Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cheroke 3.0 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Grand Cheroke 3.0 CRD

    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
    Ще споделиш ли как точно се работи с bri4ka при избор на кола?
    Казваш каква кола търсиш (аз търсех джип 4х4 с блокажи на всички дифове и раздатка, като си мислех, че трябва да има малък лост за това а не занех нищо за Quadra drive II), Колко стара (2008 и по-нова), до какви километри (150000) и до какъв бюджет. Бюджет означава всичко за спокойно каране - цена на колата, хонорар на Bri4ka, цена за репатрак до сервиза и обратно (ако не е регистрирана), сума за прегледа в сервиза, такси по прехвърлянето и сумата за обслужването след като я купиш и ремонтите, които е казал сервиза, че трябва да се направят. Даваш капаро (при мен беше 300 лв) и започват да търсят. Разбираш се с тях и за срока, в който да я намерят. Намират ти кола, казват ти тяхното мнение и вече решаваш дали да я гледаш или да ходи директно в сервиз. С резултатите от сервиза казваш дали я купуваш или не. При мен стана за две седмици и още първата я купих след кратък тестдрайв щото не се бях качвал на такова животно.
    Забравих да кажа, че поставената задача беше неизпълнима, но бях оставил място за коментар на параметрите. И резултата е в подписа ми.
    Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
    Kia K5 LPG 2012 г.
    LZ1DED

    Коментар


    • #77
      От: Grand Cheroke 3.0 CRD

      Паднала ми е опората за глава на едната задна седалка. Как се освобождава и как се връща в нормално състояние?
      Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
      Kia K5 LPG 2012 г.
      LZ1DED

      Коментар


      • #78
        От: Grand Cheroke 3.0 CRD

        Недей да ти пада в две теми!
        Най ме е страх от хора без мечти...

        Коментар


        • #79
          От: Grand Cheroke 3.0 CRD

          Първоначално публикуван от denkov Преглед на мнение
          Казваш каква кола търсиш (аз търсех джип 4х4 с блокажи на всички дифове и раздатка, като си мислех, че трябва да има малък лост за това а не занех нищо за Quadra drive II), Колко стара (2008 и по-нова), до какви километри (150000) и до какъв бюджет. Бюджет означава всичко за спокойно каране - цена на колата, хонорар на Bri4ka, цена за репатрак до сервиза и обратно (ако не е регистрирана), сума за прегледа в сервиза, такси по прехвърлянето и сумата за обслужването след като я купиш и ремонтите, които е казал сервиза, че трябва да се направят. Даваш капаро (при мен беше 300 лв) и започват да търсят. Разбираш се с тях и за срока, в който да я намерят. Намират ти кола, казват ти тяхното мнение и вече решаваш дали да я гледаш или да ходи директно в сервиз. С резултатите от сервиза казваш дали я купуваш или не. При мен стана за две седмици и още първата я купих след кратък тестдрайв щото не се бях качвал на такова животно.
          Забравих да кажа, че поставената задача беше неизпълнима, но бях оставил място за коментар на параметрите. И резултата е в подписа ми.
          благодаря, аз помислих че вкарват от чужбина, защото аз все няк'ви екзотики си харесвам, дето в Бг са 2-3 в мобилето
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #80
            От: Grand Cheroke 3.0 CRD

            Днес дадох колата за пълно обслужване на Bri4ka и ги питах за внос. Оказа се, че внасят най-вече от Шейцария, но по конкретна заявка с определени параметри. Внасят и от Германия, но без Италия.
            Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
            Kia K5 LPG 2012 г.
            LZ1DED

            Коментар


            • #81
              От: Grand Cheroke 3.0 CRD

              Благодаря на колегата, който ми се обади потелефона да ми обясни как се сваля и вдига опората за глава на задните седалки!
              От руския форум научих, че когато опората не иска да стои в изправено положение е клеясало въженцето за освобождаване. С пръскане на WD40 в дупката, по-близка до вратата, и няколко пъти сваляне и вдигане на облегалката всичко работи както трябва. Впрочем махнах
              опората за глава на средната седалка и другите ги оставих в свалено положение и видимоста назад значително се подобри.
              Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
              Kia K5 LPG 2012 г.
              LZ1DED

              Коментар


              • #82
                Здравейте, най-накрая след 1 година четене и 6 месеца търсене и аз се сдобих със заветния Jeep. (2010 3.0 CRD 218 hp SLimited)
                Бях сериозно потресен от трошляци в България , за това си купих трошляк от Германия .
                С нетърпения чакам 6-ти Януари да го карам при Еди да го стягаме, а до тогава да съживим темата със следните въпроси.
                Като позагрее оборотите на празен ход падат на 600-700, това нормално ли е , при някой друг получава ли се така ?
                Чува се / усеща се едно глухо хлопане като сменям на задна и директна . Всеки път е различно , някой път не се усеща , някой път е по силно.
                Знам че не е нормално по принцип , но дали може да е от спирачките , ако не съм ги натиснал хубаво докрай (аз още не мога да го преценя), някой имал ли е такъв проблем ?
                И заслужава ли си да търся карта за навигацията за България или това е "мисията невъзможна", някой успял ли да намери нещо до сега ?

                Весело посрещане на новата година на всички с по-малко onroad и повече offroad емоции
                VW Passat - най-вярното магаре

                Коментар


                • #83
                  И при мен оборотите си държат стабилно около 600

                  Коментар


                  • #84
                    За оборотите, при мен под 6градуса външна температура оборотите са около 900.След няколко минути падат на 600об/мин.
                    3.0crd 2007

                    Коментар


                    • #85
                      Здравейте!Да използвам темата на колегата за питане.Някой знае ли парт номера на четкодържателя или четките/нямам идея как е изпълнено/на стартера на WK/WH 3.0 CRD?Предстой ремонт на стартер,живея в малък град и всичко става с поръчка,а търговеца иска номер/модел на стартера, за да е сигурен във избора!Номер на стартера мога да видя след като го демонтирам,а не ми се чака толкоз,искам да сваля,подменя четки/четкодържател и да монтирам!Та,ако някой знае номер на чаркалъците моля да сподели!Благодаря предварително!

                      Коментар


                      • #86
                        Не казваш коя година е Гранда...
                        Номера на стартера по CHRYSLER: 04801516AA, 4801472AA, 4801516AA
                        Номера на стартера по BOSCH: 0-001-115-053, 0-001-115-054

                        По тези номера ще ти изкарат и четкодържател.

                        Ето ти тук един за Мерцедес, 220 кинта е целия, убеден съм, че ще стане и за Гранда, но все пак има леви, десни, та знам ли:

                        https://www.autodoc.bg/lucas-electrical/7842093
                        Най ме е страх от хора без мечти...

                        Коментар


                        • #87
                          Извинете,забравих!2008год. е,218 к.с.

                          Коментар


                          • #88
                            Мерси за инфото!

                            Коментар


                            • #89
                              04801516AA е твоя, ама те са взаимнозаменяеми...
                              Сам ли ще го сваляш, че беше заигравка някаква...

                              Ето виж колко различни номера има, все ще станат:
                              https://www.autodoc.co.uk/lucas-electrical/7842234

                              Най ме е страх от хора без мечти...

                              Коментар


                              • #90
                                Отново проблем!По номерата посочени по-горе намират цял стартер,но четкодържател -йок!Ако някой знае номер само на въпросния четкодържател,моля да сподели!Благодаря на отзовалите се!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X