Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

    Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
    И двата автомата на твоите снимки са старо испълнение.Сега има по-ново, което се състои в нова ръкохватка и ляв превключвател/ има превключвател за палеца като същевременно стои и този от дясно/.И двата вариянта се предлагат в два калибъра-7.62/39 и 5.56/39-НАТО.Късият вариянт-така наречен ''укарочен''/съкратен/ си е боен автомат който няма автоматична стрелба/както всички знаем/.Има този груб огнеприкривател заради по-късата цев.Тези карабини са с ъс згаваем приклад и може би това това те заинтригова.Скоро са направени 10 бр. за някакъв клиент от Гоброво.Мисля че в момента няма готови, но ако имаш желание ще се заинтерисовам до колко време можеш да го имаш.Може и ако имаш вече такава карабина да им се сложи сгъваем приклад.Дано съм бил полезен.Поздрави.И още нещо- приклада вече е дясно сгъваем.
    Благодарности ! Верно е че са старо изпълнение, но никъде не съм срещал нито цена, нито отзиви за тях.
    Намерих много хубав екземпляр СА 93, но е с пластмасов приклад и няма /никога не е имал/ планката на която се поставя стойката за оптиката. Могат ли да се намерят и на каква цена ?
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • #17
      От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

      Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
      Благодарности ! Верно е че са старо изпълнение, но никъде не съм срещал нито цена, нито отзиви за тях.
      Намерих много хубав екземпляр СА 93, но е с пластмасов приклад и няма /никога не е имал/ планката на която се поставя стойката за оптиката. Могат ли да се намерят и на каква цена ?
      Прости ми невежеството, но не знам каквае тази СА93.
      Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

      Коментар


      • #18
        От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

        Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
        Прости ми невежеството, но не знам каквае тази СА93.
        СА 93 са първите български ловни варианти на АК. Произведени са по поръчка на някаква американска фирма за продажба в САЩ и първите бройки са изнесени за там 1993-4 година. На практика това си е бойният вариант с бойната цев, единствената разлика е премахването на автоматичната стрелба. На цевната им кутия пише SENTINEL ARMS /стражево оръжие/, Детройт, Мичиган, мейд ин Бългерия. Изключително здрави и надеждни. Имам две в къщи, едната е изяла тонове боеприпаси и е в отлично състояние. Другата я открих случайно и е чисто нова /висяла е горката в една полицейска каса 16 години/. Сега ще и наваксаме. Когато са ги пуснали в ония години на българския пазар са се уреждали с един куп връзки и цената им е била в долари.
        Определено най-добрия калашников вариант на нашия пазар. Тука е разисквана тази тема, пък и има хора знаещи и можещи да обяснят що за пушка е това и има ли почва у нас.
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • #19
          От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

          Малко снимки на СА 93
          Прикачени файлове
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • #20
            От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

            Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
            Малко снимки на СА 93
            Колега, закупих си през 1993г. същия автомат, но без надписа е пак с връзки.
            След няколко години счупих приклада и му сложих полимер.
            Доволен съм от оръжието.
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • #21
              От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

              Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
              Малко снимки на СА 93
              Мисля че мно по-рано в Арсенал се правеха такива.Този там ли е правен?
              Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

              Коментар


              • #22
                От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                Колега, закупих си през 1993г. същия автомат, но без надписа е пак с връзки.
                След няколко години счупих приклада и му сложих полимер.
                Доволен съм от оръжието.
                +++ Пластмасовите приклади, а и ложа и полуложа, са много по-удачен вариант от този буков ерзац.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #23
                  От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                  Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
                  Мисля че мно по-рано в Арсенал се правеха такива.Този там ли е правен?
                  Да. Арсеналски е, даже е гравирано на цевната кутия.
                  Тази земя, по която тъпча сега,
                  тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                  тази земя – не е моя земя,
                  тази земя, простете, е чужда.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                    Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                    От доста време ги има в сайта на Арсенал, но никъде не съм успял да ги видя "на живо". Нито пък се споменава за цена. Виждал ли ги е някой ? Ползвал ли е това оръжие ? Някакви впечатления, но истински, а не "чух че....", "един познат ми каза....". Предлага ли се някъде по нашите магазини, изобщо кой каквото знае. Никъде не съм срещал нито самото оръжие, нито някакви отзиви. И нека не се превръща темата в "за и против калашниците", има си такива теми достатъчно. Нека тази бъде за конкретни впечатления.
                    Не бях влизал във форума от много време, че бях на курс .... тези две пушкала в България няма да ги видиш за продан заради някой изисквания наложени от КОС....
                    Отделно по смотан приклад от този дето е с две щанги не съм виждал, защото боклука колкото и да го стягаш след време винаги се разтраква.
                    П.П. За предпочитане от двата дето си показал е този с цевна дължина от 320 мм заради разположението на камерата спрямо дулния срез, но ...........

                    Коментар


                    • #25
                      От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                      Отделно по смотан приклад от този дето е с две щанги не съм виждал, защото боклука колкото и да го стягаш след време винаги се разтраква.
                      А какъв сгъваем приклад според теб е за предпочитане !
                      Не говорим за "за и против сгъваемия приклад", а кой сгъваем е по-добър.
                      Тази земя, по която тъпча сега,
                      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                      тази земя – не е моя земя,
                      тази земя, простете, е чужда.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                        Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                        А какъв сгъваем приклад според теб е за предпочитане !
                        Не говорим за "за и против сгъваемия приклад", а кой сгъваем е по-добър.
                        1 - ви варианта. Приклад който се разгъва настрани, като този дето е на АКС - 74 или на модернизирания АК74. Приклада е здрав колкото и да го сгъваш и разгъваш няма разтракване.
                        2 - ри вариант . приклад като на М4 защо то е регулируем по дължина, но пък при него има минимални луфтове и все пак е за предпочитане пред приклада дето е на АКС 47

                        Коментар


                        • #27
                          От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                          Аз в казармата повредих прикладите на два автомата(АКС-74 и АКС-74У) така, че за да се затворят трябваше "бутончето" силно да се удари със зъба на пълнителя.Имаше и други автомати с подобни проблеми.Но сигурно това се получаваше заради едни строеви техники, при които прикладите със замах(блъскане) се отваряха и затваряха по време на разводи и строева подготовка.Мисля, че при нормална експлатация и не от войници ядове няма да има.
                          Иначе и аз в момента събирам парички за карабина със сгъваем приклад

                          Коментар


                          • #28
                            От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                            Aбе гледам , чета , после пак гледам и пак чета и накрая даже се опитвам да мисля , но не ми се отдава ..... !?!
                            Някой ще ме светне ли защо са ви тези сгъваеми приклади ???
                            Ако ще е да се крият по лесно , не е ли все едно дали ще те хванат с къса или дълга пушка , пък ако не ви хванат - пак няма значение ....?
                            ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                            WJ 4.7

                            Коментар


                            • #29
                              От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                              Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
                              Aбе гледам , чета , после пак гледам и пак чета и накрая даже се опитвам да мисля , но не ми се отдава ..... !?!
                              Някой ще ме светне ли защо са ви тези сгъваеми приклади ???
                              Ако ще е да се крият по лесно , не е ли все едно дали ще те хванат с къса или дълга пушка , пък ако не ви хванат - пак няма значение ....?
                              Няма кой да ни хване, защото от никой не се крием.Тези оръжия не са толкова за лов, колкото за кеф.Трудно е да се обясни на повечето хора в България.
                              От извесно време обичам да разглеждам снимки във Фейсбук на разни американци занимаващи се с оръжие:инструктори по стрелба,полицаи,военни и най-обикновенни хора обичащи стрелбата.За тях е нормално да притежават по няколко тактически карабини,пистолети,съответните снаражения и т.н.Съответно имат специализирани стрелбища където използват тези оръжия.
                              Един поздрав за всички съмишленици
                              http://www.youtube.com/watch?v=-TC2xTCb_GU

                              Коментар


                              • #30
                                От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                                Браво на Тракториста !!!
                                Точно казани думи, добър изказ и словоред, с любов към спорта.
                                А за поздрава МЕРСИ БОКУ !!! Отдавна не съм се кефил така. Не съм фен на американския начин на живот и американците, но относно законите им и правилата за оръжията им свалям шапка.
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X