Обява

Свий
Няма добавени обяви.

повдигане на ван

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • повдигане на ван

    имам такъв въпрос.може ли да се повдигне малко ван от рода на фиат улис,ситроен евазион или пежо 806.колко може да се вдигне без особени промени и на каква цена приблизително.ще се промени ли драстично стабилността.искам да сложа и по големи гуми.ще съм благодарен за всякакви идеи.мерси предварително.
    КАРАЙ БАВНО ЗА ДА ЖИВЕЕШ ПО ДЪЛГО

  • #2
    Re: повдигане на ван

    Може ..... ама много трудно. Не знам дали си заслужава?
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      Re: повдигане на ван

      Наи лесно профила на гумите ,по голям , така вдигаш мостовете по високо, купето ти е добре , и няма смисал защото няма да ти е необходимо , предвит само едната предавка на моста
      sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

      Коментар


      • #4
        Re: повдигане на ван

        Винаги има смисъл от по-висок автомобил, аз например с джипа на повечето язовири и реки където ходя изобщо не включвам двойното но леки коли пак не стигат заради високи камъни или големи коловози.
        А най-лесно посдигане можеш да си направиш с подложки но незнам каква е системата на окачването на посочените автомобили, ето виж как се прави на джип с макферсони, при тебе трябва да е подобно.
        http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8980
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          Re: повдигане на ван

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          Винаги има смисъл от по-висок автомобил, аз например с джипа на повечето язовири и реки където ходя изобщо не включвам двойното но леки коли пак не стигат заради високи камъни или големи коловози.
          А най-лесно посдигане можеш да си направиш с подложки но незнам каква е системата на окачването на посочените автомобили, ето виж как се прави на джип с макферсони, при тебе трябва да е подобно.
          http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8980
          При някои окачвания когато се увеличи дължината на амортисьора както е отпред въпросната Витара, полуоските опират в моста при долно положение на гумата. В такива случаи се увеличава дължината на пружината. Пак с подложки. Както е на Витарата отзад.

          Коментар


          • #6
            Re: повдигане на ван

            Пламене как ще увеличиш амортисьора бре никой нищо не е заварявал по него
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              Re: повдигане на ван

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Пламене как ще увеличиш амортисьора бре никой нищо не е заварявал по него
              Аааа търпението ми почна да се изчерпва.
              Като сложиш подложка 3см върху макферсона дължината става по голяма с 3см.
              Като вкараш 3см подложка между пружината и амортисьора дължината на макферсона не се променя. Коиловъри нали си виждал. Колкото и да натягаш пружината по дълги няма да станат.
              По просто не моа го обясня. Ръцете ми липсват.

              Коментар


              • #8
                Re: повдигане на ван

                Имам Рено Еспас 4х4 и също се замислям за някакъв лифт. Тук обаче, нещата ми се струват сложни, в смисъл че не си падам техничарче. В момента съм с 14-ки джанти, май ще мигрирам на 15-ки. Какво още освен това мога да измъдрувам?

                Коментар


                • #9
                  Re: повдигане на ван

                  Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                  Имам Рено Еспас 4х4 и също се замислям за някакъв лифт. Тук обаче, нещата ми се струват сложни, в смисъл че не си падам техничарче. В момента съм с 14-ки джанти, май ще мигрирам на 15-ки. Какво още освен това мога да измъдрувам?
                  Наистина са много сложни. Виж един готов кит за Витара е ще разбереш колко неща трябва да се сменят. То и за това се казва тунингово окачване а не тунингови пружини и амортисьори. Лошото е че при леките коли не стига че всичко е много нагъчкано ами и никои не го е правил и всичко трябва да се конструира защото всяка кола е с различно окачване.
                  До 2см е лесно. Подложки на пружините и после стенд. Нагоре обаче е мъка. Три месеца правих един Голф от сутрин до вечер. Накрая постигнах 6см по високо окачване и 8см по-високи гуми. От 155/70/13 на 195/R/15. До като не вкарах по големи гуми от на нивата сън не спах. Като цена излезна смешно малко но трудът беше убииствен. Накрая от разглобяване и зглобяване започнаха да изтърват резбите. А колко неща строших от недоглеждане няма да кажа че ме е срам. Не бих го направил втори път на друг модел.
                  На 14" има достатъчно високи гуми така че не е нужно да минаваш на 15". От по високите гуми ще падне динамиката но мотора ще работи на по-ниски обороти. Разхода само изглежда по-голям защото километража започва да показва по-малко.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: повдигане на ван

                    Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                    Имам Рено Еспас 4х4 и също се замислям за някакъв лифт. Тук обаче, нещата ми се струват сложни, в смисъл че не си падам техничарче. В момента съм с 14-ки джанти, май ще мигрирам на 15-ки. Какво още освен това мога да измъдрувам?
                    Този Еспас дали случайно не се казва като мен?
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: повдигане на ван

                      мерси за идеите.не искам брутално вдигане.няма да ходя с вана на лов.просто ще живея на село а пътят не е много хубав.има един участък без асвалт.зимата ще има проблеми със снега.зная че ми трябва джип но засега не мога да си го позволя.това с подложките ми хареса.2-3см.пак е нещо.горе долу за каква цена говорим.подложките и труда.мерси.а за по високи гуми няма проблеми.ще видя колко може след като го повдигна.в пловдив съм.
                      КАРАЙ БАВНО ЗА ДА ЖИВЕЕШ ПО ДЪЛГО

                      Коментар


                      • #12
                        Re: повдигане на ван

                        Струговани от алуминии горе долу 60-70 лв. поставянето още 60-70 и после реглаж 20-30 и нови по-дълги болтове още 10-на. Това е при положение че не искочи още нещо, но не ти препоръчвам повече от 2.5 см. да ги правиш.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #13
                          Re: повдигане на ван

                          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                          Този Еспас дали случайно не се казва като мен?
                          ъхъ, Quadra, адашче ти е

                          Коментар


                          • #14
                            До: повдигане на ван

                            Едно време имах пежо 405 комби, което като го мигрирах от 14" на 15" стана много по проходимо. В Мъглижкия Балкан на доста места стигнах по камънаците без щети! другите се отказаха . Определено ще има ефект слагаш и малко по високи гуми. Но щете лъже в километрите и ще ти се покачи разхода на гориво. с 14" минавах 1100 км извънградско, с 15-ките трудно стигах 900 с един резервоар 70 л. Разбира се това по километраж, защото 2-ри път не ми се отдаде да пътувам с 15-ките по този същия маршрут.
                            LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                            LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                            [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                            Коментар


                            • #15
                              До: повдигане на ван

                              Здравейте, като абсолютен новак в форума и начинащ Оф-роуд фен искам да продъжа темата с вановете. Еспаса който имам е с перфектна задница, благодарение на бусови пружини щръкна с 10 см.
                              Кофти че се наведе отпред доста и ми е интересно дали с подръчни материали не бих могъл да изравня разликата.
                              по високи амортисьори, по големи пружини, подложките за който писахте ми се виждат малко, а и прихващането за каросерията отслабва.
                              естествено подготвям 15" джанти и търся гуми за тях.
                              Прикачени файлове
                              ако не можеш да кажеш нещо хубаво, по-добре не казвай нищо..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X