Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори KYB - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Амортисьори KYB - мнения

    Ще сменям амортисьори и съм се спрял на тези :

    http://www.kyb-europe.com/shocks-excel-g.html

    Двойнотръбни, газови. 65 лв. бройката предни 55 лв. бройката задни

    Някой карал ли е с такива и на каква кола.

    Ще се слагат на Лада Нива къса база.
    Александър

  • #2
    От: Амортисьори KYB - мнения

    Много сложен въпрос ли зададох или просто повечето колеги още не са се върнали от почивка
    Александър

    Коментар


    • #3
      От: Амортисьори KYB - мнения

      Адаш, такива ми бяха отзад на Ферозата, но много стари и единия напълно изтървал.
      Японски са, ще да са добри. Друго за съжаление не мога да кажа. Ония дето ги свалих, не си знаеха годините. Дотолкова, че чашките им бяха проядени от ръжда.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Амортисьори KYB - мнения

        KYB - KEEP YOU BILSTEIN или по нашенски Запази си Билстайна

        Кофти меки амове,не издьржат много и единственото добро,че са евтини,ако караш стар изгнил Кадилак или разбито Понтияче може и да ти паснат.Монри са по-добри,а за тях знаем,че не са стока.

        С 2 думи НЕ
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Амортисьори KYB - мнения

          Аз пък карах с такива на стария си ескорт(който сега е бъги). Задни. И си работиха до последно добре, нямах никакви забележки. Не си спомням колко време ги карах, но все ще има 2-3 години. И това по нашенските пътища, а даже и в началото на ХХI век, а тогава пътищата си бяха по-гадни от сега.
          Вярно, че бяха най-евтините, но за обикновена народна колица си вършеха перфектна работа.
          Виж, ако се търсят амортисьори за Порше или Астън Мартин-може би няма да вършат работа. Ама за Нива...

          Според мен вземай, няма да сбъркаш. А и не даваш по 1200 лева за бройка...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Амортисьори KYB - мнения

            Абе като се замисли човек за нива би трябвало всякакви да са добре, но не е точно така. Просто съм взискателен към тези неща и сегашните не ми вършат работа, въпреки че са само на 20 000 км. Затова се замислям за газови. Това, дали са меки - те е по-добре да са меки, но да работят. Тук е момента да задам въпроса - двутръбни или монотръбни е по-добре. Някой има ли идея SACHS къде мога да намеря, защото само на KYB ми е под ръка вносителя. Замислям се за Monroe, въпреки че отвсякъде чувам само гадни неща за тях.
            Абе изобщо казвайте кой с какви амортисьори е и какво му е мнението, за джипове говорим разбира се - начин на експлоатация, време и километри. Нали в крайна сметка тежестта на автомобила се поема от пружини/ресьори, затова мисля е подходящо да сравняваме и различни по големина автомобили, а не само Нива, Фероза или Сузуки.

            То за офроуд май е по-добре да не са много твърди, освен ако не обичаш да се валяш по таван. По интересно е как се държат като загреят например...
            Александър

            Коментар


            • #7
              От: Амортисьори KYB - мнения

              Съгласен съм. Няма да векуваме с тия коруби, нито те ще векуват с нас.
              Цената е определящ фактор за повечето от нас в последно време.
              Аз също бих си ги взел. Не помня каква марка сложих на мойта, пак бяха японски, но естествено цената им беше достъпна за простосмърните.
              Аз лично, никога не се вманиячавам кой-знае колко. Важното е да работят, пък колкото изкарат-здраве да е.
              Относно возията, всеки си избира какви му трябват. По-твърди, по-меки...
              Аз сложих Монро Адвенчър 4Х4 отпред и определено не съм доволен от твърдостта им, но такива ще са докато се скапят, или докато ога да си позволя да си правя експерименти, каква возия най ми допада.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Амортисьори KYB - мнения

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Съгласен съм. Няма да векуваме с тия коруби, нито те ще векуват с нас.
                Цената е определящ фактор за повечето от нас в последно време.
                Аз също бих си ги взел. Не помня каква марка сложих на мойта, пак бяха японски, но естествено цената им беше достъпна за простосмърните.
                Аз лично, никога не се вманиячавам кой-знае колко. Важното е да работят, пък колкото изкарат-здраве да е.
                Относно возията, всеки си избира какви му трябват. По-твърди, по-меки...
                Аз сложих Монро Адвенчър 4Х4 отпред и определено не съм доволен от твърдостта им, но такива ще са докато се скапят, или докато ога да си позволя да си правя експерименти, каква возия най ми допада.

                Какво имаш предвид под твърдостта на Монро - много твърди ли са или много меки?

                И аз така си мислех и затова взех AL-KO, защото бяха евтини. Като гледам обаче как ми се заносват предните гуми и какво люлеене пада, малко съжалявам за избора си. Определено обаче не бих дал над 80-90 лв. за бройка, като знам какво ще преживеят...
                Александър

                Коментар


                • #9
                  От: Амортисьори KYB - мнения

                  Твърдички са, адаш. Работят добре, не се клати, но са твърдички.
                  Съчетани с торсиони, мисля че ще е подобно със пружини. Все пак, торсионите не са ресори.

                  ПП: Бях се замислил да ги сменям с маслени и отпред и отзад.
                  Все пак караме горски джипки. Не ме интересува стабилност със 100-120, при положение, че никога не карам с толкова.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Амортисьори KYB - мнения

                    Ти си знаеш ма аз да си го кажа.

                    Монрото се скапва бьрзо и се скапва светкавично,Каябата и тя е така.Сач,Боге,Билстайн си дьржат с години / тук доживотна гаранция / и падат постепенно,на около 150 000 тукашни километри си работят поне на 80% като ги пробвам та не са никак зле.

                    Амортесьора ми се пада най-евтиното по предницата,зад него стоят втулки двойно на цената му като сметна смяната / ама си ги сменям сам,че е лесен /,а и като сметна гума за двойно и тройно на парите му и сьвсем не ми се спестяват 30 кинта на бройка - сьбирам и купувам каквото трябва,че после ще го купувам 2 пьти.


                    За джип не знам какво има и от кьде купуваш,не казваш и граница до колко тьрсиш.Размер и модел на ама сьщо би бил от полза - спокойно може да се намери от нещо друго.


                    Аз залагам на Билстайн като качество и цена,ако ме бьрка цената под него са Боге,но това е оригинал за моите коли и вози леко меко та не ги харесвам и след това са Каябата и Монрото,а тия не ги поглеждам ако ще по 20 кинта да са.

                    Това е,ти вече си се наковал като гледам с някакви,сега гледаш пак боклуци / по мое мнение,да не се обиди някой сега / и ако ги вземеш тия ще се наложи трети пьт да сменяш след някой и друг месец.


                    Тия са БОКЛУК,пак мое мнение
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Амортисьори KYB - мнения

                      Босе, тук и там живеем в доста различни светове...
                      Тук Нивата е доста масов джип, а рейнджър е почти екзотика. При вас за нива даже не са и чували, а рейнджърите са нещо като тукашните УАЗ-ки.
                      Не оспорвам мнението ти, че световните марки са си върха, но при нас са може би два пъти по-скъпи. Не знам де, само предполагам, Че такива амортисьори не се слагат на масовите коли тук, съответно няма голям пазар, което предопределя и по-високата цена за да може бизнеса на вносителя да се издържа.
                      Но пак казвам-само предполагам, може и да съм много далеч от истината.

                      А и комплект Билщайн или Боге в някои случаи може да преххвърлят като цена нивата...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Амортисьори KYB - мнения

                        Ами за съжаление бюджета е ограничен. Затова съм се спрял и на Kayaba и в много краен случай - монро. Освен това, би следвало да имат гаранция и да имат на склад постоянно, което също е важно ако се скапе някой. Ако изкарват 2 години с моето каране, ще са супер. Затова и заглеждам монро, но самия факт, че колегата казва, че му возят твърдо ме притеснява - аз хем искам да не са много твърди, хем искам да има поведение на пътя и да не яде предни гуми като за световно.
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: Амортисьори KYB - мнения

                          Ами, въпросът за срочността на скапването опира и до ползването на возилото. Ако я ползваш ежедневно, нормално ще е да се скапят по-бързо, еле па с нашите хубави пътища. Аз съм ги сложил преди година и половина, но съм минал има-няма 5-6 К км. За това време на леката кола навъртях 30К и два пъти сменях тампони на носачите. Та така...

                          ПП: А сигурен ли си, че предните гуми ти ги яде заради амовете. Че аз карах със скапани в началото, ама не ми е яла гумите.
                          Просто люлееше повече и беше по-нестабилна в завой, ако има бабуни.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Амортисьори KYB - мнения

                            Да де ама като се накове на втори комплект боклуци и при купуане на трети пак няма да му е евтино и качествено,а аз като гледам той евтиното го е постигнал и в момента тьрси качествено.Само дето едното и другото са на различен рафт в магазина - или добро или евтино.


                            Кольо аз не ги знам кои какви пари са,знам ги тук и за това си казвам мнението на базата на моя опит.Билстайна е 110 кинта,Монрото 80,Каябата 75 примерно.Разлика да има по 10 кинта + - в зависимост кьде ги купуваш.Слагам предни боклуци и ми разкатава гума за 300 кинта и втулки за още толкова,слагам Билщайн и карам 5 години поне преди да се сетя за тях и то не защото са за боклука,а просто защото са минали 5-6 годинки от смяната им.

                            Ако сметнем пьтищата тук и там и пак не ми излиза сметката да купя нещо което няма да дьржи.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Амортисьори KYB - мнения

                              И ти си прав, ама аз просто не виждам връзка в износването на гумите и амовете при нива, щото е с двойни носачи, а не макферсон....
                              За да носи гуми отпред, по-скоро е реглаж, тампони, шарнири, такива неща...
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X