Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cheroke 3.0 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cheroke 3.0 CRD

    Здравейте.
    Отскоро сам абонат на сайта и това много ме радва. Тове е място в което можеш да научиш много за 4x4 автомобилите.
    Ще съм радостен ако хората коментират този модел, разбирасе за мен ще е като малък курс за недостатъците и предимствата на модела като цяло имам много информация но само като четиво не и като изпитано средство.

  • #2
    От: Grand Cheroke 3.0 CRD

    За мен единствения недостатък на този SUV е петстепенната АСК, поради което разхода на гориво е доста голям.15-20 л на 100 км. При 6 или 7 степенна АСК според мен разхода би бил 10-13 л. на 100км, но да видим, сега на новия модел се очаква да бъде сложена АСК със 7 скорости. Иначе аз лично съм много доволен от джипката. Е, с условието че я купих на 40 000 км в гарнция от Балкан стар и я продох на 130 000 км и на практика освен масла и филтри съм сменил само преден кардан на 120 000 км и 4 амортисьори. Гласувам с две ръце за този модел.

    Коментар


    • #3
      От: Grand Cheroke 3.0 CRD

      Не мисля че след като даваш толкова пари за кола трябва да те безпокои разхода за гориво - няколко лева повече са незабележими.


      За негативни страни съществени неща не се сещам, освен че базовия модел няма трекинг чип (онези дето ти намират колата ако е открадната) и ако искаш повече сигурност ще трябва да си сложиш такъв сам. Но пък може просто да си вземеш по-оборудван модел. Вътрешността също не изглежда луксозна, но това има значение само за хора, които са се возили на други скъпи возила и ще им направи впечатление ) Дами с къси поли може да се затруднят с елегантното влизането в колата (не става елегантно, неудобничка е). Ако ще се друсаш на як офроуд, имай предвид че дръжките за захващане на пътниците не са особено удобни и по-деликатните люде може да се насинят. Не всички модели имат копчета за радиото монтирани на волана, така че може да ти се наложи да се пресягаш насред магистралата да въртиш копчета настрани.


      Имаш спирачен контрол срещу преобръщане, следене на налягането в гумите, добавени са няколко сантиметра пространство за комфорт на седящите на задната седалка, по-лесно се върти на завой. Все хубави неща. Абе хубаво е возилото.

      Коментар


      • #4
        От: Grand Cheroke 3.0 CRD

        Първоначално публикуван от miler Преглед на мнение
        За мен единствения недостатък на този SUV е петстепенната АСК, поради което разхода на гориво е доста голям.15-20 л на 100 км.
        Това ми се струва прекалено голям разход. На мойто 2.7 който пак е с 5 степенна кутия ми дава извънградско 8 л./100 градско до 10 стига с климатик. Това 15-20 или нещо не му е било редовно или крака ти трябва да е бил доста тежък. При това този двигател е по-ново поколение V6 и би трябвало да няма толкова голям разход. Карал съм МЛ с този двигател и си даваше съвсем нормален разход.
        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD Overland

        Коментар


        • #5
          От: Grand Cheroke 3.0 CRD

          Здравейте! Не бях на линия известно време за което се извинявам.
          По въпроса за харченето на автомобила, бих могъл да кажа с точност само за грацко каране а то е 14,8/100 за това съм сигурен на 100% защото нямам възможност за извънградцко каране. След 4 ноември ще ви кажа какъв е разходът извън града.
          Миналата седмица смених датчик на АБС който не работеше и бъркаше работата на ЕСП, това ме беше пооплашило защото бъркаше и 4x4.
          Но като цяло си е голямо удоволствие.
          Не зная от къде пазарите аксесоари и части но ви препоръчвам Америка аз поръчах неща за 600 $ който в европа са повече от 950 евро.

          Коментар


          • #6
            От: Grand Cheroke 3.0 CRD

            Първоначално публикуван от matematic Преглед на мнение
            Това ми се струва прекалено голям разход. На мойто 2.7 който пак е с 5 степенна кутия ми дава извънградско 8 л./100 градско до 10 стига с климатик. Това 15-20 или нещо не му е било редовно или крака ти трябва да е бил доста тежък. При това този двигател е по-ново поколение V6 и би трябвало да няма толкова голям разход. Карал съм МЛ с този двигател и си даваше съвсем нормален разход.
            Прав си, кракът ми е тежък. 15/100 извънградско с 150-170 км./ч, а 20/100 е градския разход в София. Никога разхода не ми е падал под 12.5/100 км. Относно МЛ-ла, мисля че той е със 7-скорости, но не съм много сигурен. Ако говорим за последния модел разбира се.

            Коментар


            • #7
              От: Grand Cheroke 3.0 CRD

              Първоначално публикуван от miler Преглед на мнение
              За мен единствения недостатък на този SUV е петстепенната АСК, поради което разхода на гориво е доста голям.15-20 л на 100 км. При 6 или 7 степенна АСК според мен разхода би бил 10-13 л. на 100км, но да видим, сега на новия модел се очаква да бъде сложена АСК със 7 скорости. Иначе аз лично съм много доволен от джипката. Е, с условието че я купих на 40 000 км в гарнция от Балкан стар и я продох на 130 000 км и на практика освен масла и филтри съм сменил само преден кардан на 120 000 км и 4 амортисьори. Гласувам с две ръце за този модел.
              И новото Гранд Чероки 3,0 CRD 190 к.с. е с 5 степенен автомат.

              Коментар


              • #8
                От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                И новото Гранд Чероки 3,0 CRD 190 к.с. е с 5 степенен автомат.
                Да, с 5 скорости е и заради това не го купих. Очаква се 7-степенна кутия, затова чакам и аз, ама този с 241 к.с.

                Коментар


                • #9
                  От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                  Първоначално публикуван от miler Преглед на мнение
                  Да, с 5 скорости е и заради това не го купих. Очаква се 7-степенна кутия, затова чакам и аз, ама този с 241 к.с.
                  То и аз се учудих откъде се взе тоя мотор със 190 к.с. на новото Гран Чероки - след като има само един дизелов агрегат на VM motori със 177 кВТ/241 к.с.

                  А относно кутията - няма да бъде 7, ами направо 8-степенна, ама най-рано след 2-3 години. При първия фейслифт.
                  ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                  Volvo XC90 D5 Executive '12
                  Volvo XC60 D5 Summum '11
                  Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                    Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                    То и аз се учудих откъде се взе тоя мотор със 190 к.с. на новото Гран Чероки - след като има само един дизелов агрегат на VM motori със 177 кВТ/241 к.с.

                    А относно кутията - няма да бъде 7, ами направо 8-степенна, ама най-рано след 2-3 години. При първия фейслифт.
                    Ето за да не се чудиш:

                    http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=lj3zx2njh4ka


                    In Europe, the Grand Cherokee turbo-diesel will also be offered in a low-output version, offering 140kW at 4000rpm and 440Nïm between 1600 and 2800rpm.
                    http://www.goauto.com.au/mellor/mell...25784F00060DBA
                    Последно редактирано от Тихомир; 29-08-11, 21:52. Причина: допълнение

                    Коментар


                    • #11
                      От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                      Вярно бе, в Италия Ларедо се предлага с дефорсирана до 190 коня версия, Лимитед и Овърленд са с 241 к.с.

                      http://www.grand-cherokee.it/

                      В Германия Ларедото също ще е 190 к.с., а пък другите - 239 к.с.

                      http://www.jeep.de/grand_cherokee/mo...crd/index.html

                      Явно някакви данъчни облекчения, знам ли. В България дизела е само 241 к.с.

                      http://www.jeep.bg/prices/gc_prices.pdf
                      ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                      Volvo XC90 D5 Executive '12
                      Volvo XC60 D5 Summum '11
                      Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                      Коментар


                      • #12
                        От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                        До колкото разбрах моята машина е направена в Австия, А новият модел ги произвеждат в Америка но си мисля че не е вярно защтото не трябва да забравяме че вече Jeep e Мерседес. А за скоростната кутия да 5 е но е по различна от тези който съм карал до сега, а може би защото съм карал само нормални коли а не 4x4.
                        Последно редактирано от CarTest™; 30-08-11, 08:21.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                          Първоначално публикуван от niko_s_s Преглед на мнение
                          До колкото разбрах моята машина е направена в Австия, А новият модел ги произвеждат в Америка но си мисля че не е вярно защтото не трябва да забравяме че вече Jeep e Мерседес. А за скоростната кутия да 5 е но е по различна от тези който съм карал до сега, а може би защото съм карал само нормални коли а не 4x4.
                          Jeep мнооого отдавна не е Mercedes - дори в момента може да се каже, че е Fiat. На 3 август 2007 година Daimler окончателно продаде всичките си дялове в Крайслер - и около година и половина след това Крайслер почти фалира. И Фиат започна да изкупува. През април 2011 Фиат имаха 46 процента от Крайслер, ама май скоро купиха и още 13% и в момента държат близо 60 процента. Освен това брандът Крайслер в Европа няма да се предлага - всички модели ще бъдат с марката Ланча.

                          Всъщност новото Гранд Чероки намаза от цялата работа, защото по време на "развода" в Даймлер разработката му върху платформата на актуалния МL вече е била започнала. И беше предвидено да е със 7-степенния G Tronic и 3-литровия дизел на Мерцедес - ама не им ги дадоха. На Крайслер им оставиха само старата 5-степенна автоматична трансмисия, а двигателя бе разработен от VM Motori и FPT (Fiat Powertrain Technologies). И тъй като след около година Fiat ще започнат да купуват от Aisin новата им 8-степенна автоматична трансмисия (която в момента се монтира на новия Туарег например), вероятно ще започнат да я монтират при фейслифта на Гранд Чероки след 2-3 години.

                          П.П. Гранд Черокитата, което карахме на официалния тестдрайв през пролетта в Германия, бяха предоставени от Fiat Group Automobiles Germany AG - от Fiat беше организирано и самото мероприятие.
                          ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                          Volvo XC90 D5 Executive '12
                          Volvo XC60 D5 Summum '11
                          Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                          Коментар


                          • #14
                            От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                            Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                            ... И беше предвидено да е със ... 3-литровия дизел на Мерцедес - ама не им ги дадоха...
                            То тук не става въпрос за даване и не даване. То и стария Гранд си беше с мерцедесов мотор. Най вероятно обаче, офертата на VM e била по изгодна икономически. И този мотор не проектиран специално за Гранда. Утре ще цъфне в още сто модела и марки. Просто такава им е стратегията на VM.

                            А за развода - явно е останала някаква любов, защото новия дизелов Wrangler е с мерцедесов автомат (далеч след 3 август 2007) , за разлика от стария, които беше с американски автомат.
                            Най ме е страх от хора без мечти...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                              Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                              Jeep мнооого отдавна не е Mercedes - дори в момента може да се каже, че е Fiat. На 3 август 2007 година Daimler окончателно продаде всичките си дялове в Крайслер - и около година и половина след това Крайслер почти фалира. И Фиат започна да изкупува. През април 2011 Фиат имаха 46 процента от Крайслер, ама май скоро купиха и още 13% и в момента държат близо 60 процента. Освен това брандът Крайслер в Европа няма да се предлага - всички модели ще бъдат с марката Ланча.

                              Всъщност новото Гранд Чероки намаза от цялата работа, защото по време на "развода" в Даймлер разработката му върху платформата на актуалния МL вече е била започнала. И беше предвидено да е със 7-степенния G Tronic и 3-литровия дизел на Мерцедес - ама не им ги дадоха. На Крайслер им оставиха само старата 5-степенна автоматична трансмисия, а двигателя бе разработен от VM Motori и FPT (Fiat Powertrain Technologies). И тъй като след около година Fiat ще започнат да купуват от Aisin новата им 8-степенна автоматична трансмисия (която в момента се монтира на новия Туарег например), вероятно ще започнат да я монтират при фейслифта на Гранд Чероки след 2-3 години.

                              П.П. Гранд Черокитата, което карахме на официалния тестдрайв през пролетта в Германия, бяха предоставени от Fiat Group Automobiles Germany AG - от Fiat беше организирано и самото мероприятие.
                              На ГЧ ще произвеждат 8-степенната кутия с два съединителя на ZF, за която са закупили лиценз: http://www.insideline.com/chrysler/c...g-in-2013.html Поне до такъв извод достигам аз. Важното е, че ще има развитие и в скоростната кутия.
                              П.П. Ще помоля Иван (Carburettor) да ни сподели впечатленията си от тестдрайв-а, на който е черпил информация за новото ГЧ от извора.
                              Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                              Nissan Almera N16 2.2 DI
                              LZ1MAS

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X