Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разламиниране акт за раждане, как???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разламиниране акт за раждане, как???

    Реших, че темата е за тук.
    Ламинирах акта за раждане на синът ми преди да изплатят еднократната помощ 600лв. ,защото ми е второ дете.
    Сега отказват, защото нямало как да ударят печат на него. С дубликат не става, защото можело след време да извадиш оригинала и
    пак да искаш пари Декларация не ставало, абе нищо не ставало(дървата за зимата заминаха.) Това по думи на жена ми.
    Меко казано съм ядосан. Четох, питах, пробвах и не става и не става. Ламинирал съм няколко листа и пробвам.
    В нета не намерих информация. Ако някой знае нещо да пише.
    Благодаря. И не ламинирайте документи.
    Пийте червено вино! Дава здраве.
    А то ни трябва за да пием ракия!

  • #2
    От: Разламиниране акт за раждане, как???

    Ами ламирането става като се стопят ламинатните листовете по средата където е листа или акта няма значение, ламинатния лист не се залепва. Може да вземеш един макетен нож и леко по краищата на листа да го отрежеш, един вид по "рамката". Аз съм го правил доста пъти, но съм попада и на случаи че самия ламинатен лист се залепил за хартията явно някой го пускал да се ламинира на по голяма температура. Ако от това нестане нищо има друг вариант да си изкараш дубликат на акта.

    Коментар


    • #3
      От: Разламиниране акт за раждане, как???

      Първоначално публикуван от mighty_ko Преглед на мнение
      ..... да си изкараш дубликат на акта.
      Най - лесно май.
      Да не зависиш от "Органи" в България....

      Коментар


      • #4
        От: Разламиниране акт за раждане, как???

        Не е проблем да се извади нов. Проблемът е, че удрят само на оригиналния, печат. Тяхната ма..ца.
        Дубликата не върши работа. Ша тегля една на жена ми и ще отида да видя аз какво става. Ама съм малко избухлив и други работи,
        и да не направя някоя глупост.
        Пийте червено вино! Дава здраве.
        А то ни трябва за да пием ракия!

        Коментар


        • #5
          От: Разламиниране акт за раждане, как???

          Ами ако съвсем случайно и то наистина си изгубил оригиналният акт за раждане, какво правим? Тогава по необходимост ще трябва да вадиш дубликат. Значи ли това, че не ти се полагат помощите? Според мен е добре да отидеш и да си поприказваш с чиновничките с твърд, но не неприязнен тон , включително и с шефа им. Не може едно случайно събитие (загуба на документ), да те лиши от право да ползваш помощи.
          ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
          LZ1YBB

          Коментар


          • #6
            От: Разламиниране акт за раждане, как???

            Е това е най тъпото. И аз мисля като теб, но явно не е правилно. Взимам го, напивам се от кеф и го губя и какво правим?
            И да допълня парадокса, жена ми работи в НАП, държавен служител, данъчен инспектор и колегиално не казват нищо тея смотльовци. Ми нямало ръждаемост, ми няма. Да не разказвам за детските, за детската градина, за не знам си още какво. Образовани уж хора сме и двамата, четем внимателно, второ дете ни е не е да не знаем, и все нещо ново излиза накрая и все сме в грешка.
            Ще слеза долу да поговоря с тях, дано се овладея.
            Последно редактирано от Гергин; 24-08-11, 11:50.
            Пийте червено вино! Дава здраве.
            А то ни трябва за да пием ракия!

            Коментар


            • #7
              От: Разламиниране акт за раждане, как???

              да завърша темата.
              Не става без оригинал и те това си е. Пак казвам парадокс.
              Пред тази дето удря печатите, жена ми с едно ножче успя да по поотвори в единия край акта. Естествено хартията доста се позакъса, но в крайна сметка взехме печата и парите.
              Доста глупаво се получи тая история. От нищо , нещо.
              Не ламинирайте документи- актове, нотариални и за раждане и талони на шофьорски книжки
              Пийте червено вино! Дава здраве.
              А то ни трябва за да пием ракия!

              Коментар


              • #8
                От: Разламиниране акт за раждане, как???

                Само за протокола, мен пък ме предупредиха, като записвах щерката, да не ламинирам акта за раждане. И аз така и направих, днес ще ходя да ги давам тея докумнети да видим какво ще излезе .

                п.п. Честито, все пак да ви е живо и здраво , пък борбата с институциите е за цял живот .
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #9
                  От: Разламиниране акт за раждане, как???

                  Опита ли, както те посъветваха по-горе, да отрежеш ламината около акта? При мен се получава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разламиниране акт за раждане, как???

                    п.п. Честито, все пак да ви е живо и здраво , пък борбата с институциите е за цял живот .
                    Дай боже.
                    То борба борба, ама аз пък и спя до нея. Хубавото е поне, че може и да не е за цяла живот.
                    А ти не се ослушвай ми давай (братче, сестриче) да не скучае, малката


                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Опита ли, както те посъветваха по-горе, да отрежеш ламината около акта? При мен се получава.
                    Това го опитах още като стана проблема и мислех, че така ще се махне. Като студент, с една снимка изкарах 20 карти за градски транспорт, разлепям и взимам снимката и пак. За това и така лековерно го ламинирах, викам си колко му е да го разлепя като едно време. Да - ама не. Има лепило което се импрегнира в самият ламиниран лист. И от разговори с хора дето се занимават с печат и в тази област, от дълги години. МИ казаха, че не става. А и аз доста пробвах. Нагрявания и незнам си какво. Горният слой е залепнал и те това е. Имало за ламиниране дето се махало ама специално трябвало и т.н Не съм се зачитал.
                    Пийте червено вино! Дава здраве.
                    А то ни трябва за да пием ракия!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X