Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
    Няма кой да ни хване, защото от никой не се крием.Тези оръжия не са толкова за лов, колкото за кеф.Трудно е да се обясни на повечето хора в България.
    От извесно време обичам да разглеждам снимки във Фейсбук на разни американци занимаващи се с оръжие:инструктори по стрелба,полицаи,военни и най-обикновенни хора обичащи стрелбата.За тях е нормално да притежават по няколко тактически карабини,пистолети,съответните снаражения и т.н.Съответно имат специализирани стрелбища където използват тези оръжия.
    Един поздрав за всички съмишленици
    http://www.youtube.com/watch?v=-TC2xTCb_GU
    Човека който трябва да благодари за отговора съм АЗ !!
    Пак нещата опряха до вкуса на отделната личност . Аз също много обичам оръжия , но специално за ловните предпочитам красивите , стари и скъпи изработки ( въпреки , че още нямам такава в касата) . Това естествено не означава , че не уважавам вашия избор .
    Успех в покупките !

    П.П. Клипчето наистина е много яко . Поздрави .
    ‎По 2 литра са само млякото и сока !
    WJ 4.7

    Коментар


    • #32
      От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

      Да опресня малко темата. Ходихме, гледахме, пипахме, пробвахме, цъкахме, псувахме, сметахме....................и накрая взехме SA 93
      Момчето, сина ми, като я видя по очите му познах, че е Тя.
      почти нова /след 3 месеца ловен сезон вече има следи от движението на предпазителя/
      Първите жертви паднаха. Най-малката, заю от 40 метра, най-голямата грухчо 150 оки от 100 метра. И още две по-малки посредата.
      И всичко това без оптика. С изключение на Заю, другите бяха в луд бяг гонени от кучетата.

      Извод : SA 93 е ГОЛЕМА ПУШКА, особено в ръцете на можещ.
      Извод 2 : Бъдещето е при младите.
      Извод 3 : Нема стара пушка, има недобър стрелец.
      Извод 4 : Доволни сме, еле па я !
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #33
        От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

        Честито!
        Аз скоро се сдобих с CZ-858(със сгъваем приклад), цивилната версия на чешкият автомат VZ-58.Още не съм стрелял, но скоро ще споделя впечатления.

        Коментар


        • #34
          От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

          След дълги и мъчителни размисли от дата вчера съм собственик на едно те такова те:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.62-SAR-M9F.gif
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5420929

          SAR -M9F в калибър 7.62х39. На първо четене е по- добре изработена от СЛР ите, приятен е и лоста от ляво за поставяне на положения огън и предпазител. За съжаление му предстои "доработване" , защото в момента се движи тегавко. Нещото отпред (тва дулен спирач компенсатор не бих го нарекъл ) което според мен е взето от ПК ще бъде заменено, сгъваемият приклад също нещо не ме вкарва в екстаз, та и той ще отиде за смяна барабар с полуложата. Интересни са тритиевите точки за стрелба при ниска осветеност. Като гръмна ще напиша какво е поведението на животното.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #35
            От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
            След дълги и мъчителни размисли от дата вчера съм собственик на едно те такова те:
            [ATTACH=CONFIG]508609[/ATTACH]

            SAR -M9F в калибър 7.62х39. На първо четене е по- добре изработена от СЛР ите, приятен е и лоста от ляво за поставяне на положения огън и предпазител. За съжаление му предстои "доработване" , защото в момента се движи тегавко. Нещото отпред (тва дулен спирач компенсатор не бих го нарекъл ) което според мен е взето от ПК ще бъде заменено, сгъваемият приклад също нещо не ме вкарва в екстаз, та и той ще отиде за смяна барабар с полуложата. Интересни са тритиевите точки за стрелба при ниска осветеност. Като гръмна ще напиша какво е поведението на животното.
            Ами честито...Ама що така...Тук има доста работа по "ергономиката"
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #36
              От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
              Ами честито...Ама що така...Тук има доста работа по "ергономиката"
              Ерго кво? В техническите речници на съветските/руски (и явно и на българските) оръжейни конструктори статиите за "ергономика" и "дизайн" са извадени и заменени със "дуракоустойчивост" и "ремонтопригодност". Ще разчитаме на юдейските аксесоари на ФАБ Дифенс за да пооправим този проблем.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #37
                От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                Ерго кво? В техническите речници на съветските/руски (и явно и на българските) оръжейни конструктори статиите за "ергономика" и "дизайн" са извадени и заменени със "дуракоустойчивост" и "ремонтопригодност". Ще разчитаме на юдейските аксесоари на ФАБ Дифенс за да пооправим този проблем.
                Прав си ...За това говоря Ама нали знае ..каквото и да сложиш ..все ще е като Москвич със спойлер
                Прикачени файлове
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #38
                  От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                  Честито!
                  Това продава ли се в България, и ако да за колко?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                    Честито!
                    Това продава ли се в България, и ако да за колко?
                    Продава се ама докато го взема беше ебати зора.....
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                      Прав си ...За това говоря Ама нали знае ..каквото и да сложиш ..все ще е като Москвич със спойлер
                      Свинята лебед не става..... Но пък М4 или по точно Зиг 516 също ще има, така че... Пък на това патроните са му по-йовтинки.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        Ерго кво? В техническите речници на съветските/руски (и явно и на българските) оръжейни конструктори статиите за "ергономика" и "дизайн" са извадени и заменени със "дуракоустойчивост" и "ремонтопригодност". Ще разчитаме на юдейските аксесоари на ФАБ Дифенс за да пооправим този проблем.
                        A прецизност /групираност/ ша търсим ли от тази гюрда???
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          След дълги и мъчителни размисли от дата вчера съм собственик на едно те такова те:
                          [ATTACH=CONFIG]508609[/ATTACH]

                          SAR -M9F в калибър 7.62х39. На първо четене е по- добре изработена от СЛР ите, приятен е и лоста от ляво за поставяне на положения огън и предпазител. За съжаление му предстои "доработване" , защото в момента се движи тегавко. Нещото отпред (тва дулен спирач компенсатор не бих го нарекъл ) което според мен е взето от ПК ще бъде заменено, сгъваемият приклад също нещо не ме вкарва в екстаз, та и той ще отиде за смяна барабар с полуложата. Интересни са тритиевите точки за стрелба при ниска осветеност. Като гръмна ще напиша какво е поведението на животното.
                          Честито, със здраве да си я ползваш и много слука!Изглежда много добре, само големия пълнител ми идва малко в повече(поне за ловни цели)

                          Коментар


                          • #43
                            От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            След дълги и мъчителни размисли от дата вчера съм собственик на едно те такова те:
                            [ATTACH=CONFIG]508609[/ATTACH]

                            SAR -M9F в калибър 7.62х39. На първо четене е по- добре изработена от СЛР ите, приятен е и лоста от ляво за поставяне на положения огън и предпазител. За съжаление му предстои "доработване" , защото в момента се движи тегавко. Нещото отпред (тва дулен спирач компенсатор не бих го нарекъл ) което според мен е взето от ПК ще бъде заменено, сгъваемият приклад също нещо не ме вкарва в екстаз, та и той ще отиде за смяна барабар с полуложата. Интересни са тритиевите точки за стрелба при ниска осветеност. Като гръмна ще напиша какво е поведението на животното.

                            Добра ти е карабината, не я обиждай.
                            Плюс това, наистина е малко чудо, че си се сдобил с нея.
                            Вероятно директно до Ибушев е стигнала поръчката или пък е от "доверен човек".
                            Скоро бяха правили едно още по-късичко, от най-късите...

                            Фаб дефенса не пасва директно горната полуложа и трябва пилене.
                            Също много й отива и дръжка на Фаб - подобрява контрола значително.
                            На тази резба можеш да сложиш ДКС от 74 но преработен за 7.62 - значително намалява отката. Само трябва да се фрезова нов отвор за фиксатора, че той тук не е на 90 градуса като на АК47/АКМ
                            Фосфат лаковото покритие е супер срещу корозия но пада дори от по-силен поглед, така че го пази от силни разтворители.
                            Тритиевите мерни прибори са добра екстра, само дето малко мудно светят, но по-добре от нищо.
                            Планката на оптиката си се клати само на нитовете и си е нужна точкова заварка на три-четири места.
                            Двойният предпазител е добра екстра.
                            Прикладът е от най-добрите - военен тип, сгъва се надясно и е на конус - няма мърдане.

                            В заключение - честито!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                              Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                              Добра ти е карабината, не я обиждай.
                              Плюс това, наистина е малко чудо, че си се сдобил с нея.
                              Вероятно директно до Ибушев е стигнала поръчката или пък е от "доверен човек".
                              Скоро бяха правили едно още по-късичко, от най-късите...

                              Фаб дефенса не пасва директно горната полуложа и трябва пилене.
                              Също много й отива и дръжка на Фаб - подобрява контрола значително.
                              На тази резба можеш да сложиш ДКС от 74 но преработен за 7.62 - значително намалява отката. Само трябва да се фрезова нов отвор за фиксатора, че той тук не е на 90 градуса като на АК47/АКМ
                              Фосфат лаковото покритие е супер срещу корозия но пада дори от по-силен поглед, така че го пази от силни разтворители.
                              Тритиевите мерни прибори са добра екстра, само дето малко мудно светят, но по-добре от нищо.
                              Планката на оптиката си се клати само на нитовете и си е нужна точкова заварка на три-четири места.
                              Двойният предпазител е добра екстра.
                              Прикладът е от най-добрите - военен тип, сгъва се надясно и е на конус - няма мърдане.

                              В заключение - честито!
                              Аз таковата и късичко съм си поръчал.... да има.... ДКС правят точно за този модел - ако не се лъжа резбата e 24x1.5 -за американския пазар, но ми препоръчаха първо да пробвам с този преди да почнат смените. Планката в момента не се клати, но така или иначе ако се окаже че не работи като хората ще има цялостно опикантинване - демек Four Rail Picatinny System. Тритиевите прибори (имам и Galil SAR с подобни) са предназначени по скоро с прицелване с очила на нощно виждане отколкото с невъоръжено око.... На Sig 550 са същите "мъждилки" апропо. Фосфат лака му знам кусурите, но мисля да му изпраскам един Дуракоат в камуфражни краски.... Койот за основа и по тъмни петна ала "Мултикам". Като цяло ако падне имам къде да ми го оправят. Приклада за сега няма да го сменям, че нещо не ми се рискува да разкарам този и да се окаже, че ФАБ ският не влиза като хората.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Аз таковата и късичко съм си поръчал.... да има.... ДКС правят точно за този модел - ако не се лъжа резбата e 24x1.5 -за американския пазар, но ми препоръчаха първо да пробвам с този преди да почнат смените. Планката в момента не се клати, но така или иначе ако се окаже че не работи като хората ще има цялостно опикантинване - демек Four Rail Picatinny System. Тритиевите прибори (имам и Galil SAR с подобни) са предназначени по скоро с прицелване с очила на нощно виждане отколкото с невъоръжено око.... На Sig 550 са същите "мъждилки" апропо. Фосфат лака му знам кусурите, но мисля да му изпраскам един Дуракоат в камуфражни краски.... Койот за основа и по тъмни петна ала "Мултикам". Като цяло ако падне имам къде да ми го оправят. Приклада за сега няма да го сменям, че нещо не ми се рискува да разкарам този и да се окаже, че ФАБ ският не влиза като хората.

                                Късичкото ще мине като късо, мда?
                                Шлифер имаш ли си?


                                Арсеналският компенсатор е чудесен - хромиран е и пасва точно на резбата. Стига да ти продадат такъв.

                                Тоя огнеприкривател е боза - по-добре "прасето" - онова голямо цилиндрично пособие, което се вижда по по-късите модели. Гарантирано убива всякакъв пламък при изстрел. Малко вдига налягането на обратните газове, което не е особено полезно при голямата цев, но не е и фатално.

                                Вярно, че и на Зига тритият свети едва-едва. Но ми се губи идеята да може да се ползва само с НВ.

                                Приклада е добър, а и не виждам как ще го махнеш лесно без да играе флекс и чук. Израелските не са нещо особено. АСЕ ги харесват повече у Щатите, но родното е по-добро за мен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X