Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на водна печка Webasto Termo Top C на Нисан Терано 2 тди 2002г дълга база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Монтаж на водна печка Webasto Termo Top C на Нисан Терано 2 тди 2002г дълга база

    Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
    Здравей за сега нямам проблеми с печката.Всяка сутрин я паля с телефона и като се кача в колата е африка.А не виждам особено смисъл да е по-ниско.Тя си има циркулационна помпа и всичко си е ок.Но виж за дозиращата помпа има изисквания които са спазени.Ако имаш проблеми относно монтажа и свиркай с каквото мога ще ти помогна
    Привет. И АЗ имам печки /две/ на Паджерото: водна и суха. Всяка със своите предимства и недостатъци, взаймно допълващи се благинки. Бях намерил доста инфо за тях но не си спомням за изискване за монтаж на бенз. помпа. Положението е следното: Водната, бензинова я ползвам в движение, паля двигателя и паля печката-за кратко време парното започва да духа топло/има и таймер за отложен старт/. Резервоара е до нея, свързана директно, работи добре и мисля, че е с вградена бензинова помпа но не съм сигурен. Сухата, бензин я ползвам на място или настройвам таймера за отложен старт 1/2 час преди тръгване/харчи по малко ток-по документи 22w/. Та тази сухата ми се вижда слабичка. Причини според мен: 1.Таимера е за такава печка но на 24 v; 2. Бензиновата помпа не е за този модел или не е монтирана правилно; 3. Толкова си й е силата-Webasto AirTop 2000 т.е. 2 KW. Между другото търся ауспухче за Webasto, че без него водната е шумна.
    ПП Има български разработки модул за дистанционно управление за около 35-40 лв, приложими за печките и не много трудни за монтиране.
    Поздрави
    MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

    Коментар


    • #17
      От: Монтаж на водна печка Webasto Termo Top C на Нисан Терано 2 тди 2002г дълга база

      Да но със свойте предимства и недостатъци е този модул-предимства:сравнително евтин,по просто изпънение;недостатъци-ограничение в обхвата(най доброто което съм виждал е 300м при пряка видимост)

      Коментар


      • #18
        От: Монтаж на водна печка Webasto Termo Top C на Нисан Терано 2 тди 2002г дълга база

        А какви са изискванията за монтажа на дозаторната помпа? Благодаря.

        П.С на един приятел дистанционното (оригинално) на Ebarspacher ...хваща на около километър Ама сменя батерии на три месеца.

        Коментар


        • #19
          От: Монтаж на водна печка Webasto Termo Top C на Нисан Терано 2 тди 2002г дълга база

          Първоначално публикуван от hgeorgiev Преглед на мнение
          А какви са изискванията за монтажа на дозаторната помпа? Благодаря.

          П.С на един приятел дистанционното (оригинално) на Ebarspacher ...хваща на около километър Ама сменя батерии на три месеца.
          Моето дистанционно също хваща от много далече, без пряка видимост, а още си е с първите батерии. Дори не ги знам какви са. Тази зима е №5!
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #20
            От: Монтаж на водна печка Webasto Termo Top C на Нисан Терано 2 тди 2002г дълга база

            Да оригиналните дистанционни ги дават до 1км пряка видимост,но и струват една торба с пари.Относно дозиращата помпа важното е на 25 и 25стр.Webasto.pdf

            Коментар


            • #21
              От: Монтаж на водна печка Webasto Termo Top C на Нисан Терано 2 тди 2002г дълга база

              Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
              Да оригиналните дистанционни ги дават до 1км пряка видимост,но и струват една торба с пари.Относно дозиращата помпа важното е на 25 и 25стр.[ATTACH]392652[/ATTACH]
              И какъв според знаещите би бил ефекта ако горивопровода вместо ф 2мм е 3,5 мм?
              MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

              Коментар


              • #22
                Re: От: Монтаж на водна печка Webasto Termo Top C на Нисан Терано 2 тди 2002г дълга б

                Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
                И какъв според знаещите би бил ефекта ако горивопровода вместо ф 2мм е 3,5 мм?
                Тънък маркуч се слага за минимизиране на образуването на въздушни мехурчета, които биха могли да пречат. Цената на маркучите Вебасто (17лв.м) ме отказа. Сложих по широки и няма проблеми. Печката си работи идеално и с тях. Друго изискване е плунжерната помпа да е максимално близо до резервоара за по-бързото и обезвъздушаване. Отново не го спазих и я сложих при двигателя, защото автомобилът се ползва и за кемпер и е неприятно, помпата да ти тропа до главата, докато спиш. За захранването й ползвах тройник от бензинопровода до помпата на колата (карбураторна) При инжекцион не става по понятни причини.
                Монтирах един горивен филтър преди помпата на печката, не толкова за пречистване, колкото да работи и като разходен резервоар именно против мехурчетата.
                Това, че печката трябва да е по-ниско от най-високата точка на охл. система е така, но може и по-високо. Последствията са по-сложно обезвъздушаване на системата.
                Шумен компонент е не толкова аусухът или липсата му , колкото засмукващата въздух тръба. Обикновено е гофрета, облицована ОТВЪТРЕ с дунапрен.
                Ауспухът се отвежда надолу. За по-пълноценно използване съм го накарал да духа по картера, за да топли в някаква степен и маслото. Температурата на газовете, на изхода на ауспуха при мен е около 60 градуса.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  От: Монтаж на водна печка Webasto Termo Top C на Нисан Терано 2 тди 2002г дълга база

                  Аз също използвам тройник близо до горивния филтър.От тройника вътрешния диаметър на горивния маркуч е 4-5мм.Горивен филтър преди печката също имам (оригинален webasto).Купих си от рея-м шумозаглушителя на входящия въздух (17лв) че в е-bay идва повече пари и разправия.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Монтаж на водна печка Webasto Termo Top C на Нисан Терано 2 тди 2002г дълга база

                    Здравейте ! Доста дълго се пише за тези печки Webasto ! Как мога да си направа бърза диагностика на печката,защото и аз имам такава бензинова към антифриза!Не мога да разбера къде и е проблема ,работи ама не духа достатъчно топло (от ауспухчето),дали изобщо загрява антифриза,а купето нанай топло ! Печката работи изкарва леко топъл въздух,дали не е термостата,хал хабер си нямам от печки затова се обръщам към вас!Пишете ми ако имате идея sidi_91@abv.bg Благодарско

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Монтаж на водна печка Webasto Termo Top C на Нисан Терано 2 тди 2002г дълга база

                      Така, както описваш проблема, ми изглежда като проблем към водния кръг.
                      Щом изобщо топли, значи работи, но или няма циркулация, или и е натоварена с твърде много вода или е свързана по неподходящ начин. Ако я оставиш достатъчно дълго, може и да стопли. Провери дали по пътя на водата няма някой клапан, който не работи. Друг вариант е липсата или повреден термостат. По този начин принуждаваш печката да топли и големия кръг, което ще и дойде нанагорно.
                      Какъв модел е печката?
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Монтаж на водна печка Webasto Termo Top C на Нисан Терано 2 тди 2002г дълга база

                        Какъв разход дават тези печки на час?

                        поздрави

                        Коментар


                        • #27
                          От: Монтаж на водна печка Webasto Termo Top C на Нисан Терано 2 тди 2002г дълга база

                          На пълна мощност 600мл/ч.
                          На намалена(след достигане на определена температура) 180-200мл/ч.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Монтаж на водна печка Webasto Termo Top C на Нисан Терано 2 тди 2002г дълга база

                            На мен ми намирисва на проблем с термостата или циркулационната помпа на печката,но също така е много важно как е монтирана

                            Коментар


                            • #29
                              От: Монтаж на водна печка Webasto Termo Top C на Нисан Терано 2 тди 2002г дълга база

                              имам ауспух !пиши ми на лс или 0896677703

                              Коментар


                              • #30
                                От: Монтаж на водна печка Webasto Termo Top C на Нисан Терано 2 тди 2002г дълга база

                                Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
                                На мен ми намирисва на проблем с термостата или циркулационната помпа на печката,но също така е много важно как е монтирана
                                Ако е циркулационната помпа не работи, електрониката разбира (при електрически проблем) и спира печката. Ако е запушване, неправилно свързване и т.н., самата печка ще се нагрява силно, но нито двигателят, нито парното ще се топлят.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X