Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

    Хубавото на бензиновия Урал беше че работеше с бензин А 93 армейския А 86 въобще не понасяше на "форсирания" зилов двигател "чукаше му аванса" във всички режими и нямаше мощност . Разхода му тръгваше от норма 75 и се почваше с надписване на добавките . Не че машините не харчеха ама всеки Урал хранеше поне 2 - 3 коли В ВВС фътмаци и офицери имаше на тон бяха построили комунизма . Най благодатни бяха уралите кранове при тях освен на километър горивото и на моточас се исписваше Е това реалити ще е интересно http://www.youtube.com/watch?v=kTaiF...embedded#at=12
    Последно редактирано от sek.1; 24-08-11, 07:36.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

      Първоначално публикуван от asen3 Преглед на мнение
      Във Видин карах курсовете на УРАЛ страхотна машина. Жабата е с 2 Уралови двигателя, някъде съм качвал снимки но ето ги пак.
      Извинявам се за питането: тази "жаба" какво вози?
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #18
        От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
        Извинявам се за питането: тази "жаба" какво вози?
        "Ракетки", принципно.

        Коментар


        • #19
          От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

          Много добро клипче но защо трябва да го изминават този тежък и опасен маршрут?
          Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
          Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

          Коментар


          • #20
            От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

            Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
            Много добро клипче но защо трябва да го изминават този тежък и опасен маршрут?
            Сигурно защото просто няма друг . Поне аз не се сещам за друга причина .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

              Някога отдавна имаше една школа за шофьори в гр.Видин/там си изкарах и книжката/ Накарах се на всякакъв вид Руски машини/Урал,Боен Краз,Татра,Зил130,Зил131.../ от пет дена в седмицата три а понякога и четери кормуване!Като основен камион беше Урал /бензинов/ невероятно проходима машина,имаше някакъв полигон измислен от болен мозък с шапка на такива извръщения сме ги подлагали че.......то баири, дупки пълни с кал и вода/в седнало положение до кръста / върви си това желязо и това е....
              След това ме пратиха в Стара Загора в арт.полк да карам БМ21 с 40 реактивни снаряда 122мм./по съвремена катюша/това всичкото желязо Урала си го мъкнеше където му кажеш... ненормална машина!Класирам го винаги за жалост на второ място след четери осната Татра е там вече е ........
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • #22
                От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
                Много добро клипче но защо трябва да го изминават този тежък и опасен маршрут?
                Аз пък се питам защо техните гениални ръководители не вземат да им направят пътища? Какво, нямат парички ли? Ох, милите!
                Братче, темата ти трябва да се казва ''За почитателите на авто-мазохизма''.
                Не ме разбирай погрешно, тук няма нищо лично, ти не си виновен, че и това го има по белия свят.
                Иначе, да, всяко нещо си има и почитатели. Много отдавна спрях да се опитвам да разбирам хората. Само, айде нека да не ни се внушава, че тези пишман-мъченици са гений и, че този камион е велик! Ако беше велик щеше да го има в Европа, пък така като гледам нещо не го виждам. Това, което правят момчетата в клиповете, мога и аз да го направя, и ти можеш. Друг е въпроса дали искаме. По-скоро тези клипчета показват на какво дередже е най-богатата, най-силната и най-великата държава на Света.
                И в Канада има Заполярие, ниски температури и екстремни условия на работа, но в + има и умни политици.
                Всъщност Истината е много простичка - на руснаците им е много по-евтино да произвеждат първобитни автомобили и стада послушни глупаци, отколкото да си оправят пътищата, инфраструктурата, заплатите, държавата, политиката ............
                По-евтинко е, признайте си го най-после! И престанете да викате на черното бяло!
                Последно редактирано от мишоци; 25-08-11, 03:22.
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • #23
                  От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                  Ако се питаш за пътищата, то причините са много и това че нЕма пари е само една от тях. Най-вече няма смисъл. Разстоянията са огромни, условията много лоши, та пътя ще излезе златен. А в онези райони популацията на мечките и вълците е сравнима с тази на хората–демек нЕма чак толкова голЕм трафик и такъв зор. На много дълги разстояния всичко се кара с влак или кораб. А и клиповете показват най-лошото, което не е такова през цялата година. В Канада например също имат подобни райони, където се ползват замръзналите през зимата реки за движение на цели автовлакове.http://www.youtube.com/watch?v=dAQXL...eature=related
                  За автомазохизма....Това е не'къв синоним на офроада според мен, та тука е нормално да има почитатели.
                  Че нищо гениално няма в тези изпълнения и в тази техника, това е ясно на всички. Ама е ясно също, че са се учили от неволята и камиона си е велик(естествено, не може да се каже дали е по- или е най–велик но определено е).Поне в сравнение с много други дръгелчета, щото е направен да се справя там където малко други могат. В Европа можеш да го видиш, или на състезания или при ентусиасти, защото просто няма такива условия, при които да се оценят качествата му. От друга страна притежанието и поддръжката на Урал в Париж е съпоставима като разправии с това да се кара Ферари в Магадан(примерно). А пък и двете неща са сравнително безсмислени.(че даже и карането на Ферари на терен за Урал е невъзможно, а обратното само въпрос на желание)
                  И последно, не виждам някой да спори, че за тамошните условия им е по-изгодно да правят корави машини, вместо безсмислено скъпи пътища.Та в този смисъл не виждам защо мислиш, че е глупаво това, според мен си е добре обмислено и даже умно решение.И за политиката и държавата си прав–такава е, никой не спори. Дали са глупави или умни, също не се наемам да твърдя, ама факт е, че думата им все още се чува и тежи доста(че то и газ и нефт и други блага..., че и военна сила си остават).
                  Последно редактирано от cecoa1; 25-08-11, 21:37.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                    Извинявам се за питането: тази "жаба" какво вози?
                    Корпуса на рекетата. Главата и горивото са карат отделно и стоят на друго място. За изстрелването са нужни доста машини. На този корпус стават всички руски глави та дори и ядрени. Обхвата зависи от големината на корпуса и какво гориво ще мешат. Доста време мина та съм позабравил подробностите. Глава никога не съм виждал освен учебна, само с нея правихме зглабяне.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                      Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
                      Много добро клипче но защо трябва да го изминават този тежък и опасен маршрут?
                      Просто. Не обърнахте ли внимание че повечето от този транспорт е на и за геоложки експедиции.

                      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                      Аз пък се питам защо техните гениални ръководители не вземат да им направят пътища? Какво, нямат парички ли? Ох, милите!
                      Братче, темата ти трябва да се казва ''За почитателите на авто-мазохизма''.
                      Не ме разбирай погрешно, тук няма нищо лично, ти не си виновен, че и това го има по белия свят.
                      Иначе, да, всяко нещо си има и почитатели. Много отдавна спрях да се опитвам да разбирам хората. Само, айде нека да не ни се внушава, че тези пишман-мъченици са гений и, че този камион е велик! Ако беше велик щеше да го има в Европа, пък така като гледам нещо не го виждам. Това, което правят момчетата в клиповете, мога и аз да го направя, и ти можеш. Друг е въпроса дали искаме. По-скоро тези клипчета показват на какво дередже е най-богатата, най-силната и най-великата държава на Света.
                      И в Канада има Заполярие, ниски температури и екстремни условия на работа, но в + има и умни политици.
                      Всъщност Истината е много простичка - на руснаците им е много по-евтино да произвеждат първобитни автомобили и стада послушни глупаци, отколкото да си оправят пътищата, инфраструктурата, заплатите, държавата, политиката ............
                      По-евтинко е, признайте си го най-после! И престанете да викате на черното бяло!
                      Мишо ти представяш ли си път през тези места? Зимата са си проходими но лятото? Сигурно всеки сантиметър ще е на цената на тройунция. Тези хора нито са пишман-мъченици нито герои нито гении. Просто си вършат работата, а машината е пригодна точно за тази работа. Обсъждаме в случая конкретната машина, и да наистина за това за което е създадена е велика. Майната и на политиката.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                        Защо? Байкало-Амурската Магистрала много ли е евтина?
                        Я! В уики-то пише, че се обмисля тунел и ЖП линия през Беринговия проток , като така ще се преминава свободно между Чукотка и Аляска!

                        http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%...B0%D0%BB%D1%8C


                        В советское время существовали планы строительства железнодорожной линии от БАМа по направлению на Чукотский полуостров. Планировалось также, что через Берингов пролив будет проложен тоннель и это позволит соединить железнодорожную сеть СССР с железными дорогами на Аляске.


                        Бре чудо! А дано! Браво!

                        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%...82%D0%BE%D0%BA

                        Повече от век се обмисля възможното построяване на мост или тунел през Беринговия проток. Руското правителство проявява голям интерес, а няколко проучвания вече са направени.
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                          Добре БАМ има. Върши си работата но е една. Колко им е струвало да я има само те си знаят. Но да правиш път за геолозите или дърводобивниците си е безакълно. Ами ако не намерят нефтец? Път в нищото, за никъде. Ето даваш за пример канадците, а всъщност са американците, в нефтодобивните райони в Аляска, ама карат до тях докато е замръзнало. Почне ли да се топи си чакат до следващият студ. Условия бате и никой не хвърла кинти на вятъра, нито тия нито ония
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                            Проблем се казва "Вечная мерзлота" - http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%...BE%D1%82%D0%B0

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:41.0 КБ
ID:5298789

                            Заради нея строителство на всякакви магистрали нецелесъобразно, и всеки построен километър пътища в зона на вечная мерзлота буквално става златен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                              Както повечето съветски камиони, и Урала си е проектиран за военни нужди. А на война трябва да минаваш отвсякъде. Поставена е задача за камион с добра проходимост и добра товароносимост, и конструкторите са я изпълнили. Просто в основата на този камион лежи презумпцията, че ще се кара без път.
                              А цивилната му употреба си е съвсем в реда на нещата щом ще се ползва за каране по терени за които е предназначен. Е, не кара снаряди а трупи и разни други цивилни неща, но си се справя отлично със задачата си.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ето една тема за почитателите на Урал както обещах!

                                Здравейте! Аз съм нов във форума и досега не съм се изказвал, тъй като съм мн. малък (на 21 г.) и сега се опитвам да попивам писаното от вас, но сега имам нужда от помощ и се надявам да я открия тук. Занимавам се с дърводобив (по- точно подвоз на всичко що е дървено ) и до месец два ми предстои закупуване на УРАЛ 4320 (КАМАЗ-я двигател) и ще бъда благодарен на всеки един от вас, който може да ми даде полезно инфо за тези, според мен, удивителни машини, като например разход на гориво, проблеми със скорости, раздатки, въздух, спирачки, дифове, блокажи и всичко каквото вие решите за полезно Благодаря предварително и ако някой разполага със снимки и клипове от БГ ще ми бъде интересно да ги видя :П

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X