Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Walther PPQ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за Walther PPQ

    Има ли някой впечатления от първа ръка за наследника на Walther P99,за сега се знае че недостатък му е само цената,казват че от Smit&Wesson са обединили всички добродетели на късите полимерни по системата Глок в PPQ .Чудя се дали има щастливец в Форума който вече го притежава в 40 s&w или 9мм да даде отзиви?
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

  • #2
    От: Мнение за Walther PPQ

    А стига ве,никой ли не притежава този нов Валтер от серията PP (Polizei Pistole) .
    Един боен другар стрелял с него(9мм) в ВИП-а,и каза че е невероятно оръжие,отлични мерни прибори,много точен в правилните ръце,още повече че са доразвили P99 в PPQ,като са махнали специфичния за Валтер "дълъг" спусък,без опция за модификация,и са го заменили с аналог на бърз -обезопасен от Глог,съответно са махнали декокера,отново си е с механизъм със скрит ударник, който функционира като стандартен,двойно действащ механизъм,анатомична дръжка с различни панели за различните длани.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:walther_ppq-tm-tfb.jpg
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:5296380Натиснете снимката за да я уголемите

Име:W_PPQ40_WAP00Q40_R-cmyk.jpg
Прегледи:1
Размер:92.5 КБ
ID:5296379Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ppq_tech.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5296381
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за Walther PPQ

      И къкво те притеснява ? Специално пистолета е строго индивидуално оръжие отиди постреляй и ако ти пасне е твоя пистолет . Ресурса на съвременните оръжия е толкова голям че един живот няма да ти стигне да го съсипеш.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за Walther PPQ

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        И къкво те притеснява ? Специално пистолета е строго индивидуално оръжие отиди постреляй и ако ти пасне е твоя пистолет . Ресурса на съвременните оръжия е толкова голям че един живот няма да ти стигне да го съсипеш.
        Ами аз вече съм го решил,това ще е един от следващите ми пистолети,чудех се дали някой ще даде подробни отзиви,но май аз ще съм първия
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за Walther PPQ

          Ако си фен на Валтер защо не погледнеш ППС, изглежда супер удобен за скрито и ежедневно носене...Изключая цената му си е страхотен пищов,но кеф цена няма
          Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за Walther PPQ

            Колеги, от няколко дни съм горд собственик на въпросния красавец, но още не съм го пробвал на стрелбището. Чакам с нетърпение да ми го върнат от КОС. Нека мине прострелването
            и ще го продухам с няколко пълнителя. Иначе е изключително удобен, добре лежи в ръката, а предполагам добре ще се държи и при стрелба. Пожелавам на всеки, който го харесва един ден да го притежава. Определено си заслужава парите.

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за Walther PPQ

              Здрасти,

              За първи път пиша в този форум, не знаех че имате под-форум и за оръжие Имам CZ 75 SP-01 Shadow, който ползвам за спорт и за носене вече 4 години, но взе да ми натежава... Обмислям да го ставя само за спорт и да си взема някакъв компактен пластмасов пистолет за носене.

              Валтер PPQ е сред първите в списъка. Няколко ревюта изчетох и изгледах в Нета. Казват, че спусъкът му е много добър, както е фабричен. Това за мен е много важен критерий. Иначе бих си взел по-масов и тестван пистолет като Глок 19 или S&W M&P 9. Имат ги други момчета в клуба и във федерацията (по Динамична Стрелба), така че съм гърмял с тях. Спусъците им не са нещо особено. Подлежат на подобрение и свикване, стотици хиляди хора ги носят и така. Но все пак, CZ-то ме разглези и искам нещо леко и плавно под пръста

              Но няма къде да пробвам Валтер PPQ. Още е прекалено нов, за да го има навсякъде. Та, искам да питам burth: От къде го взе и колко ти струваше? Как е спусъка? Ще го дадеш ли за проба на някое стрелбище? Подразбират се спазването на мерките за безопасност и почерпката след това

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за Walther PPQ

                Здравейте на всички колеги!
                deyan_k, както вече споделих и в другите оръжейни форуми, Walther PPQ си купих от VIP-а. Цената му първоначално беше 1045 лв., но когато го поръчвах вече нямаше бройки и трябваше да чакам почти месец. В това време цената му скочи на 1100, но аз вече бях решил "това е моето желязо". Отначало исках Glock 19, но колкото пъти посягах към него, там имаше и Walther P99 и очите ми винаги бяха насочени към него. Когато хващах Glock-а и после Walther-a, Walthr-a така ми заспиваше в ръката,че винаги ми се струваше, че e по лек, въпреки 100-те грама повече в негова полза. Така след като видях PPQ-то във VIP-а аз вече знаех какво ще си купя. Никога не съм вярвал, че този нов модел може да е в БГ толкова скоро.
                Повярвай, Walther PPQ си струва всяка стотинка.
                Ако те интересува нещо друго, питай, насреща съм.

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за Walther PPQ

                  Мерси за отговорите! Да питам още малко, тогава: Дадоха ли ти да гръмнеш на стрелбището им, преди да го купиш? Ще искат да имам разрешителното за купуване, предполагам? Колко пълнителя имаше в комплекта? Мерните прибори пластмасови ли са? Казват че са същия размер като за P99, така че са заменими.

                  1100 е нормална цена. Горе-долу толкова са и Глок 19 и M&P 9 нови. Ами... след празниците пускам документите тогава... Ако можеш, чукни един скайп на deyan_kostov_ (с долни черти).

                  Със здраве да го носиш новия пищов и много гилзи да направиш с него!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за Walther PPQ

                    Здравей!
                    Наистина по-големите и по сериозни оръжейни магазини разполагат със стрелбище, но наличието за разрешително
                    поне за закупуване е задължително. Можеш да стреляш, да пробваш, да сравняваш. Аз обаче го купих само с много
                    "любов от пръв поглед". Просто в моментите, когато имах възможност да съм в магазин със стрелбище, точно този пистолет
                    го нямаше наличен. Това разбира се не попречи на избора ми и наистина сега изобщо не съжалявам.
                    Иначе пистолета бе в комплект с 2 бр. пълнители, в мерните прибори има малка разлика с тези на Р99, но иначе са си метални
                    с фосфорисциращи точки.
                    Това е за сега. Добавил съм те в Skype, там съм burth92. Като се засечем /аз почти постоянно съм вътре, поне в работните дни/
                    ще си поговорим пак.
                    Готин ден желая на теб и всички колеги!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за Walther PPQ

                      PPQ е по-дебел (по-широк) от ГЛОК 19 с 4мм - единия е 30мм а другия 34

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за Walther PPQ

                        Първоначално публикуван от gre6nik Преглед на мнение
                        PPQ е по-дебел (по-широк) от ГЛОК 19 с 4мм - единия е 30мм а другия 34
                        Това е заради затворната задръжка от двете страни на пищова. Иначе е също толкова дебел, но задръжката стърчи по средата. Заради скосения затворен блок отгоре даже е по-удобен за скрито носене. Глокът е четвъртит.

                        Във вторник си взех разрешителното, утре ще го купувам от ВИП-а. На прИмоция са сега, по 1040лв ги раздават

                        Мерси на burth, за това че ми го даде за суха проба на спусъка. ХаресАх го на момента.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за Walther PPQ

                          Малко съм на кантар ама - като че ли ще избера по-малкия http://www.youtube.com/watch?v=D_QhiTa-7OA
                          иначе - наистина е удобен...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за Walther PPQ

                            Когато трябва да препоръчам пищов на някой човек, който не е много опитен, изпадам в дилема. От една страна, да, трябва "да му пасне". От друга страна, какво значи "да му пасне"? Ами ако го държи неправилно за да му пасне? Или ако избере слаб калибър за да му е удобен отката? Или вземе прекалено тежък пищов за да стреля по-добре с него веднага, вместо да потренира с по-лек и да почне да улучва и с него... Как се препоръчва добра книга на човек, който не може да чете добре?

                            За да направиш добър избор трябва:
                            1. Да научиш основите на стрелбата и да почнеш да ги прилагаш инстинктивно.
                            2. Да стреляш много, със всички популярни пищови (и всички, които изобщо можеш да намериш) Много значи поне 7-8 пищова и поне 300 патрона със всеки.
                            3. Да поговориш с експерти. В Нета всички са експерти В този форум също И все пак, друго е да прочетеш нещо на големи състезатели, известни инструктори по стрелба, описания на реални инциденти с оръжие и т.н.

                            С други думи, да вложиш поне половин година в процеса. Тогава ще станеш по-добър срелец със всеки пистолет, ще откриеш че повечето популярни модели са добри, и няма да влагаш много пристрастия в избора. Аз бих бил щастлив със всеки масов композитен пищов, Глок, XDM, HK P30, SW M&P... Ръйш? Следва задължителната за Интернет аналогия с коли :

                            Все едно начинаещ шофьор да пита каква кола да си купи. Всички популярни марки са добри, всички ще му свършат работа, ако е добър шофьор, и със всички ще отнесе мантинелата, ако не е. Пък след достатъчно опит с много коли, ще попадне на някоя която ми "пасва" най-добре.

                            Взех го PPQ-то днес от ВИП-а. Другата седмица го давам на КОС-аджиите и като ми го върнат, с помощта на приятелите в клуба ще прекарам поне 1000 патрона през него напролет. Тогава вече ще знам със сигурност дали е бил добър избор. Засега, от 100 патрона, 0 засечки.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за Walther PPQ

                              Да ти е честита новата придобивка. Много джепане да изпуцаш с нея и нито един по предназначение, само за спорт и кеф!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X