Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

    Само от това и да не иска да се сваля изобщо стъклото?!

    Коментар


    • #32
      От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

      Колеги, за по сериозни проблеми с механизмите, в София наш съфорумник ги ремонтира много професионално. За информация, моля, пишете на ЛС.
      WR 250 F, KLX 450 R

      Нито съм вреден,
      нито излишен.

      Коментар


      • #33
        От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

        Двойно ограничение има само щофьорското ключе, което е на вратата. Ключето на пътника няма автоматичен режим, тоест стъклото се движи докато ключето е натиснато в едната или другата посока.

        За да махнеш ключето трябва да свалиш цялата централна пластмаса. На мен ми е по-лесно да сваля кората и да видя ходи ли ток.

        Моите и двете са сменени с Valeo, и до момента съм доволен. Оригиналните и на едната и на другата врата ги ремонтирах по 2-3 пъти за 6 години. Общо взето си е кръпка - правиш едно, скапва се друго. Просто всичките пластмасови части са одъртели и се пукат и чупят.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

          Ясно,а къде биха могли да ми го направят?

          Коментар


          • #35
            От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

            Това вече не знам. Моите си ги правих аз.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

              Преди месец и аз четох в тази тема, че и при мен се счупи водача. Накрая го възстановиха с нов водач, жила и ролки, цената е добра на фона на две годишната гаранция която дадоха от сервиза.
              За да не се сметне за реклама не пиша името на сервиза, ще кажа само че е в княжево и от много години правят това.
              Ако и това е много, нека модераторите изтрият написаното, пиша само от позицията на доволен клиент и нямам нищо общо с тия хора.

              Коментар


              • #37
                От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

                Да се обознача и аз с развален механизъм на пасажерската врата:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-03-09 09.44.32.jpg
Прегледи:1
Размер:26.4 КБ
ID:5810221Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-03-09 09.44.51.jpg
Прегледи:1
Размер:34.1 КБ
ID:5810222

                Засега само го демонтирах, че имам друга работа.
                Ще го боря тези дни.
                Георги Тонев

                Коментар


                • #38
                  От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

                  Това не е оригинално. Оригиналното не може да са скапе точно по тоя начин.

                  За оригиналните има "Repair kit"-ове из интернет. Оказва се че по-добро от оригиналните няма и моите на новото ги възстанових.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

                    Спарки, мерси за уточнението.
                    Заподозрях по нескопосаните кабелни връзки, че италианеца е творил по механизма.
                    То механизма на шофьорската врата пък имаше хептем цигански ремонт, ама... здраве да е.
                    Хич не ми се занимаваше. Разглобих механизма, оправих подреждането на жилото, което не беше пострадало.
                    Разкекерчената пластмаса на двата изхода на жилото я стегнах с две водопроводни скоби за да се върне в оригинален вид и толкоз.
                    Качих всичко - работи.
                    Докога... не е ясно. Ще чакам да скапе отново и ще търся по-грамотно решение.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-03-09 20.04.15.jpg
Прегледи:1
Размер:36.7 КБ
ID:5810229

                    Успокоителното е, че това ми е работната кола и в нея винаги има доволно летви и колчета.
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • #40
                      От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

                      А копчето,/бутона/ за управление на механизма на елстъклото може ли да се свали без да се демонтира кората или задължително се сваля кората.?????

                      Коментар


                      • #41
                        От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

                        На такива след 2003-та, с новите кори и новите брони, се вади без да се сваля кората. На другите трябва да се свали. Имаш един болт на дръжката, 2 на кората, и е долу.

                        Вече така съм се "изпидепсал" че корите като ме видят сами падат.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

                          Благодаря Спарки, в събота ще пробвам.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Вече така съм се "изпидепсал" че корите като ме видят сами падат.
                            И аз така ... на какви работи учи неволята ) На сегашния '97 ги свалих и четирите профилактично, да погленда само ), представяй си колко тренинг имам от старите машинки за джамове на '94, онези бяха много зле .... Корите след 2000 са по-калпави, правени от някакво ОСБ направо, отскубват се щифтовете и трябва да ги лепиш после или МНОООГО внимателно с отверката, един по един
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                            X-trail 2.2 Di 2003
                            Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                            Коментар


                            • #44
                              От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

                              Нямам отскубнал се щифт (то не щифтове, а ламаринки) до сега, освен ако предварително не е бил отскубнат.

                              Не знам тия на преди 96-та какви са, но тия след 96-та та до края са си все хартиени. На "новото" целия канал, в който са щифтовете, и по-голямата част от останалото (покрай дръжката и всички отвори) са подсилени с няколко пласта стъкломат и епоксидна смола, та ако се стигне до там някой да се откъсне, ще е последната грижа - кората трябва да е станала на парчета преди това така или иначе.

                              Тая на багажника е по-неприятна, точно защото не е хартиена - ако не се внимава се чупят захватите и няма оправия, или поне не е толкова лесна като корите на вратите. Иначе вече и за полипропилен съм набавил лепило, дето хваща нечовешки здраво и кърти основата при опит за отлепване, та няма "не може". Само малко трудно се набавя читав базов материал за изграждане, ама не е чак болка за умиране.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                Да размърдам темата, че не намерих друга подобна.

                                На Маверика, който си е Терано 2, не му бачка шофьорският джам, а гледам и десният, като се движи надолу-нагоре, мърда малко в различни посоки в съответствие с това дали се сваля или вдига.
                                ​Това, разбира се, е проблем, но не е спешен.

                                Относно шофьорският прозорец, проблема е моторче, връзки или ключ.
                                Ако е механизма, ясно е, че ще се прави.

                                Въпросът ми е, ако проблема е в ключето, то силово ли е, или управлява релета като при Мерцедес примерно, и има ли вариант да се отвори и почисти или е капсуловано и не може без да се чупи и после лепи ?

                                P.S. Писалите назад в темата са обещали снимки, но само един колега си е направил труда да качи само на моторчето, и то явно не е оригинално, както е констатирал Спарки.

                                ... та, колеги, качвайте снимки, щото след като си решите проблема може да ви се появи друг, подходящ за друга тема, и ако някой друг е качил снимки, ще е добре за всички, та нека е така и тук.
                                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 22-06-21, 16:06.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X