няма да ти свърши работа, поне в моя и на колегата липсваше карта на Сърбия... единствено основни пътища присъстваха.
                          And the dream that you dare to, why, oh why can't I?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Доломити

                            Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                            Магистралата в Хърватска, кред. карта, кеш, евро?
                            Потвърждавам горния пост с инфо отпреди две седмици.
                            И сръбската и хърватската магистрала се минава без проблем с обикновена дебитна карта.
                            Аз ползвах Visa Electron и нямах грижи никъде.
                            Човекът е човек, когато е на път...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Доломити

                              Първоначално публикуван от balkanski Преглед на мнение
                              ...обикновена дебитна карта.
                              Аз ползвах Visa Electron и нямах грижи никъде.
                              Visa Electron не е обикновена дебитна карта, а е VISA дебитна карта. Казвам го само да имате едно на ум, защото ми се е случвало на няколко места да не мога да платя, нито да изтегля от банкомат с "обикновена" дебитна карта, а Visa Electron минава. Става въпрос предимно за екзотични дестинации, но и веднъж в Гърция. Аз лично не тръгвам без нея.
                              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                              Коментар


                              • #30
                                От: Доломити

                                В Сърбия си плащай магистралите в Евро ... връщат Евро .. сега дали ще спестиш 2€ и ще имаш 'сръбски сувенири' (както ги нарича Димо ) си е твой избор
                                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X