Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cheroke 3.0 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Grand Cheroke 3.0 CRD

    Здравейте. Днес се опитах да сменя оригиналното CD с нормален пайнер и нищо не се получи само суб уфера се чува много съм бесен щом и в крайслер не могат да го направят.

    Коментар


    • #17
      От: Grand Cheroke 3.0 CRD

      Първоначално публикуван от niko_s_s Преглед на мнение
      Здравейте. Днес се опитах да сменя оригиналното CD с нормален пайнер и нищо не се получи само суб уфера се чува много съм бесен щом и в крайслер не могат да го направят.
      Какво не ти хареса в оригиналната система?

      Коментар


      • #18
        От: Grand Cheroke 3.0 CRD

        Първоначално публикуван от miler Преглед на мнение
        Какво не ти хареса в оригиналната система?

        В момента и той това се пита??
        Kawasaki GTR 1400

        Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

        Коментар


        • #19
          От: Grand Cheroke 3.0 CRD

          Очевидно след като е почнал да заменя аудио компоненти е намислил нещо сериозно за музиката... Не ходи в крайслер, отиди в Тояга или друг авто- аудио център!
          R 727cc BB KIT
          ZJ V8
          WK2 V6

          Коментар


          • #20
            От: Grand Cheroke 3.0 CRD

            Здравейте. Съжалявам ,че не ви писъх по рано за музиката но изках да имам и други новини. 1 музиката, цялата система е VIBE това е ангийска марка аудио системи можете да проверите в http://www.vibeaudio.co.uk/ цените са много приемливи а качеството е на високо ниво, е зависи какво си избрал. Силата на звукъ е повишен до 96 дицибела, качеството е на много високо ниво, това е достатъчно ( не съм дилър ). Още в началото говорихме за разход на гориво е сега мога да споделя моето изпитано мнение, 1: със 80 / 110 км/ч - извън града икономично каране със помоща на круиз контрола ( 9,6 ) средно, магистрала по същият начин ( 9,2 ). Нормално без да мислиш за разход на гориво просто караш, магистрала до 130 км/ч 10,7 / 10,9.И последно без ограничения агресивно каране на магистрала максимално 205 км/ч ( 19,6 ) всичко съм го изчислявал само от заредено гориво не от монитори. Е сега вече имате представа как да карате колата си аз лично съм много доволен от разхода на гориво, спрямо качеството на автомобилът. Дано съм полезен на някого когато имам новини ще пиша и за изкачане на планински райони как ще е.

            Коментар


            • #21
              От: Grand Cheroke 3.0 CRD

              Имам проблем с теч на чиста нафта от някъде получава се само като по напъна двигателя сериозно на градско започва да мирише а днес видях и малко петно от долу. Преди година на магистралата ми се скъса маркуча към горивният филтър проверих го ОК е не доумявам защо само като го изрежа се получава. И то не винаги. Какво може да е?

              Коментар


              • #22
                От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                И аз вече мога да се похваля, след доста оглеждане за подходяща за нуждите ми джипка (търсех нещо с по-голям багажник защото съм харпунист и водолаз и имам доста багаж като тръгна по морето) първоначално се бях спрял на един Патфайндер - 2007 година, 80 и нещо хиляди км. КУПУВАН В БЪЛГАРИЯ и т.н. но след проверка по номера на рамата в Рено-Нисан България се оказа че "автомобила е произведен за испанския пазар и никога не е продаван от Рено-Нисан България" така че се отказах от него а вече беше уговорен лизинг за такава стойност... Лизингодателя ми предложи да погледнем какво има при него от върнатите от лизинг возила за нещо подобно и се оказа че има един Оутландер и едно Гранд Чероки 3.0 ЦРД. И двете бяха на по 200000 км. От край време си харесвам Оутландера като визия, но при сравняването на двете Гранда взе сериозна преднина - имаше много екстри и автоматична СК. От няколко места получих и инфо че окачването на Гранда е по-добро и т.н. След малки корекции (по-скоро осъвременяване) на обявената цена се хвърлих
                Вече карам Гранд Чероки 3.0 ЦРД и ми харесва има малко кусури които трябва да отстраня по окачването но като цяло - няма проблеми. Обслужването ми идва малко "мазно" - 500 лв масло за двигателя и към 300 за СК - ама какво да се прави - жипка
                Имам да сменя долни и горни шарнири на предницата и вчера като се опитаха да ми натегнат малко ръчната че хич я нямаше се оказа че има омасляване на челюстите и което идва от осите на задния диференциал (семерингите били за смяна) - ама какво да се прави 200 хиляди са си 200 хиляди. Волана е износен ама не е болка за умиране Кожата на седалките има малко забележки - но и това се оправя
                Разхода на междуградско на малка дистанция - 20 км при скорост 110 с тръгване студен, изстиване след 20 км и прибиране обратно 20 км според средния разход по компа (нулирах го преди да тръгна) ми даде 8,9л/100. мисля че е нормален за такава кола...

                П.С. Преди да се реша закарах гранда на диагностика при продавачите. Извадиха ми разпечатка не 3 листа (както беше споменал един колега който има проблем в една от темите) а 37 листа и казаха че е добре и ми говориха само за масла - кое да се смени и къде да се долее. Казаха че от долу е сух и няма течове, проблема с шарнирите или не го видяха или не им се е казвало
                Последно редактирано от gre6nik; 24-04-13, 14:18. Причина: допълване

                Коментар


                • #23
                  От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                  Първоначално публикуван от gre6nik Преглед на мнение
                  И аз вече мога да се похваля, след доста оглеждане за подходяща за нуждите ми джипка (търсех нещо с по-голям багажник защото съм харпунист и водолаз и имам доста багаж като тръгна по морето) първоначално се бях спрял на един Патфайндер - 2007 година, 80 и нещо хиляди км. КУПУВАН В БЪЛГАРИЯ и т.н. но след проверка по номера на рамата в Рено-Нисан България се оказа че "автомобила е произведен за испанския пазар и никога не е продаван от Рено-Нисан България" така че се отказах от него а вече беше уговорен лизинг за такава стойност... Лизингодателя ми предложи да погледнем какво има при него от върнатите от лизинг возила за нещо подобно и се оказа че има един Оутландер и едно Гранд Чероки 3.0 ЦРД. И двете бяха на по 200000 км. От край време си харесвам Оутландера като визия, но при сравняването на двете Гранда взе сериозна преднина - имаше много екстри и автоматична СК. От няколко места получих и инфо че окачването на Гранда е по-добро и т.н. След малки корекции (по-скоро осъвременяване) на обявената цена се хвърлих
                  Вече карам Гранд Чероки 3.0 ЦРД и ми харесва има малко кусури които трябва да отстраня по окачването но като цяло - няма проблеми. Обслужването ми идва малко "мазно" - 500 лв масло за двигателя и към 300 за СК - ама какво да се прави - жипка
                  Имам да сменя долни и горни шарнири на предницата и вчера като се опитаха да ми натегнат малко ръчната че хич я нямаше се оказа че има омасляване на челюстите и което идва от осите на задния диференциал (семерингите били за смяна) - ама какво да се прави 200 хиляди са си 200 хиляди. Волана е износен ама не е болка за умиране Кожата на седалките има малко забележки - но и това се оправя
                  Разхода на междуградско на малка дистанция - 20 км при скорост 110 с тръгване студен, изстиване след 20 км и прибиране обратно 20 км според средния разход по компа (нулирах го преди да тръгна) ми даде 8,9л/100. мисля че е нормален за такава кола...

                  П.С. Преди да се реша закарах гранда на диагностика при продавачите. Извадиха ми разпечатка не 3 листа (както беше споменал един колега който има проблем в една от темите) а 37 листа и казаха че е добре и ми говориха само за масла - кое да се смени и къде да се долее. Казаха че от долу е сух и няма течове, проблема с шарнирите или не го видяха или не им се е казвало
                  Честито колега ! Със здраве да си го караш и все така да те радва.Само не разбрах какви са тези 500лв. за масло на двигателя!?
                  Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                  Коментар


                  • #24
                    От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                    500 лв е с филтрите (маслен, въздушен и горивен) и труда (20 лв), двигателя събира 9,5 литра масло - като ми казаха помислих че бъркат, все пак нали не е ветрогенераторна перка ама се оказа че и в книжката ми пише така. Бяха подготвили и филтър за купето ама се оказа че нямам такъв
                    Маслото което сложиха е Castrol 5w40.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                      Колега честито страхотна джипка, нека ти носи много радост и щастие!

                      Един въпрос, колко вървят такива колици ? Може и на лично съобщение ако не искаш да споменаваш тук цената?
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                        Ами - колко струва...
                        по сайтовете:
                        http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi
                        http://prodavalnik.com/avtomobili-i-...ep-c719?search[filter_enum_model]=grand-cherokee&search[filter_enum_auto_make_year%3Afrom]=2007&search[filter_enum_auto_engine_type]=dizelov&search[filter_enum_auto_transmission_type]=avtomatichna
                        Иначе на мен ми го дадоха на цена 17700 - крайна с ДДС и с лизинга за 3 години и половина ще се оскъпи поне с 3000.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                          Здравей брато честито, да я караш без проблеми и добре дошъл в нашето семейство.
                          трябва да знаеш че има 2 вида двигатели на този модел единият е с dpf частици и това е голям проблем до колкото ми обясниха.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                            Първоначално публикуван от nikocc Преглед на мнение
                            Здравей брато честито, да я караш без проблеми и добре дошъл в нашето семейство.
                            трябва да знаеш че има 2 вида двигатели на този модел единият е с dpf частици и това е голям проблем до колкото ми обясниха.
                            Какво ще рече това с DPF частици, в какво се заключава проблема и как да разбера моя двигател от кой тип е. Като ми сменяха маслото на двигателя ми сложиха Кастрол Едже Турбодизел, в книжката ми пише че трябва да отговаря на мерцедесовата спецификация MB 229.31 и като гледах по сайтовете дето го предлагат това масло - отговаря на спецификацията. Вчера сменихме и маслото на автомата - сложиха ми някакво мерцедесово дето го давали за тази кутия.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                              Първоначално публикуван от gre6nik Преглед на мнение
                              Какво ще рече това с DPF частици, в какво се заключава проблема и как да разбера моя двигател от кой тип е. Като ми сменяха маслото на двигателя ми сложиха Кастрол Едже Турбодизел, в книжката ми пише че трябва да отговаря на мерцедесовата спецификация MB 229.31 и като гледах по сайтовете дето го предлагат това масло - отговаря на спецификацията. Вчера сменихме и маслото на автомата - сложиха ми някакво мерцедесово дето го давали за тази кутия.
                              http://alternativefuels.about.com/od...Diesel-DPF.htm филтър за твърди частици, еко гадостите които вдигат разхода и намаляват вървенето на двг...
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Grand Cheroke 3.0 CRD

                                Мммм - не, коята жипка няма такова чудо, на това място е с тръба само.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X