Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След ремонт на ръчна скоростна кутия Td5 .. шах.. всеки момент чакам мат..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • След ремонт на ръчна скоростна кутия Td5 .. шах.. всеки момент чакам мат..

    Диско 2.. карам поред... Отивам на ремонт при..(засега ще спестя името, за да не го злепоставя без основание, но доста от вас са го чували). Причина -теч от раздатка. Така и така сваля раздатка - помолих да отвори и диагностира скоростна кутия поради леко заяждане при включване на 2 и 3 предавка. Така и така сваля СК - помолих да диагностира и състояние на съединител. Резултати от диагностиката (аутопсията):
    1. Раздатка без проблеми, само уплътнения, семеринги за смяна.
    2. СК само за смяна на синхронизатори.
    3. Съединител много добро състояние, няма нужда от намеса.
    Приех предложеният ремонт - семеринги и синхронизатори. Взех колата от ремонта, след около 250-300 км изведнъж от 3-а поведе на 5-а предавка (предположих, че аз съм причината). Продължих без проблеми. След 1000 м паркирам на задна, но не можах да включа от раз (колата не се движеше), успях на вторият път (без хъркане), паркирах и след изключване от задна и отпускане на съединителя (празен ход) усетих, че двигателя леко се товари. Пораздвижих малко предавките на място без движение - не усетих особен проблем, само при изключване от 5-а се появи силен кратък метален шум (чък).
    Връщам колата при Майстора (200 км в едната посока), след 24 ч. казва няма проблеми със СК, някакво гумено тампонче на съединител, но той приспособил нещо и НЯМА ПРОБЛЕМИ, карал я цял ден. Взимам колата - чъкането от 5-а същото, и вече при определени обороти силни вибрации (досега никога не го е имало), и груба работа на двигателя. Връщам се при него, казва отново СК без проблеми, проблема е в омаслен куплунг на ECU и кабел маса. Почиства ECU, слага нов кабел маса и тръгвам. Познайте - абсолютно същата работа! Вече си мисля да не ми е подменил СК (в двора имаше още два-три от моят модел).
    Моля ви за две неща - коментари и съвети, и препоръка за КОРЕКТНИ хора!!!
    Последно редактирано от Дамян; 04-08-11, 19:50.

  • #2
    От: След ремонт на ръчна скоростна кутия Td5 .. шах.. всеки момент чакам мат..

    Първоначално публикуван от Дамян Преглед на мнение
    2. СК само за смяна на синхронизатори.
    Мойта кутия си хърка здраво и ми е ясно, че синхронизаторите са заминали... но нямам намерение да я ремонтирам. При първа (финансова) възможност ще си поръчам рециклирана от Ашкрофт. R380, пък и повечето други кутии, освен някои тойотски, не са много пригодни за гаражни ремонти. Смяната "само на синхронизатори" е свързана с доста сериозно разглобяване на кутията и повторното и сглобяване е леко хазартно без подходящото оборудване. Отделно R380 е доста капризна към масло. Всичко, което описваш, обаче може да е предизвикано и от износен маховик.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      От: След ремонт на ръчна скоростна кутия Td5 .. шах.. всеки момент чакам мат..

      Аз пък залагам на счупени пластмаси в селектора на лоста.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: След ремонт на ръчна скоростна кутия Td5 .. шах.. всеки момент чакам мат..

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Аз пък залагам на счупени пластмаси в селектора на лоста.
        Това определено е възможност, но не е писал за увеличени свободни ходове на лоста. Освен пластмасите се износва и един пин, който има ролята да води лоста в правилната посока м/у предавките. И пружините на капака също. Ама от всичките тия работи лостът става "халтав".
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          От: След ремонт на ръчна скоростна кутия Td5 .. шах.. всеки момент чакам мат..

          Първоначално публикуван от Дамян Преглед на мнение
          Взех колата от ремонта, след около 250-300 км изведнъж от 3-а поведе на 5-а предавка (предположих, че аз съм причината). Продължих без проблеми. След 1000 м паркирам на задна, но не можах да включа от раз (колата не се движеше), успях на вторият път (без хъркане), паркирах и след изключване от задна и отпускане на съединителя (празен ход) усетих, че двигателя леко се товари. Пораздвижих малко предавките на място без движение - не усетих особен проблем, само при изключване от 5-а се появи силен кратък метален шум(чък)
          Това прочете ли? Ако е счупена само една, може да се мъчи да скара по 2 скорости едновременно. Де да знам. Като вкарва една скорост, повлича и друга вилка. А че нещо вече е зговнясано вътре е сигурно.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            Свободните ходове са нормални, не се усещат по-големи луфтове. Допълнение - след второто посещение при майстора се получи съвсем леко тресене и бучене на 2000 об/мин на празен ход, и много силно на същите обороти и около 4000 об/мин когато е в движение на някаква предавка. Превключването е нормално, с изключение на този отчетлив кратък метален шум (чък) при изключване от 5-а.

            А за износен маховик едва ли - това ми се получи от раз след ремонта.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-08-11, 19:54.

            Коментар


            • #7
              От: След ремонт на ръчна скоростна кутия Td5 .. шах.. всеки момент чакам мат..

              В случая името на майстора може да насочи "диагностиците" по-добре от разказите на потърпевшия.
              R380 не е за всяка уста лъжица-аз знам само един "майстор" в България който ги лекува и то не винаги успявя от първия път.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: След ремонт на ръчна скоростна кутия Td5 .. шах.. всеки момент чакам мат..

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                В случая името на майстора може да насочи "диагностиците" по-добре от разказите на потърпевшия.
                R380 не е за всяка уста лъжица-аз знам само един "майстор" в България който ги лекува и то не винаги успявя от първия път.
                Мдаа. Свинщина си е. Аз съм за сега на една, и да си призная, не стана от първия път. Добре че се усетих навреме, да не се налага да я свалям втори път.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: След ремонт на ръчна скоростна кутия Td5 .. шах.. всеки момент чакам мат..

                  " Превключването е нормално, с изключение на този отчетлив кратък метален шум (чък) при изключване от 5-а. "
                  Като си ремонтирах R380-то ,кутията докато беше на тезгяха и все още не бях налял масло,при изключване от 5-а се чуваше отчетлив кратък метален шум (чък), идва от ограничителя който не позволява от 5-а скоростния лост да влезе директно на задна скорост.
                  Трагичното не е смъртта, а животът, който
                  хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                  Чарлз Буковски

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от stelio Преглед на мнение
                    " Превключването е нормално, с изключение на този отчетлив кратък метален шум (чък) при изключване от 5-а. "
                    Като си ремонтирах R380-то ,кутията докато беше на тезгяха и все още не бях налял масло,при изключване от 5-а се чуваше отчетлив кратък метален шум (чък), идва от ограничителя който не позволява от 5-а скоростния лост да влезе директно на задна скорост.
                    А защо това чъкане се появи изведнъж след 250-300 км?

                    Rusev, моля те кажи ми координатите на този човек! Даже и съвсем случайно да е същият, нямам никакъв избор и пак ще ходя при него.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-08-11, 15:07.

                    Коментар


                    • #11
                      От: След ремонт на ръчна скоростна кутия Td5 .. шах.. всеки момент чакам мат..

                      А и усилено капе масло от СК.
                      Митко Игнатов ме посъветва да ида при Крис в с. Момин сбор, и май така ще направя.
                      А майстора ми е на кръстовището на околовръстното със "Сливница".

                      Коментар


                      • #12
                        От: След ремонт на ръчна скоростна кутия Td5 .. шах.. всеки момент чакам мат..

                        Първоначално публикуван от Дамян Преглед на мнение
                        А защо това чъкане се появи изведнъж след 250-300 км?

                        Rusev, моля те кажи ми координатите на този човек! Даже и съвсем случайно да е същият, нямам никакъв избор и пак ще ходя при него.
                        Преди ремонта, с какво масло е била?
                        Хората масово наливат 75w90 и после ги боли главата. Цъкането си е нормално за тези кутии.

                        Td5 страдат редовно от кабела на дюзите. Щом на място при форсиране тресе, явно не всички цилиндри работят.

                        Коментар


                        • #13
                          От: След ремонт на ръчна скоростна кутия Td5 .. шах.. всеки момент чакам мат..

                          Първоначално публикуван от robkobg Преглед на мнение
                          Преди ремонта, с какво масло е била?
                          Хората масово наливат 75w90 и после ги боли главата. Цъкането си е нормално за тези кутии.

                          Td5 страдат редовно от кабела на дюзите. Щом на място при форсиране тресе, явно не всички цилиндри работят.
                          Естествено била е пълна с 75w90 и то 3 литра.
                          Естествено компа е бил пълен до козирката с масло.

                          Днес късно е проведен разговор между клиента и "майстора от околовръстното и Сливница".

                          Случая е проверен от ровърското мешере.
                          Клиента трябва вече да е доволен.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X