Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с километража

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с километража

    Както си карах и стрелката на километража отказа. Всичко се отчита иначе, но стрелката само подскача. Дали проблема е в жилото или е в таблото някъде. Ако може някой да подскаже от къде да тръгна... Мерси предварително
    Силата на вълните е в тяхното постоянство.

  • #2
    От: Проблем с километража

    Най-доброто в твоя случай е, да ти е колата още в гаранция. Скоростомер, или както и да се нарича и километраж са два различни уреда. Може единия да работи, а другия не. Имах го същия проблем в гаранция и смениха цялото арматурно табло, т.е. това само пред теб с уредите. И не съм имал проблеми със смяната. Явно си знаеха хората кусура на таблото и не бяха учудени. Та от сервиза научих, че не подлежи на ремонт и се среща не рядко в 21214. Ако не е в гаранция и е с жило, разпломбирай таблото и раздатъчната кутия и притегни накрайниците.
    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с километража

      Прочетох ти мненията на две на три. Явно не си в гаранция и можеш да развиваш и притягаш. И при мен се случват идентични проблеми и явно всички Ниви са си така. Фирмена политика! Днес например не ми работеха стрелките на бензина и температурата. Общо взето през ден ми се случва. Цялата съм я разпилявал и където има токова връзка всичко е зачистено и притегнато, включително и масата зад таблото. И това е, оправия няма. Руска работа, също като българската, типичен социализъм. А цените на новите Ниви са сериозно различни от преди година. Все още ми харесва колата но не мога да се начудя на детските и болести.
      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с километража

        За съжаление гаранцията и изтече.
        И да, говорим за скоростомера. Броячите на километрите си отчитат, но стрелката на скоростомера подскача. Аз също имам съмнение че е жилото, но първо исках да се посъветвам преди да разбутам таблото. Мерси за отговора. Ако още някой даде идеи ще съм благодарен
        Силата на вълните е в тяхното постоянство.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с километража

          Първоначално публикуван от juli.nik Преглед на мнение
          За съжаление гаранцията и изтече.
          И да, говорим за скоростомера. Броячите на километрите си отчитат, но стрелката на скоростомера подскача. Аз също имам съмнение че е жилото, но първо исках да се посъветвам преди да разбутам таблото. Мерси за отговора. Ако още някой даде идеи ще съм благодарен
          Нама друго. Жилото.
          Като идея ..... може да смениш само вътрешнача част..... ако обвивката няма пречупване или протриване. Става през таблото без да развърташ накрайника на скоростната кутия.
          И жилата са с различна дължина!!!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с километража

            От жилото ти е проблема.Или са пропуснали да сложат вътре смазка и леко задира в бронята,или има пречупване някъде.Пробвай със смазване или направо го сменяй с ново,като новото го смажеш със смес от грес+масло.Аз посъпих така и повече проблеми не съм имал.Сменя се сравнително лесно за има,няма 30мин.Единия му край е свързан към раздатъчната кутия,другия влиза в таблото.
            П.П.Жилата на ВАЗ 2121 и ВАЗ 21213,21214 са различни-/по дължина/ тъй,че внимавай какво жило ще ти бутнат.
            Последно редактирано от Янко Желязков; 25-08-11, 00:00.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с километража

              6.4 лв. ти струва жилото.
              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
              feikot@abv.bg
              Обратно дороги - НЕТ !

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с километража

                Мдааааа....както дойде проблема от никъде, така и си изчезна. Само си се оправи без да бутам нищо... За сега няма да бутам ни жило нищо, но много благодаря на всички за отговорите, ако пак засече ще знам....
                Силата на вълните е в тяхното постоянство.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с километража

                  Радвам се!
                  Дано да не се появи отново.
                  Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с километража

                    Това май е първия признак за скорошно "умиране" на километража . На моята го направи 5-6 пъти тоя номер и преди около месец покрай откриването на лова стрелката уморено падна на нулата и повече не мръдна . Брояча на изминатите километри си работи което значи че жилото е здраво . Намерих едно табло с работещ километраж и като го сменя старото ще го разглобя да видя къде му е проблема на тоя километраж .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X