Обява

Свий
Няма добавени обяви.

.17 HMR или .22 magnum Моля съвет!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • .17 HMR или .22 magnum Моля съвет!

    Здравейте,

    Мисля да си взема малокалибрена пушка и съм се спрял на тези 2 калибъра. Някой има ли наблюденение върху тях и какъв съвет ще ми дадете. Единия е жестоко утвърден и ясен, но никога несъм ползвал .17 хмр и когато отидох да закупя .22 магнум ми го предложиха и сега съм пред дилема. Гледах им балестични данни но друго си е мнението на човек ползвал ги. Интересено ми е и разликата на шума при 2та.

    Бладоря предварително!

  • #2
    От: .17 HMR или .22 magnum Моля съвет!

    За какъв лов мислиш да ползваш пушката?От отговора на въпроса ще зависи кой калибър ще е по-удачен.

    Коментар


    • #3
      От: .17 HMR или .22 magnum Моля съвет!

      22LR ли имаш предвид. Той става и за по - дребнички животинки, можеш и лисици да си биеш с него и други вредители от този калибър. 17HMR мисля, че ще ти е по - удобен за мишени и като цяло за спортна стрелба. Както казва колегата зависи за какво ще го използваш точно. Иначе като направиш съпоставка между цените на патроните, предполагам не е голяма разликата, а пък и не са скъпи. с 22LR лисици, чакали бездомни кучета, зайци и пернати, няма да имаш проблем. 17HMR може и да дойде слаб.
      Последно редактирано от derhunter; 16-08-11, 13:33.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #4
        От: .17 HMR или .22 magnum Моля съвет!

        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
        22LR ли имаш предвид. Той става и за по - дребнички животинки, можеш и лисици да си биеш с него и други вредители от този калибър. 17HMR мисля, че ще ти е по - удобен за мишени и като цяло за спортна стрелба. Както казва колегата зависи за какво ще го използваш точно. Иначе като направиш съпоставка между цените на патроните, предполагам не е голяма разликата, а пък и не са скъпи. с 22LR лисици, чакали бездомни кучета, зайци и пернати, няма да имаш проблем. 17HMR може и да дойде слаб.
        22 ЛР и 22 магнум имат съществена разлика, хеле пък в цената.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #5
          От: .17 HMR или .22 magnum Моля съвет!

          Това .17 HMR по идея представлява бюджетен ерзац на .22 WMR, при запазени (уж) параметри - т.е. смисъла (и евентуално - преимущества) от него се свежда до по-ниската цена. Предвид, че на този етап е крайна екзотика, гарантирано не е и по-евтин, така че за мен, смисъла от него тотално се губи.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: .17 HMR или .22 magnum Моля съвет!

            Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
            Здравейте,
            Интересено ми е и разликата на шума при 2та.

            Бладоря предварително!
            Както са писали колегите за какво ще го ползваш, за нещо по едро не става.
            Преди всичко цената на боеприпасите ще е най важна.
            Защо питаш коя е по шумна?
            От обикновенната 22 се чува едно "пляскане" общо взето. и пак зависи "Болт" ли е "полуавтомат" ли е?
            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
            Dacia Duster 4WD

            Коментар


            • #7
              От: .17 HMR или .22 magnum Моля съвет!

              Здравейте, ами искам да е тихичка. За дребни животинки ще я ползвам. Лисици, чакали и тн. Като цяло 17hmr би трябвало да е по-добър от 22магнум обаче след обстойно проучване открих следните неща. 17HMR има по-голяма далекобойност, но няма толкова голяма ефективност при удара. Така че се пак си мисля че 22магнум е по-добър.

              Коментар


              • #8
                От: .17 HMR или .22 magnum Моля съвет!

                Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
                Здравейте, ами искам да е тихичка. За дребни животинки ще я ползвам. Лисици, чакали и тн. Като цяло 17hmr би трябвало да е по-добър от 22магнум обаче след обстойно проучване открих следните неща. 17HMR има по-голяма далекобойност, но няма толкова голяма ефективност при удара. Така че се пак си мисля че 22магнум е по-добър.
                Само не си мисли че 22 магнума е тихичка. Буфка си почти като истинска. Тихичка е 22 лр., а най тихи са 22 шорт, но пък там за далекобойност и поражаемост не се говори. Спортни само по мишени. Та какъв е приоритета?
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #9
                  От: .17 HMR или .22 magnum Моля съвет!

                  А бе това да не е някакво бракониерско парти?Какво мислите да стреляте с 22 лонг райфъл(LR).Лично аз за 10 години притежание не можах да и намеря приложение като ловец.Какви безшумни нощни простотии ми говорите.Кога сте ходили на лов с Флоберка и за какво?Нека всеки законен ловец да отговори честно кога е получил бележка за дивеч ,който да отстреля законно с 22 LR.Ако има такъв съм готов да му подаря моята полуавтоматична карабина 22 LR.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: .17 HMR или .22 magnum Моля съвет!

                    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                    А бе това да не е някакво бракониерско парти?Какво мислите да стреляте с 22 лонг райфъл(LR).Лично аз за 10 години притежание не можах да и намеря приложение като ловец.Какви безшумни нощни простотии ми говорите.Кога сте ходили на лов с Флоберка и за какво?Нека всеки законен ловец да отговори честно кога е получил бележка за дивеч ,който да отстреля законно с 22 LR.Ако има такъв съм готов да му подаря моята полуавтоматична карабина 22 LR.
                    Първо къде видя бракониерското? Ако ти за толкова години не си и намерил приложение значи не ти и трябва, подарявай я наистина. Редовно си ползвам 22лр за вреден дивеч.Лисици и чакали, приоритетно последните, дето се навъдиха до степен напаст, и редовите членове, пенсионери, в ловните дружинки ги гледат как се разхождат пред пусиите като на парад а не ги отстрелват, да не би да изпуснат мръвката. Та като ги оставят да си вилнеят на воля ще дочакат мръвка, ама друг път. Излез един път на чакал с упоменатият калибър, свитни няколко в междуочието и ела тук да го разнищим. Ще забравиш за стандартният лов, вервай ми!

                    п.п. Чакам си подаръка
                    п.п.п. Ако наистина ти е интересно да биеш вреден а не си го правил и искаш, давай тук въпрос и ще то разнищим.
                    Още едно п.п. Ей тази вечер се разбрахме с Румен/Синето/ за бележки за вреден да ходим и да го разреждаме. На някои места става, да знаеш.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      От: .17 HMR или .22 magnum Моля съвет!

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Първо къде видя бракониерското? Ако ти за толкова години не си и намерил приложение значи не ти и трябва, подарявай я наистина. Редовно си ползвам 22лр за вреден дивеч.Лисици и чакали, приоритетно последните, дето се навъдиха до степен напаст, и редовите членове, пенсионери, в ловните дружинки ги гледат как се разхождат пред пусиите като на парад а не ги отстрелват, да не би да изпуснат мръвката. Та като ги оставят да си вилнеят на воля ще дочакат мръвка, ама друг път. Излез един път на чакал с упоменатият калибър, свитни няколко в междуочието и ела тук да го разнищим. Ще забравиш за стандартният лов, вервай ми!

                      п.п. Чакам си подаръка
                      п.п.п. Ако наистина ти е интересно да биеш вреден а не си го правил и искаш, давай тук въпрос и ще то разнищим.
                      Още едно п.п. Ей тази вечер се разбрахме с Румен/Синето/ за бележки за вреден да ходим и да го разреждаме. На някои места става, да знаеш.
                      В нашия край ходим по друг начин на вредно и с друго оръжие.Дружинката ни е 67 човека и и викат чакалската дружинка(щото само за чакали ходиме).Другата особеност е че ловното ни поле е 50000 декара и съвпада с района на Рудник Трояново Север(най-големия открит рудник в Европа) и е развъдник на чакали и лисици-вечер има такива ''концерти'',че нямам думи.Това което визираш е чакало и стървилище-лов с причакване.За тези години вече към 18 год сме убили стотици чакали и лисици.И по време на едър лов като случаен отстрел.Виж ако работя на някой багер в рудника мога да спретна нещо.Мисълта ми е че тази пушка е регистрирана като карабина за подборен отстрел,а нещо не съм чувал някой да е ходил на подборно за чакали.
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #12
                        От: .17 HMR или .22 magnum Моля съвет!

                        22 WMR вече е факт . След дълго проучване установих че утвърденият вече 22 е по-добър въпреки по-бавния патрон. Доста ми отне и пушка да избера но числя че "болт" е най-добрия вариянт. "Weihrauch" търсих но само с поръчка и незнам колко се чака. Малко по-скъпа е но познат има такава и е уникална. В крайна сметка се спрях на доказала се вече пушка - CZ 455

                        П.П. Напълно съм съгласен с "derhunter". Това да се пропуска дребен хищник е често срещано явление (всеки се надява на идващия към него грамаден глиган или тн) и в следствие на това гъмжи от лисици и чакали. Като излеза за зайци виждам само лисици. Вчера докато патувах само по пътя преминаха около 10. Трябва да се трепят.

                        Коментар


                        • #13
                          От: .17 HMR или .22 magnum Моля съвет!

                          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                          В нашия край ходим по друг начин на вредно и с друго оръжие.Дружинката ни е 67 човека и и викат чакалската дружинка(щото само за чакали ходиме).Другата особеност е че ловното ни поле е 50000 декара и съвпада с района на Рудник Трояново Север(най-големия открит рудник в Европа) и е развъдник на чакали и лисици-вечер има такива ''концерти'',че нямам думи.Това което визираш е чакало и стървилище-лов с причакване.За тези години вече към 18 год сме убили стотици чакали и лисици.И по време на едър лов като случаен отстрел.Виж ако работя на някой багер в рудника мога да спретна нещо.Мисълта ми е че тази пушка е регистрирана като карабина за подборен отстрел,а нещо не съм чувал някой да е ходил на подборно за чакали.
                          Това че изтребвате гадта може да е само похвално. И другото е че наистина има ли голям рудник има и лиси и чакали. Заради мишките се държат в района. Не визирам само чакало. Още по-голям е кефа в движение, но ще стане много неприемливо за някои хора ако го давам в детайли. Точно с карабина за чакали но не подборно а наред. Какво да им подбираш
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #14
                            От: .17 HMR или .22 magnum Моля съвет!

                            Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
                            22 WMR вече е факт . След дълго проучване установих...

                            Много правилно решение! Както вече стана въпрос: Този .17HMR е просто евтин ерзац на .22WMR (което в нашите условия не е и така) онези хора стрелят десетки стотици патрони седмично (просто за забавление) и няколко стотинки/цента в цената наистина са от значение.

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            ...Заради мишките се държат в района...
                            И след като (при това достатъчно правилно) ти е ясна причината - защо толкова се палиш да ги "унищожаваш"!!!?
                            А като ги изтребиш - Какво ще предприемеш срещу въпросните мишки... подборен отстрел на плъхове с .22курц - може би...
                            Или ръсене с авиация на арсеник и дори ДДТ (уфф - ма в този случай я няма тръпката от стрелбата...).
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              От: .17 HMR или .22 magnum Моля съвет!

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение

                              И след като (при това достатъчно правилно) ти е ясна причината - защо толкова се палиш да ги "унищожаваш"!!!?
                              А като ги изтребиш - Какво ще предприемеш срещу въпросните мишки... подборен отстрел на плъхове с .22курц - може би...
                              Или ръсене с авиация на арсеник и дори ДДТ (уфф - ма в този случай я няма тръпката от стрелбата...).
                              Карам ги по приоритет, мой, а и не само. Причината е направо прозаична-намаляват ми дивеча полезен в района. Просто. И за да не стигаме до "Умно село" на Д. Донев може да спрем до тук. Това безумие от време оно с арсеника го няма отдавна и също толкова отдавна ДДТ-то го няма в световен мащаб, за радост. А за борба с мишките бих развъдил...котки например
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X