Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарата на еМо -J20A(2.0i 16v - 132 к.с.)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Витарата на еМо -J20A(2.0i 16v - 132 к.с.)

    Здравейте колеги!
    Много малко информация има за този мотор и тази концепция на Витара!Продадох си Витарката G16A и от три години съм стигнал до извода,че това е правилната концепция за мен,впредвид нуждите ми!Става дума за старата визия на Витара в последните Й години(97-9,а не за Гранд Витарата с този мотор,като това не значи,че информацията и от колеги с Гранд Витари няма да е полезна,даже напротив!Предстой ми покупка на такава Витара и ще съм ви благодарен да изразите тук мнения и информации за тази концепция,за което ще съм ви много благодарен и ще се радвам да направим една изчерпателна тема с информации и мнение,за да е по-лесно за следващите като мен,чудещи се дали това е тяхното 4х4! ....Ще се радвам и на отрицателните отзиви,които ще дадете!Идеята на темата е поучителна,а аз като взема такава,ще гледам да давам максимална информация и ще направя друга тема,която заитересованите да следят!....Предварително Ви благодаря за отговорите!
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

  • #2
    От: Витара J20A(2.0 16v /132к.с.) - информация и мнения!

    Информацията е следната-няма да намериш, не и на цена, която би ти се искало, огледай се в Англия и помисли дали ще ти се сменя дирекция

    Коментар


    • #3
      От: Витара J20A(2.0 16v /132к.с.) - информация и мнения!

      Намерил съм вече!В Петък я взимам,но не искам много да споделям,да не урочасам сделката!...Кажете сега отзиви!
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • #4
        От: Витара J20A(2.0 16v /132к.с.) - информация и мнения!

        Скачай смело! Изборът ти наистина е най-оптималния вариант,въпреки че в България тази камплектация е рядкост...Богата и подробна информация за така наречените "Ескудо"и"Гео Тракер" можеш да намериш в руския форум.Витари с този двигател в Русия се внасят предимно от Япония и САЩ.Ако нямаш време да четеш в руския форум до петък,искам да те предупредя за някои тънкости при обслужването на този "хубавец"-J20A! Най-важното в този двг. е маслото и евентуалните последствия,при използване на неправилното масло... Маслото трябва да бъде пълна синтетика или в краен случай(през лятото) полусинтетика...Минералните масла са абсолютно противопоказни за този двигател!Проблемите идват от хидравличните обтегачи на веригата,които не обичат гъсто масло и имат склонност към запушване от некачествено(минерално) масло.Повдигачите също са хидравлични.Масления филтър трябва да бъде с два клапана.Свещите трябва да бъдат по каталог,иначе има опастност да изгорят бобините(а те не са никак евтини).Клапаните на J20A,не се регулират,те са саморегулиращи...В охладиттелната система -задължително антифриз! Извинявам се,че поста стана много дълъг,но още колко неща има..... На този етап искам да ти пожелая само КЪСМЕТ!
        SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

        Коментар


        • #5
          От: Витара J20A(2.0 16v /132к.с.) - информация и мнения!

          Благодаря колега!Тези неща ги знам,а тази джипката е много гледана и глезена!....Затова и я купувам!Знам,че е с хидравлични повдигачи и си напълно прав,че е най-добре да се кара само с пълна синтетика....А именно така е карана и тази,която купувам! Ще се радвам да споделиш-разход ; харчи ли масло(колко) ;слаби и силни страни на двигателната тяга на тази машинка ;проблеми със скорости и раздатка имал ли си ; и други специфики,за които се сетиш!....Не се притеснявай,че поста ти е дълъг,точно такава е идеята на темата!Ще се радвам да изтъкнем всичко за тази спецификация от най-малкото,до сериозните проблеми!....Моето лично мнение е ,че тази концепция тепърва ще почне да бъде много търсена на нашият пазар,а аз не се притеснявам да съм от първите,които да помагаме после на другите!..
          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

          Коментар


          • #6
            От: Витара J20A(2.0 16v /132к.с.) - информация и мнения!

            Еее...,чак такива миродавни мнения,които да се ползват от всички във форума,не съм сигурен че мога да давам! Но, това което знам с удоволствие,бих споделил с всеки съфорумец.Незнам дали си подразбрал,но моята е Гранд Витара със същия двг.,който явно е "скопен" по електронен път до 128к.с.Като цяло този двг.(J20A),е един от най-добрите по редица показатели...Не случайно продължават да го монтират и в новите Гранд Витари,но с увеличена мощност(пак по електронен път) на 140к.с. За разхода на масло,както и тук във форума,така и в руския форум ,мненията се препокриват,а именно зависи от стила на каране....По каталог на този двг. му дават до 1л. на 10000км.,което означава,че може да изгори от 200 до 800грама,което пък зависи от стила на каране...При мен повече от 500грама за предимно градско каране не е изгаряла.Също така много важен фактор за разхода на масло е неговото качество!?!За пословичната здравина на скоростите и раздатката,дори и диференциалите,мисля че няма какво да говорим.Разлика има само в предавателните числа.Ако ти кажа,че разхода на гориво,също е свързано със стила на каране...сигурно няма да "повярваш"!Мойта я карам вече 60000км.на газ и разхода градско е 12-13л./100км,а извън града е около 10/100(с климатик е около литър отгоре).Ако мислиш да слагаш газ,задължително газов инжекцион....иначе дебитомера при първото "кихане"...отива на кино..,а руснаците казват че струва около 1000лв. Аре стига за днес,че бирата ми се стопли....
            SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

            Коментар


            • #7
              От: Витара J20A(2.0 16v /132к.с.) - информация и мнения!

              Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
              .Незнам дали си подразбрал,но моята е Гранд Витара със същия двг.,който явно е "скопен" по електронен път до 128к.с.Като цяло този двг.(J20A),е един от най-добрите по редица показатели.
              ...Започвам с ОФИЦИАЛНО ИЗВИНЕНИЕ КЪМ КОЛЕГАТА "vadoiv"!Благодаря ти за всяко изказано мнение и те уверерявам,че по никакъв начин не съм искал да те обидя,когато съм изказал това мнение със "скопяването"! .....Виждам,че не си отмъстителен и ти благодаря затова!....Да знам,че твоята е Гранд Витара и следя развитието Й с удоволствие и за да съм докрай честен,ще кажа,че се радвам и се надявах ти да си един от включилите се в темата!
              Витарата,която взимам е с газов инжекцион и никога не бих съсипал този мотор с обикновенна газова!
              В 04:00 часа тръгвам за Добрич да я взимам и нямам търпение да я прибера в гаража,макар да съм наясно,че поне два месеца няма да я карам,докато си стъпя на краката малко!....Утре следобед като се прибера с красавица ще се похваля и ще отворя нова тема в нейна чест,която ще опомена тук,за да могат заинтересованите да я следят!
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #8
                От: Витара J20A(2.0 16v /132к.с.) - информация и мнения!

                Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                ...Започвам с ОФИЦИАЛНО ИЗВИНЕНИЕ КЪМ КОЛЕГАТА "vadoiv"!Благодаря ти за всяко изказано мнение и те уверерявам,че по никакъв начин не съм искал да те обидя,когато съм изказал това мнение със "скопяването"! .....Виждам,че не си отмъстителен и ти благодаря затова!....Да знам,че твоята е Гранд Витара и следя развитието Й с удоволствие и за да съм докрай честен,ще кажа,че се радвам и се надявах ти да си един от включилите се в темата!
                Витарата,която взимам е с газов инжекцион и никога не бих съсипал този мотор с обикновенна газова!
                В 04:00 часа тръгвам за Добрич да я взимам и нямам търпение да я прибера в гаража,макар да съм наясно,че поне два месеца няма да я карам,докато си стъпя на краката малко!....Утре следобед като се прибера с красавица ще се похваля и ще отворя нова тема в нейна чест,която ще опомена тук,за да могат заинтересованите да я следят!
                Поздрави на Орлин и успех с покупката Белият лебед си заслужава паричките
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #9
                  От: Витара J20A(2.0 16v /132к.с.) - информация и мнения!

                  Определено тази машина си заслужава всяка стотинка
                  Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                  Коментар


                  • #10
                    От: Витара J20A(2.0 16v /132к.с.) - информация и мнения!

                    Благодаря Ви колеги! ....Целя се в нея от 2009г и доживях да е моя! ....Впредвид неговият положен мерак,реших да я пощадя и да и се наслаждавам без извращенията,които са ми в стила,а да я ползвам за наслада и влекач на следващият си проект,който е Турбо Витара за състезания!
                    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Витара J20A(2.0 16v /132к.с.) - информация и мнения!

                      Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                      Благодаря Ви колеги! ....Целя се в нея от 2009г и доживях да е моя! ....Впредвид неговият положен мерак,реших да я пощадя и да и се наслаждавам без извращенията,които са ми в стила,а да я ползвам за наслада и влекач на следващият си проект,който е Турбо Витара за състезания!
                      Успех и късмет!
                      898450701

                      Коментар


                      • #12
                        От: Витара J20A(2.0 16v /132к.с.) - информация и мнения!

                        Имах предположения, че това е витарата, тъй като е единствената която се продава с нашето купе, т.е. преди 1998г, аз също съм се замислял за този двигател, но смятам че 1,8 е по-удачен по ред мои причиниНо мисля, че цената е по-висока, отколкото да си вземеш една англичанка 2002г със същият двигател, евентуално да я обърнеш и да останат за почерпка и мореуспех и със здраве

                        Коментар


                        • #13
                          От: Витара J20A(2.0 16v /132к.с.) - информация и мнения!

                          Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                          Имах предположения, че това е витарата, тъй като е единствената която се продава с нашето купе, т.е. преди 1998г, аз също съм се замислял за този двигател, но смятам че 1,8 е по-удачен по ред мои причиниНо мисля, че цената е по-висока, отколкото да си вземеш една англичанка 2002г със същият двигател, евентуално да я обърнеш и да останат за почерпка и мореуспех и със здраве
                          ..тази дето и искаха 9000лв, тя ли е?
                          898450701

                          Коментар


                          • #14
                            От: Витара J20A(2.0 16v /132к.с.) - информация и мнения!

                            Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                            ...Започвам с ОФИЦИАЛНО ИЗВИНЕНИЕ КЪМ КОЛЕГАТА "vadoiv"!Благодаря ти за всяко изказано мнение и те уверерявам,че по никакъв начин не съм искал да те обидя,когато съм изказал това мнение със "скопяването"! .....Виждам,че не си отмъстителен и ти благодаря затова!....Да знам,че твоята е Гранд Витара и следя развитието Й с удоволствие и за да съм докрай честен,ще кажа,че се радвам и се надявах ти да си един от включилите се в темата!
                            Витарата,която взимам е с газов инжекцион и никога не бих съсипал този мотор с обикновенна газова!
                            В 04:00 часа тръгвам за Добрич да я взимам и нямам търпение да я прибера в гаража,макар да съм наясно,че поне два месеца няма да я карам,докато си стъпя на краката малко!....Утре следобед като се прибера с красавица ще се похваля и ще отворя нова тема в нейна чест,която ще опомена тук,за да могат заинтересованите да я следят!

                            Колега днеска мисля че те видях около обяд на излизане от Добрич посока Варна, беше се наежил във Витарата
                            TT-Tuning Team
                            АСК Добрич

                            Коментар


                            • #15
                              От: Витара J20A(2.0 16v /132к.с.) - информация и мнения!

                              Първоначално публикуван от svi Преглед на мнение
                              ..тази дето и искаха 9000лв, тя ли е?
                              Мисля, че да, много е?!, особенно за Витара, на фона на която моята изглежда пефектно и е със всички екстри

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X