Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варна Трофи 2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Варна Трофи 2007

    Имаше грешки в разтоянията в родбука, но иначе беше доста интересно трасе. Истинска трошачка на коли, както винаги си е било във варна.
    Пламен го е проверявал съм сигурен, защото видях корекциите му по грешните метражи, но бяха остали неточности. (може да беше и нарочно за да се злепостави и организатора).
    На втория ден там където беше най-голямото объркване, сутринта питах изрично Пламен и Кирил Панайотов за разтоянието на една точка и Киро ми потвърди разтоянието, което се оказа после около три пъти по малко. Ето това е вече несериозно и подиграване със състезателите, защото в един момент всички се събрахме в района и вече има доста нови пътища.

    Коментар


    • #32
      До: Варна Трофи 2007

      Жалко, че в един момент негативите наделяват.
      Поне за публиката състезанието беше интересно. Особено финала беше впечатляващ. С едно НО. Беше много опасно за публиката защото мястото за паркиране на колите на публиката беше на трасето на състезателите. буквално. Можеше да стане гаф от типа на този на Ники Рафаилов и Митко Смиленов в гората.
      А траяла край Добрич беше интересен до един момент.После калния улей беше напрактика непроходим освен с верижна машина. И бяхме свидетели на едно безкрайно теглене с лебедки.
      На мен лично ми беше интересно, но нека тези които организират състезнието другата година, да се вслушат в мнението както на състезателите, така и на публиката и да променят някой неща.
      А класирането трябва да си излезе от огранизаторите. а не от публиката или състезателите.
      Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
      NULLA TENACI INVIA EST VIA

      Коментар


      • #33
        До: Варна Трофи 2007

        Роудбука беше много грешен.Това е моята и на Митко Ангелов преценка.

        Състезанието беше с добро трасе,перфектно поставени контроли,спазваха се часовете на стартиране,брифингите и изкарване на резултатите.За всичко това браво!

        Недоумение буди у мен само наказание от 2 часа за 1 колче,при положение,че наказанието за неминаване на всички препятствия в трасето с ленти беше 2 часа.Не се разгледа и подадената контестация,не се обяви решение по нея.

        Правилника не може да обхване всички особености на състезанието,но това може да направи организатора като обяви всички допълнителни наказания на брифинга.

        Коментар


        • #34
          До: Варна Трофи 2007

          здравейте , най-сетне това свърши .добрата организация и перфектната работа на екипа ми за съжаление не можа да компенсира обидно несериозното отношение на някои офроуд елементи към поетите ПЛАТЕНИ ангажименти.
          1.за последния ден таргата беше предупреден от доста време ,както и на самия последен ден и то от мен! и явно се видя ,че решението му да изкара някой лев надделя с риска за живота на децата които возеха уазките .той ще бъде разжалван!
          2.кирил панаьотов си позволи да се прави на организатор тип свободен електрон и проведе социологически експеримент на тема "състезателите са безсмъртни глупаци" по свой вкус за сметка на организаторите ,състезателите и целия форум наречен национален шампионат.
          разжалван е!
          3.оркастудио са фирма която е много заета и физически са нямали време да осветят информационно състезателните дни.
          4.организатора наречен ГЛАВЕН не можа да надделее над тези фактори с нормални човешки средства и за това се сам разжалва ! ОТТЕГЛЯМ се от организаторска дейност в националния шампионат .аз каквото можах направих вие му мислете
          5.янко не си прав да се сърдиш.нестартиралите от предния ден се нареждат по стартови номера.обади ми се.




          контестацията на екипжа на булмикс бе разгледана ,но поради тяхното отсъствие не бе взето публично отношение.(виж регламента).
          искам да благодаря на екипажите за силата им ,за волята им да се борят ,и за желанието им да намерят и да се доберат до финала.
          благодаря на момчетата и момичетата от варна и добрич ,които безрезервно и всеотдайно си вършеха работата по съдийството и без които нямаше да е възможно провеждането на състезанието.
          благодаря на пламен русев и на галиан господинов . с тях е удоволствие да се работи .
          нека всеки който иска да прави състезания ,нека се замисли върху горните ми думи и да прецени дали е готов да поеме отговорноста за човешки животи и да издържи и да не се огъне тогава когато е подложен на брутален натиск .
          състезанията са за състезателите ,офроуда е за всички!!
          сбогом
          Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 04-06-07, 13:59.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #35
            До: Варна Трофи 2007

            Само едно уточнение. Газките, който бяха в гората не бяха на таргата. Те бяха на к.к. Албена май. Таргата успя да спре неговите.
            Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
            NULLA TENACI INVIA EST VIA

            Коментар


            • #36
              До: Варна Трофи 2007

              Пламене,състезанието беше много добро и не е вярно,че негативите са преобладаващи.Моето уважение към публиката,но ние по добре знаем какво трябва да се направи и какви са рисковете във всеки един момент.
              Аз лично не използвам услугите на Кирил ,роудбука си го правим сами в Габрово.И когато това се плаща, да бъде така добър да си свърши работата като хората.Не е проблем за "старите кучета" да се оправят в гората-проблем е за новите.
              На теб,Пламен Русев и Галиано благодарим за всичко!!!

              Коментар


              • #37
                До: Варна Трофи 2007

                Напълно съм съгласен, че БОС трябва да знае повече от публиката какво трябва да се направи и какви са рисковете. И съм сигурен, че го прави. Но все пак стигаме до нервната точка, за това че публиката е там и е поканена от организатора. Това за минаването покрай паркиралите коли беше изразено мнение от състезатели, не от публиката.Това за туристите пак е съобщено от състезателите.

                Негативите не са повече, просто преобладават в мненията за момента. Аз смятам, че състезанието стана интересно и след известно време, ще се помни само доброто от него. Но изводите трябва да останат за организаторите на следващите кръгове .
                Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                NULLA TENACI INVIA EST VIA

                Коментар


                • #38
                  До: Варна Трофи 2007

                  БРАВО ПЛАМЕНЕ.СЪСТЕЗАНИЕТО БЕШЕ ЧУДЕСТНО.НЕДОВОЛНИ ВИНАГИ ЩЕ ИМА.
                  --------------------------------------------------------------
                  Ал. Иванов
                  +359888561561

                  Коментар


                  • #39
                    До: Варна Трофи 2007

                    Не ми се искаше да го споменавам,но рали шампионата е с пълната подкрепа на БФАС,има дебели спонсори и много опит в правенето на състезания.И въпреки това не могат да си опазят публиката-случката в Шумен този уикенд потвърждава това-убито е момче
                    Да ни пази господ всички от такива нелепи ситуации.Майната им на ламарините и на класирането.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Варна Трофи 2007

                      Уви така е. Колкото и да се внимава, каквато перфектна организация да има винаги ( не дай Боже ) може да стане инцидент.

                      А някой наистина снимки няма ли да пусне. Аз този път не си взех фотоапарата, защото разчитах на останалите . Толкова апарати имаше около калта при Добрич.
                      Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                      NULLA TENACI INVIA EST VIA

                      Коментар


                      • #41
                        До: Варна Трофи 2007

                        Изкам и аз да изкажа мнение като (не съм сигурен)единствения новобранец там.Състезанието беше точно такова каквото ми се искаше.Яко трофи,с елементи на рали и мисля,че такова е мнението на повечето състезатели.Имаше по две,три грешки на ден в роудбука без които всичко щеше да е наред,но какво да се прави.
                        Мнението ми е че организатора не трябва да се отказва от правене на състезания защото явно умее да избира терени.Имам една препоръка към него:да не се държи по време на състезанието като че ли е виновен или е длъжник на някого.Трябва да се държи със самочувствие и тежест и да не се огъва на подложения натиск от която и да е страна.Прекалено много премълчаваше и гледаше да не стават скандали.Той е организатор и от него зависи всичко!!!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Варна Трофи 2007

                          Искам да споделя два големи проблема които виждам в организацията ви като цяло. Благодарение на опита ми в джиповите състезания както и на задружността на Ендуристите не допуснахме тези проблеми да се прехвърлят в Ендурото.

                          1. Постоянно се подавате от натиск от страна на състезателите и се опитвате да угодите на някой(не визирам никой персонално), поради което постоянно някой иска нещо и се сърди ако не го получи, защото е научен, че правилата се променят постоянно. Угодия на всички не е възможна! Най лесното нещо което може да направи организатора е да спазва правилата (дори и не перфектно измислени), от там нататък нещата загрубяват! Не е необходимо да се извиняваш когато спазваш правилата, както и да се чувстваш виновен, защото вие всички сте ги измислили.

                          2. Не си помагате достатъчно. Ендуро състезанията щяха да са провал след провал, ако не си помагахме, ние организаторите. Колко му е да започнете да организирате състезанията по 2 екипа за състезание? Примерно тази година Варна и Габрово си помагат, София и Пловдив или там както ви е удобно. Ако 2 обучени екипа правят едно състезание вярвайте ми нещата ще са много по-добре! Колко му е 2 дена преди старта на състезанието двама-трима да отидат и да ударят едно рамо, а за тяхното състезание пък другият ще помогне.

                          Не помня колко пъти съм виждал разочарованието на организатори, огорчени че след ненормалният положен труд и желание биват хулени и обиждани, защото са допуснали някакви грешки в преценките си, взимайки решения на момента, или защото са хора и имат някакви лимити в крайна сметка.

                          За некомпетентните злобни мнения по форумите няма да говоря...

                          Аз лично съм бил прецакан в състезание организирано от Пламен Тенев, както и на Киро Панайотов, затова не мислете че се застъпвам за някой или нещо подобно, просто се опитвам да помогна за направата на по добри състезания, както за участниците, така и за зрителите и не на последно място - организаторите да останат с усмивка на уста след състезание, нещо което не съм виждал в джиповите състезания!

                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Варна Трофи 2007

                            Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                            Класиране по вкуса на организатора:
                            1. Десислав Славчев
                            2. Краси - брадчеда
                            3. Варненски нисан за съжаление не знам иманата на пилота
                            4. Пламен Йоцов
                            5. Митко - Фулдата
                            6. Делфинчето
                            7. Краси Илиев (след подигравка от страна на организатора)

                            надолу не знам за съжаление

                            Факт, екипажа на Булмикс завърши 7-ми - при условие с неподготвена и нетунингована кола, която е била пусната само за тест. А защо никой не коментира инцидента на Ивайло Върбанов и Георги Антов, който е следствие чиста организаторска грешка (т.е непроверено трасе)?

                            Коментар


                            • #44
                              До: Варна Трофи 2007

                              Позволявам си да взема отношение по няколко пункта като страничен наблюдател, но запознат като цяло с офроуда у нас.
                              Първо всеобщо мнение е, че състезанието стана чудесно. Имаше всичко- и състезателно трасе и инрига за челните места и емоции за публиката... това което си трябва. Предварително беше обявена програмата и местата зе зрители, което си е направо уникално улеснение за хората. Дори в нашя форум ги копирай и смятам, че е имало ефект. Медиино осветяване ще има. Трудничко е да се предава от такова състезание лайв или на момента. Не се губи. Предстоят репортажи и по ТВ и по списанията.
                              Проблемите -първо за това ,което стана с екипажа на Булмикс. Свидетел съм , че навигатора извади колчетата и минаха без, да се натопят в най-гадната част на тинята , изпреварвайки по този начин варненския нисан, който се ровеше като грешен дявол. ОК - това не може да се отрече, че е нарушение на правилата и ...за целта, който ги нарушава би следвало да бъде наказан. Не знам обаче по регламент колко и какво е наказанието. Явно проблема опира до това, че не е обявено предварително. Това, че е имало и други, които са бутнали колчета е като масло в огън дето не гори. Ето защо е нужно освен да има ясен регламент и кое препятствие какво наказание носи, но и при въпросните препятствия да има съдии, с тефтерче, които да си записват!!!! Обикновено те са рядкост на такива места. Основен поблем е, че в такива състезания участниците трябва да са хора, залагащи на феарплея - на честната игра. Струва ми се ,че има такива, които гонят победа на всяка цена и по този начин увличат със себе си други, които не са на тази вълна. Е...верно е, че помоща на спонсорите трябва да бъде оправдана, но...това ли е най важното ли удоволствието от карането, от природата, от битката(честната)
                              За препятствието , където се удари Иво ще кажа, че проблема не е в това, че не е описано, защото това е състезание по пресечена местност и винаги пилота и навигатора трябва да имат една на ум. Друг въпрос е ,че при ниска скорост това не е препятствие...
                              Публикана на финала през третия ден - неконтролируемо безумие...Сигурно има начин да бъдат предупредени?!
                              Иначе като организация състезанието си беше на ниво, така че на Пламен ще препоръчам да се поучи от грешките и другия път да е на 6.
                              Живей за всеки дъх!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Варна Трофи 2007

                                Не оплювайте човека правил трасето.Пътната книга на състезанието си беше добре направена и неточностите със сигурност са дошли от невнимание на навигатора. Дори и да имало някаква неточност в метража графиките на ситуациите бяха много точни и помагаха за ориентирането.Правя това изявление понеже успяхме да се ориентираме по картинките дори когато ни отказа измерителния уред.
                                По добре наблегнете в създаване на работещ правилник по който да се провеждат състезанията и съветът ми е да не измисляте сами топлата вода а само я претоплете,ползвайте правилника на ФИА като го адаптирате за този увлекателен спорт.Правилата трябва да са точни и ясни за да няма неразбирателства и ситуации като отрязаното дърво на първото Варненско състезание.Да се уточняват кои препятствия могат да се премахват и кои не като в голфа например.
                                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                                Дий Снайдер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X