Обява

Свий
Няма добавени обяви.

къде не съм бил и искам да отида

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • къде не съм бил и искам да отида

    идеята ми е , тези които са били да помагат с инфо
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oktoberfest2.jpg
Прегледи:1
Размер:24.5 КБ
ID:5937666
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:108757630_1849e0d997.jpg
Прегледи:1
Размер:206.8 КБ
ID:5937663

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:news-oktoberfest_2.jpg
Прегледи:1
Размер:21.4 КБ
ID:5937664

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Oktoberfest_bierzelt.jpg
Прегледи:1
Размер:343.7 КБ
ID:5937665

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rr13.jpg
Прегледи:1
Размер:65.2 КБ
ID:5937667

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:550x235_ship_fjord.jpg
Прегледи:1
Размер:47.4 КБ
ID:5937670

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Troll_IV.jpg
Прегледи:1
Размер:30.7 КБ
ID:5937669

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WindingRoad-600p.jpg
Прегледи:1
Размер:61.9 КБ
ID:5937668

    да не прекалявам

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:www.jpg
Прегледи:1
Размер:88.9 КБ
ID:5937671
    Последно редактирано от drago varvar; 09-08-11, 19:50.
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

  • #2
    От: къде не съм бил и искам да отида

    Колмар, Франция
    Живописният Колмар във Франция, считан за най-красивия град в Европа, изглежда все едно е излязъл направо от приказките. Този малък град в Елзас е известен не само с магическия си колоритен стар град. Разположен по протежение на Елзаския винен маршрут и наричан още „Столица на виното в Елзас“, той се гордее със слънчев микроклимат и е вторият най-сух град във Франция, което го прави идеален за отглеждане на грозде.
    Като че ли това не е достатъчно, Колмар, с доста площади, фонтани и канали, носи и името „Малката Венеция“. Това е и родното място на Фредерик Бартолди, който е проектирал Статуята на свободата.





    http://www.hobyto.com/post/1266/faryorskite-ostrovi-faroe-islands

    Фарьорските острови

    Пейзажа от Властелинът на пръстените на Фарьорските острови наистина те кара да вярваш, че архипелага е обитаван от хобити и елфи. Намиращ се по средата между Исландия и Норвегия, в сърцето на Гълфстрийм в Северния Атлантически океан, на 18-островния архипелаг е дом на красиви драматични пейзажи на вулканични върхове и океански вълни удрящи скалистата бреговата линия. Островната магическа и загадъчна природа изглежда много по-близо до фентъзи света, отколкото в реалността.Сън ли е или реалност? Тези места ще ви накарат да се чудите дали сте се пренесли в страната на магията и фантазията или стоите здраво на земята. С неземен характер, нереални пейзажи или приказна архитектура, тези дестинации ще ви отведат далеч от еднообразната действителност.





    Синтра, Португалия
    Нищо чудно, че Синтра е вдъхновила лорд Байрон да напише Странстванията на Чайлд Харолд. Всеки, който е посетил това приказно място, намиращо се недалеч от Лисабон, би могъл да се чувства насърчен да създаде благодарствена поема в чест на изяществото на Синтра. Pena Palace, Castelo dos Mouros и Palácio Nacional de Sintra са три изумителни дворци, а Sintra Mountain Range, един от най-големите паркове в района на Лисабон, само засилва още повече чара и загадката на това приказно място.



    Последно редактирано от drago varvar; 17-08-11, 08:53.
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #3
      От: къде не съм бил и искам да отида

      кога ли ще порасна толкова голям за да отида до там: цитиране на пътепис http://www.travelguide-bg.com/articl...cle.php?id=159

      БОРА БОРА

      Лагуната е най-голямото съкровище на Бора Бора.

      Тя предлага на туристите много възможности за забавление - да карат уиндсърф или джет, да се гмуркат или да плуват или просто да се наслаждават на топлината й. Бора Бора е преживяване, което не трябва да се изпуска. Тук ще си починете от забързаното всекидневие и никога няма да забравите ваканцията, прекарана на острова. Магията все още витае наоколо, легендата продължава. Не ви остава нищо друго, освен да се отпуснете в приказната атмосфера!




      Както всички острови във френска Полинезия, и Бора Бора е рай за тези, които обичат водата. Островът е заобиколен от прекрасна лагуна, в която преливат всички нюанси на синьото. Тя предлага изключително голям избор от водни спортове за развлечение. Всъщност лагуната на Бора Бора прилича на огромен и топъл басейн, пълен с кристалночиста вода и отворен за всички
      24 часа в денонощието, 365 дни годишно.
      Освен популярните морски спортове тук можете да си направите и водно сафари. Не е за учудване фактът, че някои от посетителите на острова идват тук само заради невероятните условия за водни развлечения. Гмуркането е един от най-обичаните спортове тук. Това е така не само заради топлите чисти води на океана, а и заради разнообразния подводен живот на острова. Водите на Бора Бора са едно от най-добрите места в света за гмуркане с шнорхел. Достъпът до лагуната е много лесен, но ако искате да видите най-чудните гледки от нея, трябва задължително да имате местен водач. Само жителите на Бора Бора знаят къде се крият най-пъстрите и красиви риби и корали и не биха имали нищо против да разкрият тайната и на вас.



      Бора Бора предлага пълна почивка, гарантирана от полинезийския начин на живот. Като изключим времето, когато спортуват,
      местните жители никога не бързат,
      независимо от това какво вършат. През деня тук можете да се наслаждавате на слънчевите тропически плажове, а вечер - да отдъхвате от жегата.




      Накратко - островът е идеалното място за бягство от стреса на ежедневието. След като веднъж сте били тук, той завинаги ще си остане ваш любим оазис за почивка. Просто се отпуснете в хамака с любимата си книга и вдишвайте от соления въздух на южния Пасифик. В никакъв случай обаче не пропускайте да опитате местната кухня в някой от многобройните отлични ресторанти на острова или да опознаете забележителностите на Бора Бора. Ако все още имате сили вечерта, опитайте от фантастичните коктейли, които приготвят тук.


      Разходките с лодка с прозрачно дъно
      са много популярни сред гостите на Бора Бора. Така те се запознават с красотата на морския живот на острова, без дори да се намокрят. Да се плъзгаш над пъстроцветните риби и корали е наистина уникално преживяване. Да плавате с лодка към залеза със сигурност ще ви хареса. Бора Бора предлага и това развлечение. Обикновено тези пътешествия стартират около 4 часа следобед, така че да можете достатъчно дълго да се наслаждавате на грандиозните цветове на захождащото слънце, докато отпивате от коктейла си и слушате екскурзовода, който ви говори за историята на полинезийските острови. След 3 часа ще се върнете в хотела си с истински красиви спомени.



      Малки спретнати автобусчета пък ще ви разходят до най-популярните места на острова. Разходките няма да ви отнемат много време, но ще ви разкрият тайните на Бора Бора - културните му забележителности, историята на фермите за ванилия и перли...

      Можете да си организирате и пикник. Плажът Мотус с чистия си ситен пясък е най-подходящото място за това. Ако предпочитате да се забавлявате и да танцувате през цялата нощ, може би ще останете малко разочаровани, защото нощният живот не кипи с пълни сила тук. Може би защото повечето хора идват тук именно за да избягат от шумните нощни забави. И въпреки че Бора Бора е идеалното място за релаксация, много от

      гостите му идват тук зажаднели за приключения.



      И не си тръгват разочаровани. Какво ще кажете за сафари, парапланер, или пък за риболов? Ако и това не ви се струва достатъчно, за да покачи адреналина ви, можете да храните с ръката си акули в плитчините! Да, тук наистина можете да се забавлявате.
      Последно редактирано от drago varvar; 22-08-11, 22:58.
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #4
        От: къде не съм бил и искам да отида

        Драго, мисля че трябва да те баннат заради тази ерес

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Atlantic+Road-+Norway03.jpg
Прегледи:1
Размер:27.5 КБ
ID:5298279

        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

        Коментар


        • #5
          От: къде не съм бил и искам да отида

          Абе Драго, това са снимки от х-л Хилтън, Бора-Бора ...
          Нощувка в тези наколните над лагуната е от 609 USD до 4348.11 USD на вечер. Иначе се плаща в във French Pacific Frank (XPF)
          Сигурен ли си, че ти се ходи точно там?
          На мен не ми се
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • #6
            От: къде не съм бил и искам да отида



            Взето от http://jeanneplans.com/2011/06/
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: къде не съм бил и искам да отида

              Драго верно си проси бан-а

              А колко работа имаХ да свърша днес Сега пак ще чета пътеписи цял ден и ще лежа върху картата

              Коментар


              • #8
                От: къде не съм бил и искам да отида

                На мен ми се ходи на нещо по скромничко ... Не Бора Бора , не острови разни които съм гледал само до Discovery ...
                Ходи ми се на Гуча в Сърбия. Тая година не успях .... но догодина.....


                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                Коментар


                • #9
                  От: къде не съм бил и искам да отида

                  Набързо нахвърляни идеите от кратуната ми :

                  1. Северна Шотландия



                  http://nub1an.livejournal.com/78694.html


                  2. Австралия и Нова Зеландия :







                  3. Хонг Конг


                  Коментар


                  • #10
                    От: къде не съм бил и искам да отида

                    Хайде да слезна на земята и по постижими места да си харесам
                    Чески Крумлов










                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #11
                      От: къде не съм бил и искам да отида

                      Монголия







                      Южна Америка



                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        От: къде не съм бил и искам да отида

                        Петра - Йордания.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:petra2.jpg
Прегледи:1
Размер:51.7 КБ
ID:5298892

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:petra.jpg
Прегледи:1
Размер:66.1 КБ
ID:5298893

                        и.....Тук!
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:grand-canyon-41116886.jpg
Прегледи:1
Размер:311.4 КБ
ID:5298894


                        http://www.youtube.com/watch?feature...&v=h3jY4wzQPGs
                        Не е важно какво караш, а как го караш !

                        Коментар


                        • #13
                          От: къде не съм бил и искам да отида

                          не знаех че има юрти в България http://maps.google.bg/maps?saddr=%D0....panoramio.all

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:43683132.jpg
Прегледи:1
Размер:55.6 КБ
ID:5300167 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41440156.jpg
Прегледи:1
Размер:42.1 КБ
ID:5300168

                          http://www.panoramio.com/photo/43683132
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #14
                            От: къде не съм бил и искам да отида

                            Има. Съвсем близо до София. Няколко човека от тук сме ходили да ги видим ... и си тръгнахме.
                            25 лв. на вечер
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #15
                              От: къде не съм бил и искам да отида

                              ...където не е стъпвал човешки крак.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X