Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде се правят регистрационни номера извън КАТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде се правят регистрационни номера извън КАТ

    Имам следния проблем:
    Взех един ударен 4Runner и му смених задната врата със врата от Hilux. На старата врата номера е от нормалните, а на новата е квадратен.
    Чух, че някаде правят номера, ама не знам къде. Ако някой може да ме упъти или да ми даде някакъв контакт, ще съм много благодарен.

  • #2
    От: Къде се правят регистрационни номера извън КАТ

    Ако правилно съм те разбрал отиваш в кат !Другото не е легално освен ако искаш да си купиш подобен номер и да си го боднеш като тираджиите на предното стъкло. А с правен номер извън системата на кат и монтиран на колата вместо истинския те чакат няколко безсънни нощи при евентуална проверка на пътя !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Къде се правят регистрационни номера извън КАТ

      Най-разумното решение е КАТ. Да не говорим, че има и един "болт" на задния номер, който го "бодват" на номера при регистрацията и няма как да стане без него.
      Как и да го гледам, КАТ е решението, взимаш и старата врата и така. Само незнам как ще се придвижиш без номер.
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Вече не слагат нитове, от доста време.

    • #4
      От: Къде се правят регистрационни номера извън КАТ

      Виж тук какво пише http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=59&t=276591 ,става въпрос за подмяна на повредени номера,незнам дали е възможно да се направи новия,различен от стария.Непречи обаче да проверите как стоят нещата...
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #5
        От: Къде се правят регистрационни номера извън КАТ

        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
        Виж тук какво пише http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=59&t=276591 ,става въпрос за подмяна на повредени номера,незнам дали е възможно да се направи новия,различен от стария.Непречи обаче да проверите как стоят нещата...
        Точно там е мястото. Заняся се стария номер и се прави какъвто го искаш. За заплащане от там ще ти дадат сметка, по която да платиш.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #6
          От: Къде се правят регистрационни номера извън КАТ

          Здравейте.Искам само да припомня че, този болт е НИТ на него има надпис по диаметъра МВР цифра КАТ същата цифра.При старите сивите талони цифрата от нита е записана от дясната страна под данните за собственика с три звездички цифрата и пак три звездички.При новите талони тази цифра е записана под втората хоризонтална горната е черта а долната е от звездички.Под долната черта на около 72мм има кръгче около 5мм в което е записана цифрата.Става въпрос за големия талон и цифрите задължително трябва да съвпадат.А за малкия талон утре.В момента повече не знам.Дано съм бил полезен.

          Коментар


          • #7
            От: Къде се правят регистрационни номера извън КАТ

            Здравейте.Вчера обещах да опиша къде е записан номера от алуминиевия нит на задния номер в малкия талон.На задната страна където са данните за собственика под тях долу има три реда със символи букви и цифри на горния ред третата цифра от зад на пред или от дясно на ляво е цифричката с която трябва да е и нита.От мене толкова. Бъдете здрави.

            Коментар


            • #8
              От: Къде се правят регистрационни номера извън КАТ

              Завод ВОРОШИЛОВ правят номерата, БМВ сервиз, с/у почерпка ще ви направят същия като вашия 100% оригинален.

              Коментар


              • #9
                От: Къде се правят регистрационни номера извън КАТ

                И аз бих те посъветвал да минеш през КАТ, защото когато те хванат със "100% оригиналния номер" направен срещу почерпка или 20 лв. попадаш директно на чл. 345 от НК.

                Чл. 345. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който си служи с контролни знаци, издадени за друго моторно превозно средство, или със знаци, неиздадени от съответните органи, се наказва с лишаване от свобода до една година или с глоба от сто до триста лева.

                Със сигурност няма да отидеш в затвора, но досъдебното производство и изгубеното време и пари за адвокати и глоба са много повече от един ден в КАТ и цената на нова табела...

                Коментар


                • #10
                  От: Къде се правят регистрационни номера извън КАТ

                  А ако нита е махнат ... и съм без нит на задния номер какво се случва ?

                  Моя го махнах преди 2 зими , защото бяха сложили така номера, че неможеше да ми се отваря автоматичната ръчка за багажника.
                  Нита го пазя още ... но е скъсан и няма как да се монтира пак.

                  Същото нещо може да се случи ако паркирам някъде където нетрябва в някоя чужда държава и ми свалят номерата ... (това ще ми е извинението ако ме барнат)

                  Някой ми беше казвал, че срещу малка сума можело в КАТ да ми сложат нит със същия номер ... има ли такова нещо или трябва да се попълват документи и тнт ?
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • #11
                    От: Къде се правят регистрационни номера извън КАТ

                    Първоначално публикуван от Сашо Преглед на мнение
                    И аз бих те посъветвал да минеш през КАТ, защото когато те хванат със "100% оригиналния номер" направен срещу почерпка или 20 лв. попадаш директно на чл. 345 от НК.

                    Чл. 345. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който си служи с контролни знаци, издадени за друго моторно превозно средство, или със знаци, неиздадени от съответните органи, се наказва с лишаване от свобода до една година или с глоба от сто до триста лева.

                    Със сигурност няма да отидеш в затвора, но досъдебното производство и изгубеното време и пари за адвокати и глоба са много повече от един ден в КАТ и цената на нова табела...
                    Това което си написал за НК е така но въпросното място е съвсем легитимно и процедурата е напълно законна фирма БМВ произвежда номерата за кат и подменя повредени такива при определени условия
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • #12
                      От: Къде се правят регистрационни номера извън КАТ

                      Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                      А ако нита е махнат ... и съм без нит на задния номер какво се случва ?

                      Моя го махнах преди 2 зими , защото бяха сложили така номера, че неможеше да ми се отваря автоматичната ръчка за багажника.
                      Нита го пазя още ... но е скъсан и няма как да се монтира пак.

                      Същото нещо може да се случи ако паркирам някъде където нетрябва в някоя чужда държава и ми свалят номерата ... (това ще ми е извинението ако ме барнат)

                      Някой ми беше казвал, че срещу малка сума можело в КАТ да ми сложат нит със същия номер ... има ли такова нещо или трябва да се попълват документи и тнт ?
                      Официално процедурата е документи и през каналите за сверка номера а по улиците ако забележат ще те разпитват защо няма нит и тн.
                      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                      Коментар


                      • #13
                        От: Къде се правят регистрационни номера извън КАТ

                        Те там ги правят така или иначе номерата, там е цеха на фирмата дето прави номерата в КАТ.

                        Коментар


                        • #14
                          От: Къде се правят регистрационни номера извън КАТ

                          Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                          ............. с/у почерпка ще ви направят същия като вашия 100% оригинален.
                          Така написано звучи страшно и опасно, но колегата не се е изразил правилно.
                          Всичко е 100% истинско и няма нищо незаконно. Както вече е написано, отиваш връщаш стария уверен номер, с/у 24лв /май толко беше/ преведени през банка хората ти печатат същия номер.
                          Проверено и ползвано и от мен и от мои познати няколко пъти!
                          LZ1PER

                          Коментар


                          • #15
                            От: Къде се правят регистрационни номера извън КАТ

                            Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                            Те там ги правят така или иначе номерата, там е цеха на фирмата дето прави номерата в КАТ.
                            Там правят още стоп палки и други полицейски работи, но нещо имат проблем да ги използват...Питам се, след като почерпиш и ти "направят същия като твоя 100% оригинален", какво ще правиш със стария номер и дали в последствие няма да установиш, че парите за почерпката са похарчени за глупост. С регистрацията се занимава КАТ и те са тези които имат правомощия да заменят регистрационни табели или болтове. Що не им дадеш възможност да си свършат работата, вместо да влизаш в приключения!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X