Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори KYB - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Амортисьори KYB - мнения

    За износването на гумите и аз не съм на 100% че е от амовете, но като ходих последно при Крум (regulator) да гледаме предницата, която си беше идеално регулирана, той ми спомена нещо за това характерно назъбване, което вече е доста забележимо. Освен това по завои или неравности е направо може да те хване морска болест. Така или иначе, преди да ги сменя ще се огледат нещата внимателно да се види да няма и други проблеми. Затова и темата е за друго. Засега имаме едно твърдо мнение "против" KYB и ако се съберат още 2-3 такива, ще гледам в друга посока.
    Александър

    Коментар


    • #17
      От: Амортисьори KYB - мнения

      Да не те обьркам само - при мен цените са с минимална разлика и работата е скьпа,а частите сравнително евтини и за това ми е такова мнението.Ако наистина трябва да дадеш пари колкото за една Нива не си заслужава.

      ОФФ от темата - на 4 Мерцедеса от модела 140 предните са нови Билстайн,едните като ги купувах в магазина ония ми казва Пази си касовата бележка,тия са с доживотна гаранция.
      Е аз това го знам,а и ония знае колко коли имаме от модела и как им сменяме ние някои по лесни части.Питам го
      - Нали знаеш,че един да клекне и ти го нося,няма как да ми докажеш,че не е от тая кола?
      - Знам,няма да клекне,ако клекне го сменяме.
      Ако да сьм купил 2 от него,той застава зад гаранцията на 8 броя,голям смелчага ше дойде.

      Пак казвам - това на пьтя ако да е Американска магистрала,а не Немска и да се тьркалят тежки големи валяци на предниците.Каябата издьржа 20 000 мили средно,ония дьржат 5 пьти повече на 25 % - 40% по-висока цена и няма какво толкова да го смятам.За мен гаранция не е 2 години,за мен е над 5 или не го гледам.


      Размер имаш ли да видим през нета какво има?То смешно за Нива по интернет да се пазарува ма като си скочил вече на кофти амове..........
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        От: Амортисьори KYB - мнения

        Колега, няма много смисъл да търсим в нета. 30-40$ за доставка обезсмислят подобна покупка поне за мен. Просто ми се иска повече хора да се включат - който е сменял амортизаторите на джипката да си каже минал ли се е, как и с какво или пък е уцелил десетката. А и все пак доколкото виждам ти караш в друга страна с много по-различни изисквания за тази част от колата - тук дупките не ги заобикалям а просто подавам повечко газ - просто са твърде много и няма смисъл.

        Според мен проблема с KYB май се крие във вносителя и същото се отнася за другите марки. Ако някой знае кой внася качествена стока, марката сякаш не е от такова значение. Дочух, че внасяните в БГ KYB се правят в Чехия, но малко ме съмнява - по-скоровероятно китай... По тази логика накрая може да взема газови руски - току виж се оказали по-здрави.
        Александър

        Коментар


        • #19
          От: Амортисьори KYB - мнения

          Наистина е добре да има сравнения ама с нашенските си условия! Е това жълтото на аватара за три години и половина и около 300 000 км не е успяло да ги счупи! Говориме за Каябата! А повярвай не се жали тази кола хич! Питай който искаш! А те все още си возят както в първия ден когато го монтирах! А иначе доста сериозно продължавам с тестовете,какво още мога да им причиня! Мога да ти покажа и какъв е рекорда за скорост през релсите преди тунела от Люлин посока София! Това почти всерки ден си го правя! И до момента нищо като проблем!
          Иво (таксито) Андреев
          0988 91 80 50
          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

          Коментар


          • #20
            От: Амортисьори KYB - мнения

            KYB vs BILSTEIN

            Е точно и аз едно време се скьсах да чета кой и какво,то не бяха спортни,оффроуд,ретро коли,доработки,специални,за пьрвоначално вграждане.............и едно мнение не намерих,че тия стават,отрицателни колкото искаш.И не говоря за дадена марка с даден модел в година еди коя си,на Вганглер като ги сложат и го вкарат в гората и пак ревьт пичовете.

            Пусни това горе на един Гугьл и ще видиш какви ли не отзиви.Не сьм карал такива в гората обаче,признавам си без бой,тия дето са ги карали са си написали какво и защо.


            Сузуки тийм е пьрвия човек който аз срещам кьдето и да било който е доволен от тях,може за нашите условия да са добри,да са добри за парите си / даже не им ги знам парите им колко са /а и може да са страхотни ако се сравняват с тия от Лада.


            Имай в предвид,че аз сьм капризен,трябва мнооооого да ми е евтино,че да го рискувам,ма много.И това многото е двойно и под двойното.За пример само - за пьрви пьт от много години си взех нещо различно от Мишелин гуми,просто Мишките бяха по 1100+ а нов ГуудИьр пи кацна на 495 и не издьржах.Иначе като тьрся гуми не поглеждам никакви други та така сьм и с амовете.Не е ли КОНИ примерно за нормална цена не се замислям дали да сменям Билстейна,не ми се рискува чак толкова.



            Кьсмет де,стискам ти палци,дано сьм бил полезен с това си мнение.Тук един от тия КУБ е под картон цигари та решенията се взимат лесно еле като разклати като лодка или клекне на третия месец.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Амортисьори KYB - мнения

              Постепенно ще стане ясно защо питам за конкретни мнения. Просто всичко е толкова относително... Аз примерно си спомням как едни мишлета на едно пежо 307 задна дясна се беше съдрала на няма 20 000 км ей така просто без причина. То и Моторола в Щатите и Европа си е доста голяма разликата в качеството. Не знам защо е така, но някои марки си целят определени пазари и гледат да бутат там качествената стока, а има марки които си държат на качеството навсякъде или поне така съм чувал...

              Та това е - мнения за марката KYB , по-точно газовите такива и разбира се идеи за по-качествени алтернативи с нормална цена. Тук обаче нещата са малко по-така. Ако предният път давах 20 лв. за бройка и не ми пукаше много дали ще изкарат 20 000 км, сега съм решил да сложа нещо по-така.
              Александър

              Коментар


              • #22
                От: Амортисьори KYB - мнения

                По-така е просто
                Оме, кони, билщайн, закс и който още от смислените се е излъгал да прави амове за нива.

                Каябата е нисък клас все пак.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Амортисьори KYB - мнения

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  ... и едно мнение не намерих,че тия стават,отрицателни колкото искаш. ...
                  Да ти кажа, Каяба, само че от монотръбните Gas-A-Just, издържаха един сезон на такова каране

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_259111.jpg
Прегледи:2
Размер:55.6 КБ
ID:5298228

                  Вярно, че бяха по 2 на колело и че като пробег не е много, ама стотина километра на такъв пилот са си направо равни на хиляди при нормална експлоатация.

                  Та не знам дали Каябата заслужават толкова еднозначно отрицателни мнения ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Амортисьори KYB - мнения

                    Хайде сега някой да каже в крайна сметка разликата между excel-g и gas-a-just моделите (изобщо принципно + и - на двата типа конструкция). Да, правилно сте разбрали - искам хем да ми е ефтинко, хем да ми е топло на душата. Затова и питам за конкретната марка.

                    Е да, ама паджерото е колкото две ниви, което значи, че по 1 на колело стига. Така чак няма да карам, но обещавам да не съм много внимателен.

                    П.П. И ОМЕ, и КОНИ, и Trail Master (ако ги считаме за по-така) правят за нива, въпроса е дали си струва - според мен не.
                    Александър

                    Коментар


                    • #25
                      От: Амортисьори KYB - мнения

                      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                      П.П. И ОМЕ, и КОНИ, и Trail Master (ако ги считаме за по-така) правят за нива, въпроса е дали си струва - според мен не.
                      Тогава остави „по-така“ амовете и си вземи некви дето не са руски и си ти.
                      Ма ако очаваш нещо да стен по-комфартна нивата да те предуппредя от сега
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Амортисьори KYB - мнения

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Тогава остави „по-така“ амовете и си вземи некви дето не са руски и си ти.
                        Ма ако очаваш нещо да стен по-комфартна нивата да те предуппредя от сега
                        Изобщо не си правя илюзии, че ще стане по-комфортна. Тя всъщност колкото и странно да ти звучи, си ми е напълно комфортна, като изключа липсата на климатик. Амовете мисля да сменям, защото сложих такива дето не са руски, но не ме радват ама хич. Люлее предницата като лодка и муха да кацне се клати половин минута. Всъщност искам возията да стане с една идея по-твърда, без да рискувам преобръщане на някоя бабуна с висока скорост, като същевременно въпросните амове не се скапват при две друсвания.

                        Интересно би било някой по-запознат с теорията да каже как се държат двата типа - монотръбни и двутръбни - например съотношение на твърдост при сгъване и разтягане, която струва ми се трябва да е в полза на тази на разтягане. Знам ли. Питам си.
                        Александър

                        Коментар


                        • #27
                          От: Амортисьори KYB - мнения

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_259111.jpg
Прегледи:2
Размер:55.6 КБ
ID:5298228

                          Не хвърчеше ли и със спукана гума по едно време тази кола, или се бъркам
                          Александър

                          Коментар


                          • #28
                            От: Амортисьори KYB - мнения

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Хайде сега някой да каже в крайна сметка разликата между excel-g и gas-a-just моделите (изобщо принципно + и - на двата типа конструкция). ...
                            http://www.kyb.com/service/monotube.php
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Амортисьори KYB - мнения

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Ясно. С една дума - монотръбните са по-добри от двутръбните, поне на теория и вероятно и на практика.
                              Александър

                              Коментар


                              • #30
                                От: Амортисьори KYB - мнения

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Да ти кажа, Каяба, само че от монотръбните Gas-A-Just, издържаха един сезон на такова каране

                                [ATTACH=CONFIG]355603[/ATTACH]

                                Вярно, че бяха по 2 на колело и че като пробег не е много, ама стотина километра на такъв пилот са си направо равни на хиляди при нормална експлоатация.

                                Та не знам дали Каябата заслужават толкова еднозначно отрицателни мнения ...

                                ООООО аз на кратко обобщавам какво сьм чел по какви ли не форуми и с какво впечатление сьм останал от разговорите ми с механиците тук,единия ги продава даже.

                                Не казваш иначе Паджерито колко вади с Билстайн примерно,дали ще ги смениш след сезона или ще избутат 3?


                                Моята гледна точка я писах - ако механик взима по 50 кинта на час,ако гумата ми е 300 и ако втулките и те са там..............е няма да му сложа Каяба,а ще тьрся нещо от което никой до момента не се е опакьл.
                                Ако Нивата е 1200 лева и амовете са и 750 ше има да взима еле ако е само за гората или главно за там.

                                Дали и колко ще дьржи ще си проличи,работата е ясна на кьде вьрви.Интересното е колко ще извади Паджерото с Билстайни примерно.


                                Не ме разбирай грешно - то и Ранчо са братчета на Монро,но има разлика,Бугати е Голф

                                За мен това година за резервна част е нищо.Паджерото май сменя амове на всяка година?
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X