Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български газов инжекцион "ФОБОС"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Български газов инжекцион "ФОБОС"

    Колеги,
    има ли някой мнение пряко или коствено за газовите инжекциони на този производител.
    Как се държат по време на експлоатация "хардуерно" и "софтуерно"?
    За жалост нямам познати или приятели със монтирана такава газова система.
    В момента съм със "обикновено" газово BRC, и смятам да го подменя със гореспоменатата уредба.
    На първо четене се спирам на "Фобос" и заради почина "Избери Българското", но най вече, че ако има проблеми ще реагират бързо и адекватно (за сега поне така си мисля и се надявам).

    Предварително Благодаря.

    Поздрави

  • #2
    От: Български газов инжекцион "ФОБОС"

    Много зависи къде ти я слагат. Лично моят съвет - ако ще я слагаш в сервиза в София - настоявай лично Ивайло Вендов (шеф на сервиза и Фобос) да проследи конфигурирането на системата, монтажа и настройките. В Плевен също работят добре, но не трябва да ги натискаш да свършат за 3 часа. Монтажът отнема един работен ден, за да стане като хората Наскоро разработиха и по-евтин вариант на Фобос - Изигаз... Спестяваш около 200 лв за сметка на различен компютър и, може би, компоненти като инжектори, например. Но, пак казвам, всичко е въпрос на читаво монтиране и настройка!
    LZ1ZAH

    Коментар


    • #3
      От: Български газов инжекцион "ФОБОС"

      От това което съм чел, много е важно кой точно човек ти прави монтажа и в Плевен и в София. Доста хора има недоволни и доволни от тях.
      Ето ти още един поглед http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=56606
      Който оцелее ще закусва!

      Коментар


      • #4
        От: Български газов инжекцион "ФОБОС"

        Аз съм с ГИ Фобос и работи прекрасно!Слагана е в Добрич и е минала вече 30000км на газ!...Мотора е 2.0/132к.с. и на газ няма разлика с работата на бензин!...Неможеш да разбереш кога прехвърля....Като цяло е супер!Разхода-Повече от приемлив! ....Успех колега!
        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

        Коментар


        • #5
          От: Български газов инжекцион "ФОБОС"

          Когато исках да си взема ГИ за моя и аз се бях подпалил точно за тази марка!Отидох на място да говоря!Първо незнам за друго но отношението им беше под всякаква критика. седиш 1ч. без никой да ти обърне внимание (защото клиентите с проблеми са преди теб)Да тогава бях отишал да питам само за информация .....но на място което си е извън София!След това като Едното момче от тези който монтира все пак ме попита за какво съм там ми каза че трябва да изчакам шефа........което отне още 2ч. защото непрекъснато идваха коли които трябваше да се настройват софтуерно а само той го прави!Но като тъп и упорит клиент останах до края.през това време си поговорих с клиентите който бяха доволни като цяло но бяха идвали за донастройки поне по 2-3 пъти.В крайна сметка се отказах от тази фирма!Сложил съм си ГИ който е по евтин по спомен де и след настроиката в деня в който го сложиха несъм имал нуждата да отивам за донастрийки.Така че прочети парво мненията по форумите защото имаше много противоречиви мнения!Но общото мнение навсякъде където аз четах е че доста им куцат настройките и че трябва поне няколко пъти да се отиде да се донастройва докато се уцели точното.
          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
          LZ1NES

          Коментар


          • #6
            От: Български газов инжекцион "ФОБОС"

            Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
            Аз съм с ГИ Фобос и работи прекрасно!Слагана е в Добрич и е минала вече 30000км на газ!...Мотора е 2.0/132к.с. и на газ няма разлика с работата на бензин!...Неможеш да разбереш кога прехвърля....Като цяло е супер!Разхода-Повече от приемлив! ....Успех колега!
            Здравей,
            от твойте думи мога ли да заключа, че проблеми със "материалната част" няма? Уредбата смятам да я мантирам пак сам. 1/4 от работата съм я свършил при монтажа на BRC-то, имам предвид монтаж на бутилка, захранваща тръба, закрепване на изпарителя, подгряване на изпарителя, зареждащ клапан и окабеляване за електромагнитния клапан и нивомера. Ще си взема и софтуер, кабел, итерфейс...абе там каквото трябва за настройка и калибриране.

            Поздрави

            Коментар


            • #7
              От: Български газов инжекцион "ФОБОС"

              Не искам моето мнение да е заключително! ...Изчакай колегите да изразят мнения!...Уредбата на моята джипка е сложена 2008-2009г и момчето,което я караше преди мен е много доволно и няма никакви проблеми!....Донякаде може би това да се дължи и на това,че му я монтира негов много добър приятел и вносител на марката! ....Като цяло и аз съм много доволен!....Невиждам,какво повече може да искам!
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #8
                От: Български газов инжекцион "ФОБОС"

                Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
                Когато исках да си взема ГИ за моя и аз се бях подпалил точно за тази марка!Отидох на място да говоря!Първо незнам за друго но отношението им беше под всякаква критика. седиш 1ч. без никой да ти обърне внимание (защото клиентите с проблеми са преди теб)Да тогава бях отишал да питам само за информация .....но на място което си е извън София!След това като Едното момче от тези който монтира все пак ме попита за какво съм там ми каза че трябва да изчакам шефа........което отне още 2ч. защото непрекъснато идваха коли които трябваше да се настройват софтуерно а само той го прави!Но като тъп и упорит клиент останах до края.през това време си поговорих с клиентите който бяха доволни като цяло но бяха идвали за донастройки поне по 2-3 пъти.В крайна сметка се отказах от тази фирма!Сложил съм си ГИ който е по евтин по спомен де и след настроиката в деня в който го сложиха несъм имал нуждата да отивам за донастрийки.Така че прочети парво мненията по форумите защото имаше много противоречиви мнения!Но общото мнение навсякъде където аз четах е че доста им куцат настройките и че трябва поне няколко пъти да се отиде да се донастройва докато се уцели точното.
                Много благодаря за това мниние. Ако не е тайна, каква система си монтира на "Орела" ?

                Поздрави

                Коментар


                • #9
                  От: Български газов инжекцион "ФОБОС"

                  Първоначално публикуван от gogodimo Преглед на мнение
                  Много благодаря за това мниние. Ако не е тайна, каква система си монтира на "Орела" ?

                  Поздрави
                  Ами някаква полиценз на Ловато. Водисе "Т-газ" цената е 950 лв. Ако те интересува даже ще ти кажа и къде е слагана на Л.С.
                  Много съм доволен.Както и на предното мнение на колегата GrAzY_eMo и тази се държи безупречно в смисъл че не се усеща прехварлянето от бензин на газ а и разхода за мен ми е перфектен.
                  Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                  LZ1NES

                  Коментар


                  • #10
                    От: Български газов инжекцион "ФОБОС"

                    Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
                    Ами някаква полиценз на Ловато. Водисе "Т-газ" цената е 950 лв. Ако те интересува даже ще ти кажа и къде е слагана на Л.С.
                    Много съм доволен.Както и на предното мнение на колегата GrAzY_eMo и тази се държи безупречно в смисъл че не се усеща прехварлянето от бензин на газ а и разхода за мен ми е перфектен.
                    Благодаря, ще се чуем.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Български газов инжекцион "ФОБОС"

                      Аз също съм с ГИ Фобос. Като цяло съм доволен. За по-малко от 2г. и около 30 000км. имам сменена една дюза по гаранция(дюзата струва 25лв., но за да ми я сменят по гаранция ме накараха да платя 40лв чистене на другите дюзи, та за каква гаранция говориме???) и съм ходил 3-4 пъти за настройка, като всеки път отивах с един и същ проблем. Момчетата там и началника им упорито отричаха грешката, която са направили още при монтажа, а именно: монтирали са ми изпарител с много ниска мощност, който недохранва двигателя с газ. Като проблема го имам от самия монтаж на ГИ. При всяко мое посещения ми обясняваха какви ли не глупости. Достатъчно ме ядосаха и аз си купих(въпреки че уредбата беше още в гаранция)по-мощен изпарител, който те монтираха. Дори и тогава, когато вече се виждя че с по-мощният изпарител колата е ОК шефчето им пак твърдеше, че газта по газ-станциите е виновна. Теглих им една .... и повече няма да се върна там. След смяната на изпарителя всичко е ОК. Та според мен ГИ Фобос са добри, просто от сервиза им в Богров не става нищо. Лично мое мнение.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Български газов инжекцион "ФОБОС"

                        Първоначално публикуван от vzm Преглед на мнение
                        Аз също съм с ГИ Фобос. Като цяло съм доволен. За по-малко от 2г. и около 30 000км. имам сменена една дюза по гаранция(дюзата струва 25лв., но за да ми я сменят по гаранция ме накараха да платя 40лв чистене на другите дюзи, та за каква гаранция говориме???) и съм ходил 3-4 пъти за настройка, като всеки път отивах с един и същ проблем. Момчетата там и началника им упорито отричаха грешката, която са направили още при монтажа, а именно: монтирали са ми изпарител с много ниска мощност, който недохранва двигателя с газ. Като проблема го имам от самия монтаж на ГИ. При всяко мое посещения ми обясняваха какви ли не глупости. Достатъчно ме ядосаха и аз си купих(въпреки че уредбата беше още в гаранция)по-мощен изпарител, който те монтираха. Дори и тогава, когато вече се виждя че с по-мощният изпарител колата е ОК шефчето им пак твърдеше, че газта по газ-станциите е виновна. Теглих им една .... и повече няма да се върна там. След смяната на изпарителя всичко е ОК. Та според мен ГИ Фобос са добри, просто от сервиза им в Богров не става нищо. Лично мое мнение.
                        OK. Благодаря за отговора. Снощи научих, че един познат има чисто нова ГИ немонтирана но не можа да ми каже каква е(ветиринарен лекар е човека). Автомобила преди месец отиде на "тотална загуба", и уредбата си останала немонтирана. Така, че днес ще видим..?

                        Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          От: Български газов инжекцион "ФОБОС"

                          При мен Фобос няма проблем, ако си навит си сложи.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Български газов инжекцион "ФОБОС"

                            Колеги, ГИ който днес гледах се оказа BARDOLINI, рампа MATRIX и дюзи Ф-1,8 мм. Другото си е пълен комплект : MAP ; изпарител (1,5 бара) ; филтри ; клапан ; окабеляване и т.н. Обяви ми цена 900 лв ?? Не знам дали ще има някъква гаранция ? Сега ще проверя колко струва нов. Един приятел има такъв ГИ на MB-Е 230 трета година. Няма забележки нито по хардуера нито по софтуера.
                            Абе, предстои ми процедура "обмисляне - решение - действие".

                            Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Български газов инжекцион "ФОБОС"

                              аз си сложих Cag gas, за сега около 4000 км съм доволен , всичко 900 лв с поставянето .
                              Разход ОФА ДБ 2,4i 10-12 извън градско .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X