Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Walther PPQ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнение за Walther PPQ

    Първоначално публикуван от deyan_k Преглед на мнение
    Тогава вече ще знам със сигурност дали е бил добър избор. Засега, от 100 патрона, 0 засечки.
    Как е положението година след това?

    Коментар


    • #17
      От: Мнение за Walther PPQ

      От доста време го гледам този валтер и отивам да го закупя въпроса е къде мога да намеря аксесоарите за него като фенер лазарен целеуказател и пластмасов кобур за бързо ваденеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:ppq_020113_950.jpg
Прегледи:1
Размер:159.3 КБ
ID:5559319

      Коментар


      • #18
        От: Мнение за Walther PPQ

        Това под цевта е само фенер. Има много модели по магазините и сайтове за поръчка от чужбина. Нищо особено не виждам в този модел, всеки качествен фенер става. Аз ползвам един на Глок.

        Бързомереца е много добър, на Трижикон, само че не пасва директно на затвора. Никой бързомерец не пасва. Трябва да се реже. По американските форуми чета разни ентусиасти го правят. Аз, не смея още

        Ако искаш нещо, за което ще има тонове аксесоари, фабрично пасващи перфектно, вземи си популярен пищов като Глок или Смит и Уесън M&P. За тях Трижикона има специални планки. Кобури също бол, дори такива за фенер. За Валтера само един израелски намерих външен, и това лято с триста зора един за носене под колана. За фенер кобур, забрави. Направи си един сам от кайдекс. Пълнители също трудно се намират. Просто... не е популярен пищова.

        С втория модел пък Валтер още повече объркаха нещата. В М2 бутона за пълнителя не е на спусъчната рамка, а на традиционното място за палеца отстрани. И съответно пълнителите са изрязани малко по-различно и не са взаимно-заменяеми с първия модел. Луда работа.

        Пищова е много добър. Имах 2 засечки в началото, с по-слаби патрони, докато се разработи. Затова в началото карах на едни по-мощни, 140 грейнови на Уинчестър, да го "продухам". И с такива го нося. Но иначе, вече яде всичко без проблем, дори и слабите патрони.

        Коментар


        • #19
          От: Мнение за Walther PPQ

          Колеги,ако някой има ли телефони на VIP-a в София,да драсне на лично,почерпката-гарантирана .По другите Випове нямат информация много,а съм решил да минавам на 5 инчовия Валтер,вече година го диря и нема.
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • #20
            От: Мнение за Walther PPQ

            Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
            Колеги,ако някой има ли телефони на VIP-a в София,да драсне на лично,почерпката-гарантирана .По другите Випове нямат информация много,а съм решил да минавам на 5 инчовия Валтер,вече година го диря и нема.
            1. Address: D-r G.M.Dimitrov Blvd, 51, 1797 Sofia, Bulgaria
              Phone:+359 2 971 0073



            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Мнение за Walther PPQ

              От сайта им, за София страницата не работи, странно... Като мина на сергията им на изложението "Лов и Риболов" другата седмица, ще взема някоя визитка и ще пиша тук. В Стара Загора съм до неделя вечерта.

              Между другото, моят PPQ се продава, първият вариант е, 4-инчовия. 700 лв с два кобура и 2 допълнителни пълнителя за 18 патрона.

              Коментар


              • #22
                От: Мнение за Walther PPQ

                Имам заявка за продажбата вече, така че пистолетът не е на пазара, за момента Не виждам как да изтрия горния си постинг, ако можете модераторите забършете го.

                Благодаря на останалите проявили интерес, ще ви имам предвид ако не стане сделката.

                Коментар


                • #23
                  От: Мнение за Walther PPQ

                  И аз много харесвах Walther PPQ, но за съжаление, така и не успях да го пипна на живо.
                  Взех Глог 17 по причина, че за него има купища автърмаркет части и може да бъде доработен по строго индивидуални изисквания на стрелеца.
                  Ако някой харесва Валтера единствено заради спусъка, това не е основателен довод. С подмяна на пружини и конектор и полиране на последния, при Глок може да се постигне много по-лек спусък и къс ресет от фабричните такива на Валтера. По-лесно ще се намерят и разнообразни мерни прибори за Глока /включително и спортни/.
                  Единствено ергономията /усетена чрез собствената ръка/ не може да се промени и ако това е причината, подкрепям всеки, който си е избрал Валтер по този строго личен критерий.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнение за Walther PPQ

                    Получих Лс от колегата spurs, но му е пълна пощата и не мога да му отговоря. Ще събудя тази тема с написаното към него, стана малко дългичко и ми се иска да не иде зян...
                    Не съм в София, но можеш да отидеш във ВИП стрелбището го имат и да постреляш с него на воля.
                    Като цяло хората, които не харесват полимери е ясно, че няма да го похвалят, но дори заклети Глок-аджии го приветстват и харесват много. Естествено ако искаш външно петле също е проблем, но аз предпочитам така. Няма нищо, което да можеш да забравиш при нужда, няма реален предпазител освен в главата. Носиш без патрон в цевта, както е по закон, вадиш и зареждаш и си готов.

                    Спусъка е уникален за фабричен и дори не всички преработвани го достигат. Пасва в ръката много добре, а 3те вложки го правят универсален за всеки размер ръка. Грипа е много добър, не ръби, но изпускане няма. Удивително добре балансиран. Още не мога да намеря из нета негативно мнение за него.

                    Пружината на затвора може би му е слабата страна, но може да се поръча /уви за сега само с САЩ намирам да има, нз как става с доставката от там на части за оръжие, но точно възвратна пружина сигурно може/ усилена с метален водач. Все пак и оригиналната е ок, само ако си маняк може да се търси по-добре, а и ако стреляш с подзвукови и заглушител за да презарежда сигурно, но тук в БГ това не е опция по закон така и така.

                    Цената му също е доста добра спрямо конкуренцията. Предпазителя на спусъка реално предпазва само от инцидентно натискане на спусъка при прибиране в кобура примерно, но аз и да можеше не бих го носил с патрон в цевта, а и моя кобур такива мизерии не прави. Добра прицелна линия с добри мерни прибори, здрав и лек полимер, ако се върнем на грипа пак, пробвах доста други, но или не се държат така стабилно или наръбват, пързалят. Този и с мазни ръце, кървави, мокри... не мисля, че има изпускане.

                    Обмислям поне още един пълнител, с този лек и къс спусък 15 изстрела се дават за отрицателно време и с голям кеф. Не рита почти, не рипа също и лесно се държи мерната линия. Удобен е за ежедневно носене, нито много голям, нито малък. Аз бах се засилил към Р22, основно защото цената на 22ките е много изгодна за честа стрелба, но ми се губи в ръката... много е малък, за момичета направо. Като го видях на живо не можах да повярвам, че това му е размера. PPQ-то също очаквах да е по-голям, но реално е таман като за мен, а може и по-голяма, в смисъл месеста ръка да поеме.

                    Трябва да прецениш дали искаш М2 или първата версия с освобождаване на пълнителя ппод спусъка, защото гледах някои хора в нета де се оплакват, че втората версия им ръби заради преместеното копче. При мен проблем с това няма, аз съм с М2. Освобождаването на затвора също е много удобно, като цяло съм изключително доволен. Май не бих го сменил, някой ден един малък револвер в .357 магнум на смит и уестън ако има попътен вятър бих добавил за втори, но така и така няма как да се носят 2, така че няма да е скоро.

                    В сравнение с любимата ми берета 92 този е просто в пъти по удобен и за носене /тежи едва ли не на 1/2 и е доста по-прибран/ и за стреляне. Естествено с изцяло метален пистолет не бих се поколебал да ударя при нужда, а с този малко ме е шубе и да си го помисля, но ако е на живот и смърт не ми се вярва да го пазя, пък може и да се окаже здрав, защото усещането определено е такова.

                    Пълнителя излиза и влиза много лесно, удивително лесно... Първите 50-100 пъти на вкарване искаше малко повече сила за да щракне, но сега се разработи и щраква с минимално усилие. Жалко, че не мога да помогна с пипането на тоя етап, но сигурно не е проблем да се случи това и във випа. Хващането в магазина е безплатно и при мен доведе до моменталното желание да го отнеса с мен . Нарочно започнах с Глок, който е най-разпространен и обичан, но дори ъгъла му е сбъркан и ми увисва, освен това като грип изобщо не ми пасна, квадратен и гладък. После Хеклера пробвах и е доста добре, наистина доста добре, но PPQ-то ме накара да го забравя, а и предпочитам да няма нищо по пистолета за ръчкане, дърпане и забравяне, не съм трениран и професионалист с изградени навици и така ми е много по-сигурно.

                    Индикатора за патрон в цевта също е много приятен и може освен да се види червената точка, когато е зареден, така и в тъмното да се напипа. Изобщо всичко е така разположено, че захвата не се налага да се променя при освобождаване на пълнител, затвор... нищо... хващаш и ако ти пасва, взимаш и почваш да стреляш. Няма опасност да ти отреже пръстите дори да го държиш като пълен дилетант. За мен е уникален пистолет.

                    Много лесно се разглабя за почистване, а и тоталното му разглобяване също не е трудно, макар и да иска инструмент за ваденето на пиновете.Но основното разглобяване става с 2 движения, а събирането също е елементарно. Чудесен служебен и/или личен пищов. Горещо препоръчвам. Ако има въпроси съм готов да отговарям с кеф. Първите 2-3 седмици си го държах в ръката във всяка свободна минута и не можех да му се нарадвам, нещо което не очаквах. Първи пищов ми е, но не и първи, с който стрелям и общувам, не са ме грабвали до сега така. Казах ли, колко добре е балансиран ? Спирам да пиша, че ще почна да се повтарям...
                    Сполай и да не ни се налага да ги използваме по предназначение никога!
                    Последно редактирано от Насока; 24-06-16, 19:20.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнение за Walther PPQ

                      Това ако беше и с нови редове .......
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнение за Walther PPQ

                        Слушам и изпълнявам!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнение за Walther PPQ

                          За съжаление във ВИП стрелбището вече няма PPQ!
                          И двата налични са предали Богу дух.
                          Странно, но факт!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнение за Walther PPQ

                            Първоначално публикуван от Насока Преглед на мнение
                            Слушам и изпълнявам!

                            Чак пък ...... Аз само така,желание да го прочета от телефона,че няма как да карам с показалеца ред по ред.

                            мерси
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнение за Walther PPQ

                              Първоначално публикуван от Spurs Преглед на мнение
                              За съжаление във ВИП стрелбището вече няма PPQ!
                              И двата налични са предали Богу дух.
                              Странно, но факт!
                              Нищо странно няма . Когато сложат пистолет за оборотен в стрелбище на практика го отписват . Никой не се напряга да го чисти и поддържа и колкото изкара изкара .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнение за Walther PPQ

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Нищо странно няма . Когато сложат пистолет за оборотен в стрелбище на практика го отписват . Никой не се напряга да го чисти и поддържа и колкото изкара изкара .
                                Така де, но едни пищови изкарват доста повече от други....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X