Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ловен автомат Стожер 2000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

    Първоначално публикуван от zdv74 Преглед на мнение
    Ех да пусна и аз нещо тук...
    Аз имам чисто нов Стожер 2000 пълен карбон...
    На слука.

    ПП...... за тази седмица съм му нагласил 7 различни кутии с патрони, незнам дали ще изкочи пъдпъдък, ама нема ги нося обратно тия патрони я ;-)
    Мале-е-й...при вас пъдпъдъците да не са с бронежилетки...дано да не ти стигнат и да ги използваш по предназначение.Рамото ще ти е синьо една седмица, ама да следващата събота минава.Наслука!

    Коментар


    • #47
      От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

      Нашите патрони са малко по-дълги и Стожера засича с тях. Моя първи автомат беше Чърчил А-612 и беше всеяден - за 2 години експлоатация не засече нито веднъж а си пострелях доста с него. Новия му собственик също е много доволен от него.

      Коментар


      • #48
        От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

        Първоначално публикуван от RumenL Преглед на мнение
        Нашите патрони са малко по-дълги и Стожера засича с тях...
        Колега, какво по-точно имаш предвид под "нашите патрони" и "малко по-дълги"...патронника на Стожера е 76 мм. ,демек става за Магнум.Чудя се как патрон малко-по дълъг от 67,5 или 70 мм ще е причината за засечките!?Ако обясниш по-подробно вида на "засечките", може да се окаже, че има просто решение!
        Последно редактирано от emil5koff; 05-07-12, 20:08.

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

          Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
          Колега, какво по-точно имаш предвид под "нашите патрони" и "малко по-дълги"...патронника на Стожера е 76 мм. ,демек става за Магнум.Чудя се как патрон малко-по дълъг от 67,5 или 70 мм ще е причината за засечките!?Ако обясниш по-подробно вида на "засечките", може да се окаже, че има просто решение!
          Хммм има нещо верно. Специално Стожера и патроните Балиста 13.0 Магнум с концентратор /сините/ със завалцования край. Та този патрон прави проблем на Стожера при подаването му от лъжичката , когато го повдига и предния му край упира и засича/не може да го качи/.Та ,както повечето знаем 13.0 поставени в концентратор няма ,как да станат ....съчмите всъщност са 12.0. Последният ред съчми идва малко по високо в резултат на ,което при завалцовката патрона при сглобено състояние идва малко по дълъг. ПОлзвам много от този сорт и много съм доволен от събрания бой и равномерното осипване на съчмите , но винаги слагам по един и то за пръв на ръка директно в патронника. Според мен или машината не натиска повече за да сгъне повечко концентратора в основната му част или концентратора е малко по дълъг. П.п. Дано съм бил полезен поздрави и успех!!!
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

            А вижте моя тунинг , щото според мойте разбирания пушка с прав приклад не е пушка. На втората снимка се вижда ,че чупката на приклада надолу е по голяма понеже съм по дълговратест. На първата се вижда ,че приклада има лека чупка в дясно по оста ,като за десничар. За левичари тази чупка би трябвало да е в ляво по оста погледната отзад. Колкото е по едър и широкоплещест е човек по голям е и този градус. П.п.Това е кофтито на полимерните приклади ,че са идеално прави по оста на пушката. Поздрави и наслука!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P03-02-10_14.22.jpg
Прегледи:1
Размер:142.1 КБ
ID:5427540Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P03-02-10_14.24.jpg
Прегледи:1
Размер:115.8 КБ
ID:5427539
            Последно редактирано от traper2504; 20-11-12, 22:57. Причина: грешки със снимките
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #51
              От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

              Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
              А вижте моя тунинг , щото според мойте разбирания пушка с прав приклад не е пушка. На втората снимка се вижда ,че чупката на приклада надолу е по голяма понеже съм по дълговратест. На първата се вижда ,че приклада има лека чупка в дясно по оста ,като за десничар. За левичари тази чупка би трябвало да е в ляво по оста погледната отзад. Колкото е по едър и широкоплещест е човек по голям е и този градус. П.п.Това е кофтито на полимерните приклади ,че са идеално прави по оста на пушката. Поздрави и наслука!
              Колега как го постигна този тунинг, че ми е голям зор?
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • #52
                От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                Шлайфане на челната част на приклада. От дясно около 2мм. доколкото си спомням , а от долната страна 3мм. След това има един малък проблем ,че като стягаш болта той се стреми да изправя приклада и започва да се оформя лека фуга. Това го избегнах , като с нагорещена до червено дълга шпилка направих вътре отвора елипсовиден , като по този начин при стягане на болта тои си остава прав ,а елипсата на отвора позволява на приклада да си легне по новото /шлайфано/ чело. От долу леглото ,където влиза спусъковата скоба също се прави и оформя по дълбоко, но там е по лесно.........със зъболекарската машинка и дебел диск шлайф с диаметър колкото е ширината на леглото в приклада. Поздрави!
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #53
                  От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                  Дочев какво направи с пушката? Това ли бе проблема?
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                    Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                    А вижте моя тунинг , щото според мойте разбирания пушка с прав приклад не е пушка. На втората снимка се вижда ,че чупката на приклада надолу е по голяма понеже съм по дълговратест. На първата се вижда ,че приклада има лека чупка в дясно по оста ,като за десничар. За левичари тази чупка би трябвало да е в ляво по оста погледната отзад. Колкото е по едър и широкоплещест е човек по голям е и този градус. П.п.Това е кофтито на полимерните приклади ,че са идеално прави по оста на пушката. Поздрави и наслука![ATTACH=CONFIG]515800[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]515799[/ATTACH]
                    Това за полимерните приклади е далече от истината! имал съм 2 пушки с полимерни приклади и на двете този градус се настройваше с едни подложки...

                    П.п. и двете бяха автомати и никой не е засичал никога!
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                      Имам Стожер от 2008 година .Имаше същия проблем със засичане преди 4-5 години ( различни модели патрони) . Разглобявам го и го чистя поне два пъти на сезон (извънредно , ако го напълня с тревички) . Стрелям с него основно птици .Започна да засича ( 30 и 32 гр. ) , по съвет на колеги купих по -мощни , но отново си засичаше .Пилих си острия ръб на цевта ( и аз забелязах леко подбиване ) пилих и цевната кутия ( затвора е удрял при движението си назад ) , прикладвах по-здраво ( пак по съвет на колеги) - отново . След един лов го поразглобих и ,,пипнах малко механизма на подавача на патроните - започна да засича още по-често .Купих нов от ВИП ( 20 лева) , смених го и от тогава не е засичал .

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Това за полимерните приклади е далече от истината!
                        Помисли още веднъж , говорим за кривината на ляво и на дясно. Ходи в магазина и мери,пушка под 3000 с полимерен приклад изкривен под определен градус на ляво и в дясно няма да намериш т. е. всички са прави по оста на цевта.А онези над 3000 с кривина са рядкост.
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                          Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                          Помисли още веднъж , говорим за кривината на ляво и на дясно. Ходи в магазина и мери,пушка под 3000 с полимерен приклад изкривен под определен градус на ляво и в дясно няма да намериш т. е. всички са прави по оста на цевта.А онези над 3000 с кривина са рядкост.
                          Ами ако искаш да се баснем - последната ми пушка беше Fabarm XLR composite (демек полимерен приклад и ложа) и имаше пластини (които се слагаха м/уприклада и цевната кутия) с различен ъгъл на изместване...
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                            Стига с тези пластини /подложки/ , това е ясно.Никой не ти спори , че специално твоята не е такава.Не четеш ли по горе........... , че по скоро това са изключения???
                            Последно редактирано от traper2504; 15-02-17, 13:15.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                              Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
                              Колега от както съм станал ловец имам и ловувам със Стожер. За този ловен полуавтомат мога да кажа само че има оръжия които са правени с щатски заготовни и сглобени в Турция ( това са първите които са внесени в България) и такива които са правени изцяло в Турция. За тези последните мога да кажа само лоши думи. Виж си цевта какво пише на нея от Ляво т.е. ако пише STOEGER - Turkye означава, че си е и изцяло турски тюфек....

                              П.П. Разглоби си затвора и намажи гнездото на бойната главичка и демпфера с ГОЙ - 54 постреляй малко забърши до сухо и го смажи вече но по финно може и с балистол.
                              Американските пушкала изобщо не са мерило за качество поради законодателството им. Лесно се купуват и приоритет е цената, евтини еднодневки.
                              Има качествено но тук знаете какво идва.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблем с ловен автомат Стожер 2000

                                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                                Миналата година, преди започването на сезона си закупих от Випа ловен автомат Стожер 2000, които се презарежда от отката, а не от газовете.
                                Проблема е, че засича с всички български патрони. Гада иска италиански и то от качествените.
                                Бях чел някъде, че ги магарят нещо та стрелят и с нашенски фишеци. Ако някой знае някоя магария, да я напише еи тук на.
                                В Пловдив имаше един със Стожер дето правеше проблеми, проблема бил само в някаква пружина , после стреляше със всякакъв грамаж.Виж оръжейник да я пипне, на него му излезе има няма 30лв .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X