Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

    Стара тема, ама...

    И взетото от морга сдаде. Кекави са си, явно. Взех дясно на Valeo - работи си засега. Сега ще сменям и ляво - днес и то сдаде. Чупят се пластмасовите водачи на жилото към моторчето. И трите дефекта до сега - абсолютно аналогични. Тия на Valeo са с друга конструкция - надявам се да изкарат повече. Но със сигурност повече от морга - НЕ! Няма смисъл. Явно пластмасата старее, и дори да се купи идеялно иаглеждащо, то не изкарва дълго.

    Неприятното поне на Valeo-то е че е с друг конектор. Те са си дали и конектор с кабели, но трябва да се реже стария конектор и да се запояват жиците към новия. Другото неприятно е че ги няма налични и са на поръчка, което отнема примерно седмица. Цената е около 180-200лв. Има и някакви на Van Wesel - по-скъпи са, ама не ги знам що за стока. Има и някакви по-евтини - пак така. Нищо няма в наличност, та човек да си преценява кое е най-добро.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

      Sparkybg,точно това е проблема пластмасовите водачи не издържат,на един Маверик се наложи да разкапсуловам механизма и пренавия жилото така се беше омотало и то поради счупен водач.Предпочитам да ги правя,морга както казваш няма гаранция. Не само Терано,а и на други модели на Нисан напр.Серена проблема е аналогичен.Поздрави.

      Коментар


      • #18
        От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

        Водачи до сега не са ми се чупили. Чупи се пластмасата на края на жилата, част от която влиза в механизма при моторчето. Но най-се чупи частта върху танкетката (това, което се движи по релсата), където са застопорени 2 от краищата на жилата. Жилото изпуска, и в механизма става манджа с праз. Конкретната повреда, заради която вдигнат темата беше точно такава. Оправих го - жилото се вади от нормалното му място в пластмасата, застопорява се дирекно към метала, и се стяга с 2 болтчета, или както направих аз - поп нитове - има си удобни дупки там за целта. После оплетката на едното или двете жила трябва леко да се скъси, защото жилата окъсяват и не може да се навие и сглоби ролката. Около сантиметър скъсяване е достатъчен. После се наложи да подложа шайби между танкетката и пластмасата на стъклото, защото единия поп нит или едната топчица на жилото опираше в стъклото при стагане. Свърших това, чакайки valeo-то, което сега ще отлежава до следващото счупване на механизма. Очаквам сценария като на другия, откъм пътника. След поправка по вече описания начин (така купих джипа), изкара около 2 години, и се счупи непоправимо пластмасата на края на жилото. Всъщност - поправимо е - може да се направи на струг от неръждавейка, и да се стъкмят нови жила. Ще излезе доста под 300 лв (вероятно нещо като 30-50), но определено не ми се разправя постоянно да кърпя нещо.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

          По отношение на полиамидните краища на жилата при мен се счупиха миналата година, но постъпих кардинално. Стругар ми изготви цилиндърчета в които направи вътрешна резба, на нея от р-ацитал(полиамид)направи трабички-водачи с външна резба на които се поставят пружините които влизат в тази част на ролката.При мен се стигна до отваряне поради скъсване на горното въже поправих си го НО проволката която поставих излезе с малък живот не издържа и една година,гледам че оригиналните са с друга оплетка и са по меки.Смятам тези дни като взема да го свалям да наснимам това което съм направил.

          Коментар


          • #20
            От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Водачи до сега не са ми се чупили. Чупи се пластмасата на края на жилата, част от която влиза в механизма при моторчето. Но най-се чупи частта върху танкетката (това, което се движи по релсата), където са застопорени 2 от краищата на жилата. Жилото изпуска, и в механизма става манджа с праз. Конкретната повреда, заради която вдигнат темата беше точно такава. Оправих го - жилото се вади от нормалното му място в пластмасата, застопорява се дирекно към метала, и се стяга с 2 болтчета, или както направих аз - поп нитове - има си удобни дупки там за целта. После оплетката на едното или двете жила трябва леко да се скъси, защото жилата окъсяват и не може да се навие и сглоби ролката. Около сантиметър скъсяване е достатъчен. После се наложи да подложа шайби между танкетката и пластмасата на стъклото, защото единия поп нит или едната топчица на жилото опираше в стъклото при стагане. Свърших това, чакайки valeo-то, което сега ще отлежава до следващото счупване на механизма. Очаквам сценария като на другия, откъм пътника. След поправка по вече описания начин (така купих джипа), изкара около 2 години, и се счупи непоправимо пластмасата на края на жилото. Всъщност - поправимо е - може да се направи на струг от неръждавейка, и да се стъкмят нови жила. Ще излезе доста под 300 лв (вероятно нещо като 30-50), но определено не ми се разправя постоянно да кърпя нещо.
            Спарки, защо не снимаш това Валео да го видим по какво се различава от оригинала, докато не си го сложил на вратата...?
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #21
              От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

              Първоначално публикуван от OFF GGG Преглед на мнение
              ... от р-ацитал(полиамид)направи трабички-водачи с външна резба ...
              За подобни приложения е по-добре да се ползва полиамид, отколкото полиацетал (POM-C). И по-точно, лят полиамид с масло - PA6G+Oil, напр.: Oilamid. Цените на двата полимера са сравними, а износването е многократно по-малко. Следващата добра алтернатива е PET.
              ______________________________________
              4Runner 2L-T О87879393пет

              Коментар


              • #22
                От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

                Колеги а как се сваля цялия механизъм на моторчето и жилата. Терано 2001г

                Коментар


                • #23
                  От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

                  С ключе 10мм, общо 9 болта - 7 към вратата и 2 към стъклото. Като свалиш кората сам ще се сетиш. Няма нищо сложно.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    С ключе 10мм, общо 9 болта - 7 към вратата и 2 към стъклото. Като свалиш кората сам ще се сетиш. Няма нищо сложно.
                    ...и предварително си приготвяш една летва, с която да подпреш стъклото...
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

                      На мен ми се чупи водача, който ограничава стъклото да не се лашка и се плъзга по вертикална шина във вратата. Първия път го отляхме от поксипол, сега се счупи пак и му изкривихме една планка от алуминий, дано издържи повече.
                      Уплътненията за стъклото има ли ги нови като резервна част?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

                        Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
                        На мен ми се чупи водача, който ограничава стъклото да не се лашка и се плъзга по вертикална шина във вратата. Първия път го отляхме от поксипол, сега се счупи пак и му изкривихме една планка от алуминий, дано издържи повече.
                        Уплътненията за стъклото има ли ги нови като резервна част?
                        Има ги като резервна част, ама ги няма налични никъде, поне като търсих преди години.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          ...и предварително си приготвяш една летва, с която да подпреш стъклото...
                          Поздрави!
                          С малко тренинг става и без. След общо 5 пъти разглобяване за ремонт на старите моторчета и още 2 пъти разглобяване за смяната им с Valeo, последния път си ги смених с голи ръце + ключе 10-ка безгрижно.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

                            Е, аз имах предвид, ако ще се прави тунинг на стария механизъм, за да се затвори прозореца временно за няколко дни...
                            Иначе, за смяната само не е необходимо...особено ако не ти е за първи път...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

                              Здравейте,за да не пускам нова тема използвах търсачката и ще си позволя да пиша в тази въпреки,че е малко стара.
                              Терано къса база дясната врата прозореца не работи.Когато натискам копчето се мести свободно,няма го това леко ограничение което е за цялостно или частично сваляне на стъклото,както няма и никакъв звук.
                              По това може ли да се разбере дали е машинка или механизъм и къде биха могли да го погледнат за да знам какво да правя,защото е малко топличко тия дни.
                              Благодаря!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Механизъм ел. стъкла - поръчка на нов, вежди за калници Nissan terrano II 94

                                Здравей колега, аз имах подобен проблем моето също е къса база,извадих ключето почистих го пръснах контактен спрей, и всичко е ок.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X