Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗиС 110

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЗиС 110

    Здравейте колеги.
    От доста време ми се върти в главата мисълта да "спася" представителен руски автомобил и по-конкретно ЗИС, но разбира се единственият, който открих (благодарение на вас), е този в Кнежа. Та въпросът ми е има ли други подобни на него в Бг, за които знаете къде се намират и евентуално според вас до колко пари си струва да се даде да кажем за някои като този в Кнежа или друг в подобно състояние, тъй като реставриран нямам възможност да закупя? Извинявам се за може би глупавите си въпроси, но не знам къде другаде мога да попитам. Благодаря на всеки предварително, който сподели мнението си в темата.

  • #2
    От: ЗиС 110

    По това което си написал, си мисля че никога не си се занимавал с подобна дейност.

    Защо пък точно ЗИС 110? Защо не почнеш с нещо по-разпространено в миналото, като Москвич 407/403, ГАЗ 21, Победа, Вартбург, Мерцедес...

    Пишеш че нямаш възожност да закупиш готов реставриран ... Май грешно си мислиш, че ще ти излезне по-евтино.

    Сподели кой си, с какво се занимаваш, имаш ли автотенекеджийски или монтьорски умения, или пък доста излишен капитал ...
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: ЗиС 110

      Първоначално публикуван от veeeskooo Преглед на мнение
      Здравейте колеги.
      От доста време ми се върти в главата мисълта да "спася" представителен руски автомобил и по-конкретно ЗИС, но разбира се единственият, който открих (благодарение на вас), е този в Кнежа. Та въпросът ми е има ли други подобни на него в Бг, за които знаете къде се намират и евентуално според вас до колко пари си струва да се даде да кажем за някои като този в Кнежа или друг в подобно състояние, тъй като реставриран нямам възможност да закупя? Извинявам се за може би глупавите си въпроси, но не знам къде другаде мога да попитам. Благодаря на всеки предварително, който сподели мнението си в темата.
      Един приятел има Пакард ( скоро няма да го огрее да се реставрира) за продаване .Ако имаш интерес пиши да го питам за подробности.

      П.П. Колата няма липсващи части
      Прикачени файлове
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #4
        От: ЗиС 110

        За този в Кнежа не си струва да се даде повече от стойността на желязото или малко отгоре. Не съм го виждал лично, но по снимки и по описания на очевидци, колата е както с липси, така и с присадени чужди части, а състоянието като цяло е трагично.
        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

        Коментар


        • #5
          От: ЗиС 110

          За Зисовете. Преди доста години в Овча купел 1 имаше един черен и аз доста се ослушвах около него. Дори бях говорил със собственика му и бяхме стигнали до цена 2500 лв. Състоянието му беше окаяно, но по-добро от на този в Кнежа. Двигателя не беше оригиналния, редови осмак ако се не лъжа. Даваха се и някакви части. Преди имал и още един - червен. Него бил го потрошил по стълбите пред Партийния дом!!! Продал го на някой си от Габрово. Честно казано се уплаших да го взема, макар че имам известен опит с коли. Става дума за огромен във всеки смисъл, по мащабите си проект. Ако сте заставали до ЗИС разбирате. Но продължавах да наобикалям окло колата и един ден станах неволен свидетел как и тя отпътува на репатрак за... Габрово.
          Друг един такъв черен Зис, пак преди години, видях във Волуяк. Там имаше едни братя които бяха насъбрали в двора си разни стари Американци и какво ли не още, ама обявяваха едни цени за коли без документи, мани.

          Коментар


          • #6
            От: ЗиС 110

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            По това което си написал, си мисля че никога не си се занимавал с подобна дейност.

            Защо пък точно ЗИС 110? Защо не почнеш с нещо по-разпространено в миналото, като Москвич 407/403, ГАЗ 21, Победа, Вартбург, Мерцедес...

            Пишеш че нямаш възожност да закупиш готов реставриран ... Май грешно си мислиш, че ще ти излезне по-евтино.

            Сподели кой си, с какво се занимаваш, имаш ли автотенекеджийски или монтьорски умения, или пък доста излишен капитал ...
            Колега, нормално е да не мога да закупя реставриран, а ако взема занемарен не си правя илюзии, че ще ми излезе по-малко възстановяването му, но определени срокове нямам. Освен това не го правя с комерсиална цел и нямам намерение да го продавам. Искам конкретно зис защото дори тези в напълно окаяно състояние ще отидат на вторични или за части, а лади и москвичи все ще могат да се намерят. Не смятам за уместно за коментирам какво работа по форуми, но напълно разбирам какво имаш предвид и въпросите са ти до известна степен уместни уместни.

            Коментар


            • #7
              От: ЗиС 110

              Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
              Един приятел има Пакард ( скоро няма да го огрее да се реставрира) за продаване .Ако имаш интерес пиши да го питам за подробности.

              П.П. Колата няма липсващи части
              Благодаря колега, но не се интересувам от пакард, а от руското му подобие .

              На всички останали колега искам да благодаря отново, защото точно на такива отговори се надявах.

              Коментар


              • #8
                От: ЗиС 110

                Пакарда е страхотен дано някога го видим по парадите реставриран
                на мен лично много ми харесва НО ми е над възможностите да е реставрирам

                Коментар


                • #9
                  От: ЗиС 110

                  Все пак интересна е "стартовата" цена за Пакарда. Ако напишете нещо ориентировъчно, мисля че на колегата ще му е и по-лесно да го продаде.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ЗиС 110

                    Първоначално публикуван от veeeskooo Преглед на мнение
                    Колега, нормално е да не мога да закупя реставриран, а ако взема занемарен не си правя илюзии, че ще ми излезе по-малко възстановяването му, но определени срокове нямам. Освен това не го правя с комерсиална цел и нямам намерение да го продавам. Искам конкретно зис защото дори тези в напълно окаяно състояние ще отидат на вторични или за части, а лади и москвичи все ще могат да се намерят. Не смятам за уместно за коментирам какво работа по форуми, но напълно разбирам какво имаш предвид и въпросите са ти до известна степен уместни уместни.
                    Нищо лично. Просто този автомобил е по-рядък. И си мисля че е за напреднали. Няма нищо невъзможно. Трябва добре да прецениш дали е по силите ти.
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: ЗиС 110

                      Значи колеги по груби сметки излиза, че в момента в БГ има около 5-6 зис-а: един в Пловдив (кабриолет на Вълко Червенков, май вече е продаден), един в паркинга на УБО, един във Волуяк, два в Габрово и един в Кнежа. Вероятно може някъде по гаражи да е останал още някой. Знаете ли да други?

                      Коментар


                      • #12
                        От: ЗиС 110

                        Сори за оффа,но често съм си мислил - защо повечето наистина ретро машини,имат връзка все с Габрово!?Или нещо изскача или се забива там!?Дори,когато съм пребивавал на кратки визити в района и в Троянско,все съм се натъквал на разни на ценни елементи от миналото.Най-якото нещо,което съм виждал беше един Austin 7 от 1925-6г. като от филмите на Чарли Чаплин...
                        Последно редактирано от сиско; 03-08-11, 19:24.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ЗиС 110

                          Добре си се насочил и според мен Зис-ът е от малкото руски ретрота, които си заслужава да реставрираш, наистина впечатляващо возило, особенно, когато застанеш до него и го сравниш с останалите автомобили - то е като автобус спрямо тях . Лошото е че частите, особенно ламарините ще са кът и ще е трудно възтановяването им от аматьор, а за първи проект, наистина не е добра идея... Обаче, пък - всяко правило си има и изключения... Знаех един Зис, ама замина за Русия... В Габрото се разпродаваха няколко колекции - направи едно проучване - мое ти излезе късмето...
                          VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                          SXS-Restorations 0886513079
                          Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                          Коментар


                          • #14
                            От: ЗиС 110

                            Забравих да споделя, че преди 20 дни преминавах през Кнежа на път за Плевен и се отбих да разгледам съветската лимузина. Освен обичайното му състояние (за което знаете), вече е ударен от прицеп и преден десен калник е все едно рязан с ножица . Батерията на gsm-а ми беше паднала и съумях да го снимам. Жалко, че такава кола ще завърши по такъв нелеп начин...

                            Коментар


                            • #15
                              От: ЗиС 110

                              Рамата на Зис-а в Кнежа не е оригиналната - мисля, че е от газ 51. Двигателят също е от Газ 51 - 6-цилиндров, а оригиналният е осемцилиндров, редови 6000 см3; 110 кс
                              И гумите са от камион
                              ;-)))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X