Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калибриране на газови дюзи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Калибриране на газови дюзи

    Тоя въпрос по-горе е на 2 години, ама ако става дума за рейката на Rail - 0.6мм. Писаното по-долу е за същата рейка.

    Имах проблем с рейката на скоро и щото са ми 2 - реших да сложа свалената (рециклирана и настроена). Прегледах я - отваря на 0.7мм и си викам - чудесна е. Та сменям рейките и Витара-та почва да работу много богато. И щото си мисля, че хода трябва да е 0.7, а не 0.6мм почвам да проверявам всичко останало:
    * налягане на изпарител - варира от 1.35 до 1.5 бара, т.е. чудесно
    * течове от изпарителят (примерно през вакуума дето е за корекция на налягането спрямо това в колектора) - няма
    * широколентовата сонда - свалена, рекалибриран, бодната обратно - същата работа (то и двигателя не работеше добре, та в нея почти нямах съмнение)

    И в начална позиция. Та реших да отворя форума да видя какви бяха стойностите за хода на буталото и виждам 0.6мм. Айде рейката пак долу, корекция на хода, монтаж обратно и заработи идеално. 0.1мм се оказа, че дават огромна разлика, има-няма 20% повече газ влизаше според сондата. Горе-долу колкото се увеличи хода на буталото. По спецификации от нета на рейката намерих следните данни:
    * време за отваряне - 3.0ms
    * ход на буталото - 0.6mm
    * съпротивление - 3ohm

    Замислих се за тия 3 милисекунди и хванах втората рейка да замеря времето за отавряне. Надух я на 1.5 бара, закачих едно arduino с един mosfet за да мога да корегирам прецизно дължината на импулсите и се почна. Гледах кога ще почне да излиза по малко въздух от маркуча на изхода на рейката. За да е по-видимо го бях топнал във вода. Та според разлиното захранване на обстановката резултите са следните:
    * 14V - 2.2ms
    * 13V - 2.4ms
    * 12V - 2.6ms
    * 11V - 2.9ms
    * 10V - 3.2ms
    * 9V - 3.6ms

    При по-ниско налягане времената ще са по-малки.

    Споделям, че ако някой си подкарва газовата с megasquirt може да му е полезно. На мен тази информация ще ми реши едни проблеми дето от доста време ги търпя .

    Коментар


    • #47
      От: Калибриране на газови дюзи

      На иглата има малко о-пръстенче, да не удря метал в метал когато я дръпне електромагнита. Тези о-пръстенчета от къде ги купувате? Размери нещо?
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • #48
        От: Калибриране на газови дюзи

        Подменял съм ги в комплект с буталата (иглите). По спомен - около лев за бройка. Та няма много смисъл да сменяш само пръстените (ако въобще е възможно). Хубавите бутала за моята рейка бяха с "квадратен" профил на пръстените, смотаните - с кръгъл профил. Смотаните караха 1/3 от времето на хубавите.

        Ама минаха доста години от последното вземане-даване с дюзите, та може и да изпускам нещо ...

        Коментар


        • #49
          От: Калибриране на газови дюзи

          Навъдили са се някакви турски буталца по 1-2лева бройката, ама май са големи боклуци и никой не ги купува. Истинските са на Rail, стоманата бие на черно-синьо(китайските са много лачени), в кутийка за към 20лева.
          Не съм сменял само О-пръстените. Взимай един комплект и сменяй колкото се налага. После задължително калибровка. И после една настройка на програмата. 100%процента ще са мръднали инжекторите.

          Коментар


          • #50
            От: Калибриране на газови дюзи

            Дааа, бяха мръднали доста или поне на мен така ми се струва - една 0,5мм, една 0,6мм и 0,8 другите две.
            Доста са различни...
            Почистих ги и ги калибрирах на 0,5мм. Разликата е огромна, нищо общо с преди.

            Някой отварял/чистил ли е газови дюзи Баракуда? Доколкото разбрах имали филтър на входа на дюзата, та някой знае ли как се разглобява за почистване?
            Баракуда не се калибрират, нали?
            Най ме е страх от хора без мечти...

            Коментар


            • #51
              От: Калибриране на газови дюзи

              Не се калибрират.
              1 година ги карам и съм повече от доволен.
              Преди това бях с Valtek.
              След калибрация на ход 0.5мм.също бяха безпроблемни.
              70 000км.им навъртях и реших да мина на по-бързи и купих Barracuda.

              Коментар


              • #52
                От: Калибриране на газови дюзи

                И аз съм с баракуда, откакто съм ги сложил съм забравил, че има такава част на колата.
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #53
                  От: Калибриране на газови дюзи

                  Да, аз също съм много доволен, нямам оплаквания вече 50 000км.
                  Просто на скоро разбрах, че на входа на дюзата имало филтърчета. Малки, метални, несменяеми. Издухвали ли се с въздух...
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Калибриране на газови дюзи

                    Като духнеш с 5 бара, къде отиват боклуците? По-важен филтъра изпарена газ. За инжектори тип ,,ХАНА", ,,БАРАКУДА" и подобни се препоръчва ,,циклонен" филтър с утайник. От време на време се отваря и почиства чашката от кондензат.
                    FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

                    Коментар


                    • #55
                      От: Калибриране на газови дюзи

                      Да, правилния филтър е ULTRA 360.
                      И да, важен е филтъра.
                      Но след мнооого километри малка част от фините боклуци все пак минават и отиват към дюзите.
                      Проблема е, че филтърчетата в дюзите постепенно намаляват своята пропускливост.
                      С времето това води до обедняване на смесите.
                      Това разбира се се усеща при по модерните мотори със софтуер който не допуска никакви отклонения от идеалните смеси. Капризни мотори.
                      На по-стари или щатски мотори не е никакъв проблем.
                      Та се разглобявали и тези филтърчета се почиствали.
                      Филтърчетата са метални и като ги изкараш от дюзата можело да се почистят безпроблемно.
                      Ето тук се виждат:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:barracuda.jpg
Прегледи:1
Размер:207.5 КБ
ID:5808225
                      Последно редактирано от onufriz; 02-02-19, 18:16.
                      Най ме е страх от хора без мечти...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X