Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зареждане на пожарогасители ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зареждане на пожарогасители ?

    След приключението ми с нестопяемия предпазител със страшна сила изникна въпроса за исправноста на пожарогасителите ми . В случая просто не се наложи да го ползвам но понеже е от новите модели с едно манометърче от страни странно защо не му вярвам много . Имам 3 броя прахови Янтрус но те не са зареждани от едни 10 години и до колкото знам вътре праховата смес се "вкаменява" за по малък времеви период . Където и да питам за истинска профилактика и зареждане на всякъде вдигат рамене . Та къде в тая София извършват тая услуга истински не само да ми лепнат някъкъв стикер.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Зареждане на пожарогасители ?

    На ул.Айтос и ул.Враня има офис на фирма която продава и зарежда пожарогасители ,а магазина им е на ул.Враня в посока Димитър Петков .
    емил златков
    паджеро 2.5тд
    ве стром 650

    Коментар


    • #3
      От: Зареждане на пожарогасители ?

      Още две места - Екзарх Йосиф, като тръгнеш от Дома на киното към Раковска, магазина и сервиза се пада на около 200 метра, отляво, преди пресечката с Бачо Киро и второто място, в Стрелбище, като тръгнеш от България по Нишава в посока Южен парк, четвъртата пряка вляво, първия блок отдясно срещу детската градина.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #4
        От: Зареждане на пожарогасители ?

        На изхода на метрото на "Стамболийски" имаш и отстъпка, ако идем заедно, или се обадиш от мое име. За много бутилки и ще дойдат да ти ги вземат, а после ще ти ги докарат обратно.
        Не е реклама - просто хората си вършат работата, пробвал съм ги. Последния път, когато палиха съседния паркинг, сработиха само проверяваните от тях нещастни пожарогасителчета. Големите от магазина мълчаха.

        Коментар


        • #5
          От: Зареждане на пожарогасители ?

          Имам един който сигурно е по-дърт с още 10-тина години. След порядъчно раздрусване и помпане на около 5 атмосфери /има си винтил на дъното/ пръска като змей. Само подхвърлям идея. И прах от два други съм си изколекционирал в едно шише от минерална вода. Не знам защо. Досвидя ми да я изхвърля. Ако ти трябва - подарявам.

          ПП Не разчитам много на тази самоделка и в гаража има още 4 бр. други. Това си беше просто опит. Ама работи.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #6
            От: Зареждане на пожарогасители ?

            Там 60% от всичкото е сода бикарбонат, а останалото - не помня. Без съмнение е достъпно, но сигурно ще излезе и по-скъпо, и закъсняло, спрямо нужната реакция.

            Коментар


            • #7
              От: Зареждане на пожарогасители ?

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Там 60% от всичкото е сода бикарбонат, а останалото - не помня. Без съмнение е достъпно, но сигурно ще излезе и по-скъпо, и закъсняло, спрямо нужната реакция.
              По спомени тя содата е даже е около 98%, а другото някакви инхибитори...

              Коментар


              • #8
                От: Зареждане на пожарогасители ?

                Главния инхибитор е содата, останалото са тънкостите по подавянето на високогоримите гадости. Там по класовете.
                Най-хубавите са въгледвуокисните снягови, обаче ако вътре още има живи хора - с това ще ги направиш бербат - не си струва. По-добре ги остави да си изгорят, поне ще умрат бързо.
                Ако става дума за джипови - има и истински, но няма да ги съобщавам, преди да ги изпробвам. Нормални аерозолни генератори, не взривни шашки. С рекламите на производителите се запознах, ще похваля когото и да е след изпитанията.

                Коментар


                • #9
                  От: Зареждане на пожарогасители ?

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  .
                  Най-хубавите са въгледвуокисните снягови, .
                  И един такъв трябва да напълня че му издърпах СО2то с телоподаващото като ми свършат другите бутилки закачам пожарогасителя малко замръзва редуктора от течната фаза ама спасява положението и така докато и той свърши . В събота работят ли ? Че и без това имам път натам .
                  Последно редактирано от sek.1; 11-08-11, 18:29.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зареждане на пожарогасители ?

                    Обикновено нещата са ти пред очите ама не ги виждаш . Оказа се че сме имали фирма с която работим от много години ама сме се забравили . http://www.solti.org/ Намира се в "Хаджи Димитър" срещу стадион Герена . Сериозна фирма компромиси в системите за пожарогасене не правят . Зареждат профилактират и ремонтират всички видове пожарогасители .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зареждане на пожарогасители ?

                      Преди малко занесох малкия 2 кг АВС от колата си тук-http://www.firebg.org/bg/
                      Цената за презаверката му е 8 лв.Тъй като отнема два-три дена, през което време в колата няма да има пожарогасител, а отдавна се каня да взема пожарогасител и за гаража, купих един 6кг АВС, за около 40 лв, та сега ще си возя него, докато е готов малкия.
                      Заверка на пожарогасител се прави всяка година.В случая на тази фирма, не само с нова лепенка.А как ще го проверят, не разпитах, но като си го взема, ще попитам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зареждане на пожарогасители ?

                        Всяка година зареждам по около 7-8 пожарогасителя. Истински - по 6 и по 2 кг, прахови ABC.
                        И за да съм сигурен, преди да ги нося ги изпръсквам всички и ги нося празни.
                        Това е.
                        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зареждане на пожарогасители ?

                          Уважаеми колеги, неволята учи но искам да добавя нещо важно свързано с продажбата и експлоатацията на пожарогасителите на територията на Република България. Трябва да сте наясно със следните специфични моменти:
                          На първо място всеки един пожарогасител, за да сте сигурни че е безопасно да го ползвате и че ползвате качествено произведен уред трябва да се уверите че отговаря на съответните EN, т.е. БДС EN 3 "Пожарогасители носими" и БДС ISO 11602 "Защита срещу пожар. Носими и возими пожарогасители" съгласно българските нормативни изисквания а те са отразени в Наредба № I з - 1971 / 29.10.2009г. за строително-технически правила и норми за осигуряване на безопасност при пожар. Това означава че при покупката на всеки един такъв уред трябва да ви се предоставя паспорт на пожарогасителя където е отразено на какви изисквания и стандарти съответства и какви са неговите експлоатационни особености.
                          Второ ако си носите пожарогасителя за проверка трябва да сте наясно че от 2012г е в сила НАРЕДБА № Iз-2815 от 07.11.2011 г. за реда за осъществяване на разрешителна и контролна дейност на търговци, извършващи дейности по пожарна безопасност в обекти и/или експлоатация на уреди и съоръжения, свързани с пожарната безопасност т.е. шест месеца от обнародването й /Обн. - ДВ, бр. 91 от 18.11.2011 г./, според нея експлоатацията на пожарогасителите се извършва от търговци получили разрешение от МВР, това означава че този тип дейност свързана със сервизно обслужване и поставяне на стикери не може да се извършва от всеки, или може но тогава е извън закона.
                          Трето при избор на търговец който извършва сервизно обслужване било то техническо обслужване което обикновенно се налага да се прави веднъж годишно или презареждане на пожарогасител в случаи че е много старо или некачествено гасителното вещество в него (в повечето случаи прах) или след като е бил използван, съответния търговец е задължен да ви предостави протокол съответно по образец Приложение № 8 към чл. 40, ал. 6 от НАРЕДБА № Iз-2815, а в случаи на презареждане с ново гасително вещество са задължени да ви предоставят и декларация за съответствие за гасителната ефективност на зареденото гасително вещество съгласно чл.40, ал.9 от горната и във връзка с чл.9 от НАРЕДБА № Iз-1543 от 27.07.2012 г. за разрешителната и контролна дейност на продуктите за пожарогасене по отношение на тяхната гасителна ефективност /в сила от 22.01.2013 г./ Ако някой не го прави това трябва да е сигнал за вас че нещо не е наред, т.е. може само да ви взимат парите и да си лепят стикери, а вие да си ползвате пожарогасителя на риск.
                          Четвърто последно считам за важно да бъда в случая толкова изчерпателен, поради мои лични наблюдения във връзка с лоши практики на хора извършващи такъв вид услуги дори и без разрешения за такъв тип дейност. За да поясня ще кажа следното за да сте максимално уверени че няма да ви продадат някои стар, опасен пожарогасител или някои който е на възраст колкото вас или експлоатиран при лоши условия и в нарушение на техническите инструкции на производителя е желателно да изисквате тези документи. Това ще е и поне някаква успокоение че този който е извършил проверката гарантира с подписа си /в протокола при предаването/ отговорността която поема за това че е зареден пожарогасителя с качествен продукт а не е само забърсан праха и подменен стикера за годност.
                          Моя съвет е да ползвате услугите на търговци получили съответното разрешение за сервизно обслужване на пожарогасители, това лесно може да се провери по интернет на сайта на пожарната където се публикуват и актуализират списък с търговци получили такива разрешителни ето и линк за тези които се интересуват: http://www.nspbzn.mvr.bg/Sprav_infor...ri/default.htm избирате: РЕГИСТЪР на издадените и отнетите разрешения за осъществяване на дейности по Наредба № Iз-2815 ОТ 7 НОЕМВРИ 2011 г. за реда за осъществяване на разрешителна и контролна дейност на търговци, извършващи дейности по пожарна безопасност в обекти и/или експлоатация на уреди и съоръжения, свързани с пожарната безопасност и търсите такива с разрешително от типа "УС - I", обикновено уважаващите и сериозни търговци имат и уеб сайтове.
                          Правя следното уточнение : Не твърдя че всички търговци с разрешение за такъв тип дейност спазват нормите регламентиращи тази дейност на 100 % но това все пак дава относителна гаранция, а за некоректните между тях рано или късно си получават заслуженото.... надявам се да съм бил от полза, всички гореописани наредби лесно може да намерите в официалния сайт на пожарната в раздел нормативна уредба ако на някой му се чете.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зареждане на пожарогасители ?

                            Колко килограма трябва да е пожарогасителя?
                            С 1 кг пожарогасител законен ли съм?
                            Благодаря.
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зареждане на пожарогасители ?

                              Не знам дали е законен, но е безполезен...
                              За съжаление съм имал инцидент, в който се наложи да гася автомобил (за щастие чужд) посредата на един паркинг.
                              Малкия пожарогасител не свърши никаква работа.. Хвърли две шепи пяна или какво беше там - не успя да покрие дори част от горящата площ.
                              Двигателя практически изгоря целия (барабар с таблото на автомобила и абсолютно всичко в моторния отсек - нямаше дори следа къде е бил акумулатора).
                              Добре, че паркинга бе оборудван както трябва и успях да набарам един по-голям СО2 пожарогасител - с него нещата бяха решени за секунди...
                              Но автомобила си остана тоталка де...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X