Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MZ rt/2 125 57 година-части.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • MZ rt/2 125 57 година-части.

    Здравейте ретро фенове,
    малко случайно се сдобих с MZ rt/2 125 57 година в задоволително състояние.
    Имам нужда от някой части както и от съвети относно стъпките при реставрацията на подобен мотор.
    Нужните на пръв поглед части са:Фар, преден калник, манивела и др.
    По-късно ще приложа и снимков материал
    Телефон за връзка: 0888 522 505 от София съм.
    Предварително благодаря.
    Поздрави
    Спас
    Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

  • #2
    От: MZ rt/2 125 57 година-части.

    Тук май няма много ретро фенове
    Ето и две снимки на машината:
    p.s. Ако няма части поне дайте идея какви са стъпките при реставрирането?!?
    Прикачени файлове
    Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

    Коментар


    • #3
      От: MZ rt/2 125 57 година-части.

      Това че никой не отговаря не означава че няма почитатели на вехтата техника. По скоро няма фенове на МЗ сигурно...

      Колкото до стъпките при реставриране, описваш какви са липсите. Разглобяваш мотора до най-малкото болтче и бурма, изхвърляш неоригиналните неща. Което е за ремонтиране-ремонтираш, което е за смяна-сменяш, което е за боядисване-боядисваш, препоцинковаш поцинкованите части, ако има с друго галванично покритие и него го правиш.
      Старата боя се сваля най добре с песъкоструйка-гледаш да е с фин пясък. Може и с горелка, пистолет за горещ въздух, смивка (лично аз я избягвам).
      Всичките резби минаваш с метчици и плашки..или флашки
      Като обърнеш внимание и на най-малкия детайл, крайния резултат ще е един наистина възстановен мотоциклет..а не попретупан..с нова боя примерно
      Ако не помниш кой болт откъде е, на голям картон правиш схема на, примерно картерите или друг детайл и съответния болт го бодеш на съответното място. Също и с частите, след демонтажа ги събираш в обратна последователност и в кашона..така след време няма да се чудиш кое откъде е.
      Също си намираш и литература за модела, както ако е възможно и така наречения "ersatzteilliste"-каталог зе резервните части.
      Gnome Rhone AX2 800 1938
      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
      Husqvarna Te 510 1989
      Argvmentvm ad novitatem

      Коментар


      • #4
        От: MZ rt/2 125 57 година-части.

        И от време на време се срещаш с gnomerhone да ти нашока репата щото се мотаеш, не си ходил на пясъкоструй, не си поцинковал още...

        Коментар


        • #5
          От: MZ rt/2 125 57 година-части.

          ...в моя град имаше навремето един човечец подобен,а може и да е бил същия,но винен цвят/...а за кобатурата не съм сигурен/.Отдавна несъм виждал нито човека нито мотора,може и още да си съществуват,ще се пойнтересувам.Спомням си,че осемдесетте години човека му бяха предложили от МЗ-завода чисто нов,някакъв модел на ЕМ,а той да и предостави своя екземпляр,понеже беше изключително запазен.Все пак ще се опитам да се свържа с него или негов роднина.Ще държим връзка.
          HUSGVARNA 630 SMR
          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

          Коментар


          • #6
            От: MZ rt/2 125 57 година-части.

            Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
            Здравейте ретро фенове,
            малко случайно се сдобих с MZ rt/2 125 57 година в задоволително състояние.
            Имам нужда от някой части както и от съвети относно стъпките при реставрацията на подобен мотор.
            Нужните на пръв поглед части са:Фар, преден калник, манивела и др.
            По-късно ще приложа и снимков материал
            Телефон за връзка: 0888 522 505 от София съм.
            Предварително благодаря.
            Поздрави
            Спас
            Спасе, дори не споменавай думата "реставрация", че ще те изядат с парцалите. Там нещата са сериозни. Позволяват само някои гумени части да са новодел, както и жилата. За другото ще те схрускат. Затова си го съживи това моторче, като ти разбираш реставрацията, ама без да го сиганьосваш и догодина на 1 май да се возим заедно.
            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
            А+
            LZ1DRZ

            Коментар


            • #7
              От: MZ rt/2 125 57 година-части.

              Това е благодарен за реставрация проект. Просто го разглоби и без да бързаш, направи каквото са ти написали колегите. Виждах в Харманли в едно заведение до тенискортовете един такъв МЗ. Поне визуално изглежда фантастично.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                От: MZ rt/2 125 57 година-части.

                Бре реставрирането е що годе свободна дейност, единственото най важно условие е да се доближи максимално до оригинала, излязъл преди кой знае колко време от завода, желателно не само като видимо състояние, а и техническото да е добро. А и нещата са зависими не само от желанието на индивида, позволил си да се заеме с тази дейност, но и от неговите умения. Като оставим настрана кликата на фанатиците, според които всяко вмешателство е в разрез с оригиналното състояние на машината и е най добре нищо да не се пипа...
                Дали някоя част ще е реплика, или някой окепазен детайл ще е въстановен не мисля че е кой знае от какво значение...
                За някои целта на мероприятието е действащ мотоциклет, за други- "музеен" или "изложбен" образец...кой както го разбира...както са казвали предтечите на италиянците -"колкото кратуни, толкова мнения"

                Ето един тел.0888598951 на продавач на такова МЗ на части ...от един друг форум го взех.
                Gnome Rhone AX2 800 1938
                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                Husqvarna Te 510 1989
                Argvmentvm ad novitatem

                Коментар


                • #9
                  От: MZ rt/2 125 57 година-части.

                  Имах предвид, че въпросният модел е доволно прост, без много предизвикателстава. Конкретният екземпляр изглежда в прилично изходно състояние, та човек с мерак и умения може да го възстанови без особена драма.
                  Понеже ми се е случвало да реставрирам няколко стари дръгела и то с приличен резултат, мислим дека знам за какво иде реч и обясненията като за мингянци са излишни.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: MZ rt/2 125 57 година-части.

                    Горното ми словоизлияние беше отговор на "стряскащото" писание на Евгени... ти просто си ме преварил

                    Както и да е , "открих" случайно тема, която би могла да помогне в първите стъпки...като се абстрахирате от обичайните крамоли
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...63#post1507063
                    Gnome Rhone AX2 800 1938
                    Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                    Husqvarna Te 510 1989
                    Argvmentvm ad novitatem

                    Коментар


                    • #11
                      От: MZ rt/2 125 57 година-части.

                      Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                      Тук май няма много ретро фенове
                      Ето и две снимки на машината:
                      p.s. Ако няма части поне дайте идея какви са стъпките при реставрирането?!?
                      Имам точно такъв , но нямам никакви части към него. Това е книжката за експлоатация на мотора http://www.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=308 може да ти помогне

                      Успех
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • #12
                        От: MZ rt/2 125 57 година-части.

                        Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                        Имам точно такъв , но нямам никакви части към него. Това е книжката за експлоатация на мотора http://www.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=308 може да ти помогне

                        Успех
                        Мерси много
                        Оказва се не лесно да се намерят части за тази моторетка
                        Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                        Коментар


                        • #13
                          От: MZ rt/2 125 57 година-части.

                          Колега, до къде стигна с реставрацията, намери ли частите?

                          Коментар


                          • #14
                            От: MZ rt/2 125 57 година-части.

                            За всичко старо е много трудно , за жълти стотинки спасих един Симсон 62 година ,но докато му намеря всички части ,отидоха още 500лв и почти една година ,не успях да намеря само капак за верига в добро състояние и помпа за гуми ,като изпаднат ,чак тогава мисля да се заема със реставрация в истинския му смисъл .Ако имате идея ,кой може да нареди спици , имам идея и тях да ги сменя ,свиркайте

                            Коментар


                            • #15
                              От: MZ rt/2 125 57 година-части.

                              Първоначално публикуван от juri_fursov Преглед на мнение
                              Ако имате идея ,кой може да нареди спици , имам идея и тях да ги сменя ,свиркайте
                              Аз мога. Направих си стенд, ако не е крив обръча, ще стане по конец.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X