Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ловен автомат Стожер 2000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ловен автомат Стожер 2000

    Миналата година, преди започването на сезона си закупих от Випа ловен автомат Стожер 2000, които се презарежда от отката, а не от газовете.
    Проблема е, че засича с всички български патрони. Гада иска италиански и то от качествените.
    Бях чел някъде, че ги магарят нещо та стрелят и с нашенски фишеци. Ако някой знае някоя магария, да я напише еи тук на.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

  • #2
    От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
    Миналата година, преди започването на сезона си закупих от Випа ловен автомат Стожер 2000, които се презарежда от отката, а не от газовете.
    Проблема е, че засича с всички български патрони. Гада иска италиански и то от качествените.
    Бях чел някъде, че ги магарят нещо та стрелят и с нашенски фишеци. Ако някой знае някоя магария, да я напише еи тук на.
    Не е зле да я види оръжейник.Мога да ти дам телефона на Николай Серкеджиев от Пазарджик.Човека е много свестен и отзивчив.Води тема свързана с неизправностите на ловното оръжие в един от ловните сайтове. Чуйте се и му обясни проблема. Сливен е малко далече, но мнението му ще ти е от полза.тел.0887520927.
    П.П.Кафето му е страхотно!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

      Проблемът не е в неизправност на оръжието. Няма как презареждането да е за сметка на откат (с пружина) и да работи с всякакви патрони... Патроните трябва да са с тежки заряди и освен това точно тази пушка изисква и много правилни гилзи... Каквото и да се преправи, ще работи за едни и ще е зле с други патрони... За да може един ловен гладкоцевен автомат да работи с всякакви патрони, се изискват доста технически и технологични усилия, която би го извело от ценовата категория в която е Стожер...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Проблемът не е в неизправност на оръжието. Няма как презареждането да е за сметка на откат (с пружина) и да работи с всякакви патрони... Патроните трябва да са с тежки заряди и освен това точно тази пушка изисква и много правилни гилзи... Каквото и да се преправи, ще работи за едни и ще е зле с други патрони... За да може един ловен гладкоцевен автомат да работи с всякакви патрони, се изискват доста технически и технологични усилия, която би го извело от ценовата категория в която е Стожер...
        Така е, но не съвсем!Ако няма някаква неизправност, би трябвало спокойно да презарежда с патрони от 28 гр. включително нагоре.Брат ми, с който ловуваме заедно, има такава пушката и си стреля без пробем с Рио, Сага, Тръст, Диана, турски Чедит (български патрони незнам да е ползвал).Имам някакво предположение за естеството на проблема, но предпочитам колегата да се чуе с оръжейник.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

          Колега смени си пружината!На някой стожери им е по-твърда пружината и искат патрони с по-силен заряд.Аз имам Стожер 2000 полимер и си стрелям от 24гр. до 52гр.(магнум) и си ги презарежда без проблем.
          Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
          Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
          "Mud Angels" Stara Zagora

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

            Колега ,имам флоберка която презарежда от отката и е много капризна откъм патрони.При автомата ти не знам как стоят нещата,но едно разглобяване и щателно почистване с нафта/направо баня във вана/няма да му навреди.Имах помпа ,която след всеки пъдпъдъчи лов я разглобявах и къпех в нафта,щото влизаха всякакви семенца и боклуци и тя засичаше.Друга немаловажна причена е калпавия барут с който са снарядени българските патрони-остават много твърди частици.Иначе ако си снарядяваш патрони в домашни условия не е проблем да ги правиш както трябва дори с употребявани гилзи ако преди това ги калиброваш в специален калибратор.Какво му е специалното?...Прави се от бронз и важно стругаря да вземе точен размер от нова гилза,наковалнята е от текстолит и бой с гумения чук.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

              Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
              Колега смени си пружината!На някой стожери им е по-твърда пружината и искат патрони с по-силен заряд.Аз имам Стожер 2000 полимер и си стрелям от 24гр. до 52гр.(магнум) и си ги презарежда без проблем.
              Как се сменя пружина?
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                Така, да обясня как реших да си закупя точно турски автомат Стожер.

                След терзания колко пари да вложа в ловен автомат, през сезон 2009-2010г. ловувах с приятел, който е собственик на Бенели за 2 хиляди и кусур лева. По време на няколкото лова забелязах, че понякога и тази пушка засича и реших, че така и така засичат тези автомати то по добре да не е много скъп. Другото нещо което наклони везната беше това, че е инерционен и може по мърляво отношение към него от колкото към газовите автомати(поне така прочетох).
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                  Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                  Така, да обясня как реших да си закупя точно турски автомат Стожер.

                  След терзания колко пари да вложа в ловен автомат, през сезон 2009-2010г. ловувах с приятел, който е собственик на Бенели за 2 хиляди и кусур лева. По време на няколкото лова забелязах, че понякога и тази пушка засича и реших, че така и така засичат тези автомати то по добре да не е много скъп. Другото нещо което наклони везната беше това, че е инерционен и може по мърляво отношение към него от колкото към газовите автомати(поне така прочетох).
                  И аз заложих на евтин вариянт със руски МП 153 и нямам никакви проблеми кара си всякакви патрони,направо си е като пернишка печка.Този Стожер няма ли от някъде за нагласяне за обикновени и такива със по силен заряд,много полуавтомати я имат тази опция.
                  0885719173-Красимир

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                    Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
                    И аз заложих на евтин вариянт със руски МП 153 и нямам никакви проблеми кара си всякакви патрони,направо си е като пернишка печка.Този Стожер няма ли от някъде за нагласяне за обикновени и такива със по силен заряд,много полуавтомати я имат тази опция.
                    Точно за това питам.
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                      Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                      Така, да обясня как реших да си закупя точно турски автомат Стожер.

                      След терзания колко пари да вложа в ловен автомат, през сезон 2009-2010г. ловувах с приятел, който е собственик на Бенели за 2 хиляди и кусур лева. По време на няколкото лова забелязах, че понякога и тази пушка засича и реших, че така и така засичат тези автомати то по добре да не е много скъп. Другото нещо което наклони везната беше това, че е инерционен и може по мърляво отношение към него от колкото към газовите автомати(поне така прочетох).
                      Колега, горния ти пост не го приемам сериозно.Предполагам, става въпрос за някаква форма на самоирония!Предлагам ти, в събота и неделя, да направиш простичък и евтин тест.Купи две кутии патрони средна хубост(не български), например Чедит и Рио 10, №10 и 11, 30 гр. и ги изстреляй по пъдпъдъци(дано не ти стигнат).После напиши тук колко засечки са се получили.Добре е да опишеш самите засечки, например не се подава патрон или се подава накриво, не изхвърля гилзата след изстрел, иглата удря прекалено леко и т.н.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                        аз имам същия и нямам проблеми с грамажа на пътроните от 24 до 52 всичко си презарежда. но при -10 зимата прави проблеми но това си го пише в документите му

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                          Точно за това питам.
                          Сега говорих със един приятел за конкретния Стожер.Каза ми,че няма опция за нагласяне на пружината трябвало само да се чисти редовно и да се смазва.
                          0885719173-Красимир

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                            Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
                            И аз заложих на евтин вариянт със руски МП 153 и нямам никакви проблеми кара си всякакви патрони,направо си е като пернишка печка.Този Стожер няма ли от някъде за нагласяне за обикновени и такива със по силен заряд,много полуавтомати я имат тази опция.
                            Това обикновено, го има при газовите и то не при всички.

                            Коментар


                            • #15
                              aз преди да го пробвам с 24гр. мислех ако не ги презарежда имам приятел на който си гърмеше с тях да му взема пружината и да ми направят със същите параметри но не се наложи той си работеше идеално. и все още си работи

                              стожера за нагласяне няма той е откатен нагласят се само газокамерите и то не всички както е писал колегата по горе няккои имат по 2 бутала до 36грама и от 36 до 52.
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-08-11, 09:33.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X