Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов ъпдейт на навигацията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов ъпдейт на навигацията

    Пуснали са нов ъпдейт на навигацията за Mitsubishi. Покрива България на 66%, струва 450 лв. Имам го от няколко дни и още не мога да преценя дали бих го препоръчал. В София има основните улици, но не и малките квартални. По пътя за морето хванах няколко дребни грешки и много липсващи третокласни пътища. На юг от Царево според картата няма никакъв път. За пореден път съм впечатлен от извратеното изписване на обектите. Например квартал "Българка" в Сливен се изписва (и търси, което е по-лошо) като ZH K Balgarka. Продавачът твърди, че Гърция била на 100%, не попитах кои страни още са добавени.
    www.offnews.bg

  • #2
    От: Нов ъпдейт на навигацията

    Вероятно ще е по-добра идея, направо за толкова пари да се купи някой гармин с пълната и истинска карта на България...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      От: Нов ъпдейт на навигацията

      Хе. Бях ти казал за "картата на Събин", макар че това е легенда, а не реклама.
      Никой от мъртвите я няма. Който я има - още е жив, понеже не се е пребил. Работи, карта като карта - правилна ...

      Коментар


      • #4
        От: Нов ъпдейт на навигацията

        Въпросът трябва да се преформулира така: какъв е навигаторът в тази кола и може ли да му се смени софтуера с по-смислен?

        Коментар


        • #5
          От: Нов ъпдейт на навигацията

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Вероятно ще е по-добра идея, направо за толкова пари да се купи някой гармин с пълната и истинска карта на България...
          Наистина не си струва да се занимаваш с препрограмиране. Последните карти на България на Гармина са съвсем прилични и достатъчно пълни...
          А един хубав Гармин е около 400 лв.
          Калин 0886 117877, Mercedes ML 270 cdi,Mercedes E250 CDI

          Коментар


          • #6
            От: Нов ъпдейт на навигацията

            За тези 400 лв.си взимам един гармин и даже ще ми останат да се возя многоооо ...
            А аз в момента на тел.съм сикачил IGO 8 и съм много доволен ,даже мисля че е по добра и от гармина ,и двете съм ги исползвал лично ...
            MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
            MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

            Коментар


            • #7
              От: Нов ъпдейт на навигацията

              Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
              За тези 400 лв.си взимам един гармин и даже ще ми останат да се возя многоооо ...
              А аз в момента на тел.съм сикачил IGO 8 и съм много доволен ,даже мисля че е по добра и от гармина ,и двете съм ги исползвал лично ...
              IGO-то е по-добро, като система, но му липсва "правилната" карта, както се изразява Стефан.
              Тъпото в случая е, че въпросният автомобил има един гоооолям екран, почти три пъти по-голям от този на стандартен Гармин, който е там само заради фабричната навигация и е доста по-удобен за гледане. И не е "правилно" да не го ползваш.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #8
                От: Нов ъпдейт на навигацията

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                IGO-то е по-добро, като система, но му липсва "правилната" карта, както се изразява Стефан.
                Тъпото в случая е, че въпросният автомобил има един гоооолям екран, почти три пъти по-голям от този на стандартен Гармин, който е там само заради фабричната навигация и е доста по-удобен за гледане. И не е "правилно" да не го ползваш.
                Е да затова съм съгласен ,че си е по добре да си гледаш заводската навигация ,но да даваш грешни пари и пак да не е както трябва ....
                MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                Коментар


                • #9
                  От: Нов ъпдейт на навигацията

                  Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                  Е да затова съм съгласен ,че си е по добре да си гледаш заводската навигация ,но да даваш грешни пари и пак да не е както трябва ....
                  Това не е проблем на системата, а на местообитаването ни (както цената, така и липсата на читава карта).
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов ъпдейт на навигацията

                    Е да де ,това е ясно ,че живеем в БГ.Затова ние Българите намираме много компромисни варианти на всичко
                    MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                    MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов ъпдейт на навигацията

                      100-тина лева е китайска отключена навигация. На нея може да се качи почти всичко (GARMIN, IGo, SYGIC даже и OZI). За останалите пари можеш да си напълниш резервоара и да изпробваш всичките.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов ъпдейт на навигацията

                        Да повторя въпроса по-разбираемо - оригиналната навигация на този автомобил (с големия вграден екран) на някакъв Windows ли е?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов ъпдейт на навигацията

                          Няма начин да не може да се хакне ,просто намерете правилния човек
                          MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                          MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов ъпдейт на навигацията

                            Е това изрових:
                            Това е мнение на 'Baguk'
                            ........ MMCS е навигацията на Mitsubishi, идва от Mitsubishi Multi Communication System. Всъщност това е компютър, който работи с Windows CE. Произвежда се от MELCO (Mitsubishi Electronic Company), те пишат и софтуер за него. Дискът (30 GB за MY < 2009 и 40 GB за MY 2009) може да се извади без да се налага да се изважда целия "компютър", само ако се извади пластмасовата "запушалка" под екрана. След това с един преходник 2,5" -> USB диска може да се закачи към компютъра през USB и да се "анлокне" (т.е. да може да се чете като файлова система). Съответно, ако някой има диск с тези карти - те просто могат да се "клонират" на друг диск по същия начин. Но това ще подмени целия софтуер на MMCS, така е.

                            Не съм го правил наживо (малко ме е страх ;-)), но в интернет намерих доста информация относно тази процедура. Тук има подробности и процедурата в детайли.
                            Също така има патч за отключване на "DVD in Motion", който може да се сложи без да се налага физическа намеса в устройството - тогава може да се гледа DVD в движение. ;-)
                            Някои хора сменят дискове с по-големи, да събират повече MP3-ки, т.е. примерно 120 GB диск вместо 30 GB. Но тъй като няма начин да копираш MP3 от CD на диска, бая играчка ще падне да ги напълниш тези 120 GB през Audio CD.
                            Надявам се, някой ден ще се намери начин да се пускат и собствени приложения на този WinCE - например, iGO 8 :-)
                            Това иде да рече, че може да се твори. Но много е вероятно да се загубят някои от "екстрите" на цялата техника. Е не съм специалист, ама така ми се струва.
                            Поздрави.
                            Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 22-08-11, 07:57. Причина: корекция на линк
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов ъпдейт на навигацията

                              Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
                              Е това изрових:
                              Това е мнение на 'Baguk' ...
                              Владо, ей сега ти изтърбушихме колата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X