Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калибриране на газови дюзи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Калибриране на газови дюзи

    Разбрах се с едни колеги да взема BRC рейка,тая обаче ще я правя,имам да изчистя един незначителен проблем ,искам да реша всичко преди да сменя рейката за да съм сигурен във останалата част като ГИ компютър,настройки,изпарител и т.н
    В момента съм на финалната права,всъщност всички проблеми са ми идвали от рейката която фабрично е била дефектна от една серия 2012 година на рейл.

    Взех часовник ,ще разпробия газова дюза с 10 мм. резба ,вътрешната ще е 7.5 мм ,при мен на часовника е 8 мм и ще става да се заклини,обаче шпилката като я меря е 2.5 мм. ??

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141116_222721.jpg
Прегледи:1
Размер:115.9 КБ
ID:5623621

    Дали няма нещо готово че моите почват от 3 мм.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141116_222646.jpg
Прегледи:1
Размер:164.9 КБ
ID:5623622
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Калибриране на газови дюзи

      Новата рейка е качена,продължавам да тормозя старата Rail IG1 Май 2012 година !!!! Така наречената дефектна серия !

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Rail IG 1 klassiс 4 цил.-500x500.jpg
Прегледи:1
Размер:30.3 КБ
ID:5623969

      Разглобяване

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141118_211704.jpg
Прегледи:1
Размер:67.2 КБ
ID:5623970

      Ултразвукова вана

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141118_211740.jpg
Прегледи:1
Размер:164.9 КБ
ID:5623971

      Мръсотия яко

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141118_212114.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5623973

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141118_221352.jpg
Прегледи:1
Размер:152.3 КБ
ID:5623974

      Скъсани гумички от горе на буталцата,точно на това скъсаното беше на 3 цилиндър и Компютъра по ОБД записваше misfire 003

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141118_221359.jpg
Прегледи:1
Размер:140.0 КБ
ID:5623976

      След ултразвуковата вана рейката излезе такава ?



      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141118_221818.jpg
Прегледи:1
Размер:167.1 КБ
ID:5623979

      От горната страна има място за лимбус(инмбус) или кой както ги нарича ,който шестограм беше залят с епоксидна смола която махнах


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:REIL LG1.jpg
Прегледи:1
Размер:170.8 КБ
ID:5623980

      С нов ремонтен комплект буталца и уплатнения

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:reil.jpg
Прегледи:1
Размер:197.0 КБ
ID:5623982

      И сега чака да си измисля преходник от рейката към часовника за нагласяне на ходовете




      Първоначално публикуван от debilite Преглед на мнение
      Тази събота и неделя се поразрових малко и намерих цял комплект за реглаж на клапани от БСМ но още не са ми казали цена.
      Първоначално публикуван от emzo Преглед на мнение
      Колега, пиши после , като разбереш цената.
      Около 80 лв.


      п.п Ремонтния комплект на RAIL 3 oma и Valtek 3 ома е един и същ !
      Последно редактирано от Roninn; 18-11-14, 22:41.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Калибриране на газови дюзи

        То какво да и е дефектно, най много някоя бобинка.
        Дали проблема е в дюзите лесно се разбира, като се преминава от бензин на газ и обратно от лаптопа през софтуера. При загрял двигател не трябва да има визуална или слухова разлика при преминаването. Ако има се ползва превключването отделно на всяка дюза и така се хваща проблемната обикновено по-шумна и с износено задно уплътнение и съответно се почиства, сменя, регулира...

        За куплиране на часовника към дюзите аз използвам тръбичка с вътрешен диаметър достатъчен да се наниже на часовника и рейката. От двете страни на 120 градуса се правят отвори с резбички за 3 мм и с болчетата се фиксират и се дава съоснос. Става тръбичка от стар абажур, че са по-дебелостенни.
        ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
        Е250 1998-продаден
        Субару Пустош

        Коментар


        • #19
          От: Калибриране на газови дюзи

          Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
          То какво да и е дефектно, най много някоя бобинка.
          Буталцата и уплатненията имат проблем с рейките от май месец 2012 г.БСМ от които я купих си ги подменят за своя сметка,аз обаче разбрах завчера за проблема и не ме хваща по давност,пък и много важно,то детето от де да знае че хладилника тежи 300 кг. та го донесло у нас .Тая тръбичка как я захващаш към страната на рейката ,8 мм е резбата но стъпката е по голяма от масовата разпространена резба
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Калибриране на газови дюзи

            Нанизвам я на монтираната дюза. Налага увеличаване дължината на датчика на часовника. Моя е без накрайника и завършва на тънката си част. Тръбичка от клечка за уши и парче медна тел вършат работа.
            ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
            Е250 1998-продаден
            Субару Пустош

            Коментар


            • #21
              От: Калибриране на газови дюзи

              И тела минава през дюзата ли ? Или имаш една "солидно" разпробита която местиш ?
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Калибриране на газови дюзи

                През дюзата минава. Има рейки който се регулират от дюзата, а не от бубинката.
                ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                Е250 1998-продаден
                Субару Пустош

                Коментар


                • #23
                  От: Калибриране на газови дюзи

                  Аз на Рейл ИГ1, само от май 2007-ма, ползвам парче от опашката на 4мм. бургийка. Преходник всеки средно грамотен стругар ще ти направи. Бобинката през една лампа 21Вт. последователно, мързеливо копче, и зарядно за акумулатор. Хубаво е да има и голям капацитет електролитен кондензатор. Аз съм сложил 10 000 мкФ.
                  -Чем занимаетесь по жизни?
                  -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                  -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Калибриране на газови дюзи

                    С малко помощ на колега от форума,щуцер от рейката,втулка от анкерен болт и калай за спойка, часовника заклинва идеално,имаме преходник за 8 и 10 mm. Дюзи
                    Прикачени файлове
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Калибриране на газови дюзи

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Разбрах се с едни колеги да взема BRC рейка,тая обаче ще я правя,имам да изчистя един незначителен проблем ,искам да реша всичко преди да сменя рейката за да съм сигурен във останалата част като ГИ компютър,настройки,изпарител и т.н
                      В момента съм на финалната права,всъщност всички проблеми са ми идвали от рейката която фабрично е била дефектна от една серия 2012 година на рейл.

                      Взех часовник ,ще разпробия газова дюза с 10 мм. резба ,вътрешната ще е 7.5 мм ,при мен на часовника е 8 мм и ще става да се заклини,обаче шпилката като я меря е 2.5 мм. ??

                      [ATTACH=CONFIG]755126[/ATTACH]

                      Дали няма нещо готово че моите почват от 3 мм.

                      [ATTACH=CONFIG]755127[/ATTACH]
                      СПИЦА ОТ ВЕЛОСИПЕД,МОТОПЕД,МОТОЦИКЛЕТ МАРКАТА САМ ИЗБЕРИ УСПЕХ!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Калибриране на газови дюзи

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        [ATTACH=CONFIG]755617[/ATTACH]
                        Мали, и аз с такава рейка се наиграх. Свалих една, щото си мислех че е проблемна и сложих читава. Ама се оказа, че старата свалената не е имала проблем. Лошото е че я разглобих, а сега - 2 години по-късно - тая на колата направи проблем. Та мисля да настройвам старата и да видя дали мога да мина метър и да не вземам нова рейка.

                        Ама да питам - нещо читаво на 3 ома можете ли да ми препоръчате? Тая на снимката е проверено, че на 3 ома без PWM управление не гори и си работи. Обаче искам да сложа нещо читаво с ясни opening time и closing time параметри, а марковите са все по 1-2 ома. Управляват се от една megasquirt дето трябва да я модифицирам ако реша да слагам 2 омови дюзи, пък не ми се занимава .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Калибриране на газови дюзи

                          Тъй, рейката е била наистина. И аз като разни други хора минах по пътя с оправяне на запалителната система докато открия правилният проблем .

                          Старата рейка (малко ползвана) беше калибрирана, почистена и монтирана. Всичко заработи прекрасно и както трябва да е. Малко ще трябва да си оправя смесите, че чоплех доста преди да разбера какво се случва, ама т'ва е дребен проблем.

                          Проблемната рейка я разглобих да я разгледам. Позацапана тук-таме, но нищо фатално не видях. Почиствам и събирам обратно, като не подменям нищо, защото няма нужда - О пръстените дето са от горният край на буталцето са посмачкани, но са си там и не са се разпаднали.

                          Половината е събрана и калибрирана, обаче срещнах странен проблем след първият опит за калибриране - без да въртя болта, а само като пускам и спирам тока към бобината се получаваше ход между 0.4мм и 0.7мм и се менкаше ту на единият край, ту на другият. Последва повторно разглабяне и повторно почистване - от някъде беше изскочила някаква черна лепкава субстанция. След повторно пълно разглабяне (сваляне на болта от стеблото за да имам достъп до всичко) и промиване с кореселин проблема се изчисти. Предполагам т'ва черното и лепкавото е което прави проблема.

                          И няколко въпроса:
                          1) Да сменям ли буталцата при все, че гумичките им са смачкани, но цели. До колкото разбирам тия гумички са за да не се удря метал в метал при отваряне на дюзата и да намалят шума. Ама мен до сега не са ми правили впечатление да са шумни тия дюзи, та се чудя какво да правя.
                          2) Стебла продават ли се? Имам в предвид това върху което се нанизва бобината и в което влиза буталцето.

                          И гледайки какво представлява дюзата се замислих кое определя времето за отваряне и времето за затваряне. Предполагам ако намаля хода на буталото на 0.4 (примерно) ще намаля значително времето за отваряне и затваряне на дюзата, но ще падне и дебита. Дебита съответно мога да го корегирам като разширя отвора на щуцера дето се навива на рейката. Правилно ли го мисля това и дали ще сработи?

                          Не че реално ми трябва, просто ми е интересно .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Калибриране на газови дюзи

                            Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                            И гледайки какво представлява дюзата се замислих кое определя времето за отваряне и времето за затваряне. Предполагам ако намаля хода на буталото на 0.4 (примерно) ще намаля значително времето за отваряне и затваряне на дюзата
                            Ами няма. Основната част от това време е нарастването на тока през бобината до стойност, която да задвижи котвата. После тя се придвижва относително бързо защото магнитната сила расте приблизително линейно и бързо подминава силата на пружината.

                            Поради това и бързите са едни други омове, едни други токове и едни други транзистори на управлението.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Калибриране на газови дюзи

                              Незнам или поне не виждам от къде си,имам няколко рейки на различни бобини за различни проби.Сменяй о пръстените заедно с буталата,имай в предвид че са относително еднакви за разните модели.Взех най близките по размери ,после ги теглих на електронна везна при един приятел златар,имаха незначителна разлика в теглото.Затова си пуснах ново калибриране.Вече в няколко магазина ми казват да си взема турска рейка за 40 лв.Карали до към 80 000 км.без проблем ...е не си взех,но пък тракам яко с рейла,моя мотор не се чува от 3-4 метра но пък тракането от рейката оправя нещата и пешеходците се сещат да ми направят път бързо
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Калибриране на газови дюзи

                                Как ви се занимава с такива глупости и аз минах по този път, дадох пари за две рейки да търся проблема, после сложих турска и съм забравил, че има такава част по колата .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X