Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мото събор Варна-състезание

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мото събор Варна-състезание

    Здравейте колеги!
    Имам удоволствието от името на организаторите на традиционния варненски мотосъбор да ви поканя да вземете учатие в нашето състезание по ендуро-крос във Варна. Състезанието е за любители и се провежда като част от варненския мотосъбор. Ето инфо за събора и датите.
    http://forum.moto-zone.bg/index.php/topic,60030.0.html
    Самото състезание ще се състои в съботния ден 03.09.2011г. от 16:00ч. на мотокрос пистата в квартал "Аспарухово", местност "Джанавара". (бившият ресторант "Джанавара".) Вече за трети път организираме любителски ендуросъстезания, които срещат голям интерес сред любителите на мотоспорта. За пръв път организирахме плажни гонки на плажа в квартал "Аспарухово" през 2004г. Миналата година сменихме формата на състезанието като то бе проведено експерименталнпо на затворено трасе на пистата на "Джанавара" и след големия успех решихме да затвърдим този формат. Трасето е със среден клас на трудност и не затруднява особено състезателите, но има и някой по специални моменти. Класирането се осъществява на принципа на отпадането. Състезателите се пускат в малки групи от по 3-4 мотора и след 3 обиколки се излъчва победител във временното класиране за групата. На финала се състезават само най добрите и измежду тях се избира окончателния победител и неговите подвластници. Поущрителни награди ще има и за други отличили се състезатели.
    В зависимост от броя на участниците е възможно да бъдат оформени различни класове в зависимост от килограмите на машините.
    -В клас "СКАКАЛЕЦ" ще се състезават най-леките и хард ендура. Пример за подобнa машинa e Yamaha WR400, Honda XR400 и други от този тип, като кубатурата може да бъде 300 или 250 или по малка, а машините може да бъдат както 4-тактови така и 2-тактови.
    -В клас "ПАРАХОД" Ще се състезават по-тежки ендура със сходни до хард ендурата характеристики, но със значително повече килца и кубици. Пример за подобнa машинa e Kawasaki KLX650, Honda XR650 и подобните им.
    -В клас "АДВЕНЧЪР" ще се състезават супер тежки машини като Honda Afrikatwin, Yamaha Supertenere и дори по-големи и тежки машини.
    Степента на екипировка и подготовка на машините се подразбира. В първите два класа "СКАКАЛЕЦ" и "ПАРАХОД" машините трябва да са екипирани с подходящи за офроуд гуми (таралежки), а състезателите с нужната офроуд екипировка, шлем, протектори, ботуши и всичко нужно за сигурността им.
    В клас "АДВЕНЧЪР" гумите на състезателите могат да бъдат както офроуд (таралежки), така и ОН/ОФФ (универсални), по преценка на състезателя. Състезателите трябва да са екипирани с ботуши, шлемове и протектори. Машините могат да бъдат със свалени спойлери за да не се потрошат при изпускане.
    Никой не очаква да летите като мълнии по трасето. Важно е да се участва и да карате така както можете най-добре, но без да се претрепете. Състезанието е любителско и има за цел да се позабавляваме с любимия си спорт, а не да се доказваме като големи мъже. Състезавйте се за участието и за спорта, а ако е речено победата сама ще дойде. Лично аз много бих се радвал да има повечко участници в клас "АДВЕНЧЪР". Обръщението ми към тях е да не се плашат. Трасето с по-ниска скорост е напълно проходимо и за тяхните машини, просто темпото ще е по ниско, но съм убедем, че ще е забавно, както за състезателите с горещи сърца и приключенски дух, така и за зрителите. Нека да покажем, че Супер тежките ендура не са за изхвърляне.

    Ако желаещите за състезанието не са достатъчно за сформирането на трите класа е възможно отпадането на някой от класовете. Възможно е дори да се сформира и само един клас. Както казах това зависи от желаещите. Малко по нататък ще публикувам и допълнително инфо. Моля задавайте върпосите си в тази тема. Ако съм пропуснал нещо ще го добавям в последствие.

    Такса за участие няма да има.
    Състезанието не е част от никой шампионат и е напълно любителско.
    Провежда се като част от традиционния варненски мотосъбор.



    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

  • #2
    От: Мото събор Варна-състезание

    Аз съм навит да се пробвам със СуперТенерето. Даже ще изровя от мазата някоя предна таралежка, за да падам по-малко.
    Но искам да врътна едно-две кръгчета предварително, за да пробвам пистата, никога не съм я карал.

    Коментар


    • #3
      От: Мото събор Варна-състезание

      Не се и съмнявам, че точно ти си мераклия да се пробваш. Опознавателна обиколка ще има за всички състезатели. Миналата година го направихме само в един клас, но тази година имаме амбицията за 3 класа машини. Дано да има повечко желаещи и пак да стане купон като миналата година. Другите от СТ-групата няма ли да се пробват?

      П.П. Как бих искал и аз да мога да се пусна за шоуто, ама няма как да стане.
      "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

      Коментар


      • #4
        От: Мото събор Варна-състезание

        Първоначално публикуван от SAMURAI Преглед на мнение
        П.П. Как бих искал и аз да мога да се пусна за шоуто, ама няма как да стане.
        Сигурен съм, че и Кавазаки може да скача, пък ако ще и 1200 кубика да е

        Коментар


        • #5
          От: Мото събор Варна-състезание

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          Но искам да врътна едно-две кръгчета предварително, за да пробвам пистата, никога не съм я карал.
          Мисля, че е 10 лв. на ден, със собствен мотор и си я пробваш колкото искаш .
          Може да се завъртим някой ден да я пробваме.

          Коментар


          • #6
            От: Мото събор Варна-състезание

            Сега ако отидете ще трябва да си платите, но преди състезанието така или иначе ви се полага опознавателна обиколка напълно безплатно естествено.
            "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

            Коментар


            • #7
              От: Мото събор Варна-състезание

              Датата и мястото на състезанието остават същите но часа се изтегля по-рано 13:00ч. За повече инфо последвайте линка в първия пост.
              "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

              Коментар


              • #8
                От: Мото събор Варна-състезание

                От чисто любопитство - някой от организаторите ще се пуска ли?
                You'll never find out - I got no key hole....

                Коментар


                • #9
                  От: Мото събор Варна-състезание

                  Едва ли ! Защото в момента никой от тях няма ендуро или кросов мотоциклет !
                  Ама знае ли човек .......
                  Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мото събор Варна-състезание

                    Само извинения...

                    Ник Сандерс с пистарка обиколи света (доста черно видя), вие на организирано от самите Вас съзтезание не щете да се пуснете.
                    You'll never find out - I got no key hole....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мото събор Варна-състезание

                      Който си организира да си кара
                      Аз вардя кръчмите с климатици
                      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X