Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
    Ако видиш разглобен мост от У60 или 61,въобще няма да ти пука колко тежи.Вервай ми.
    За 33-ки смятам и H233B му е достатъчен. Реално - 9 инча. А H260 с 33-ки няма да го строши посмъртно. 10 инча и половина. Ама наистина е голЕм кютук 260-ката, но пък се намира със заводски твърд блокаж.

    Въпроса е че като максимум, 4.875 е заводското предавателно число. А масово са 4.625. Иначе поръчкови има и 5.11, ама по 500 зелени пари на диф, без транспорта, мез митото и без ДДС-тo, до колкото помня. Додето дойдат ще отидат на към хилядарка на диф, ако не и отгоре. Това за H233B. За големия не съм гледал.

    Тераното ми е 1800 кила, мерено. До колкото знам и тойотата е там някъде. А според търтьо Y60-ката му е със 100-150 кила отгоре на мойто. Къса.

    Теранови мостове H233B има под път и над път, ама 4.625 и 4.375.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

      Ако ги менкам,ще залагам само на мостове от Патрул Y60 2,8TD с 4,625=8/37 или по бавните 4.875...които всъщост са перфектни,ама ги нема....
      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

      Коментар


      • #63
        От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

        Е на Y60 предния е H233B, а задния H233B или H260, според случая. Знам че има дълги Y61 с 4.875. За Y60 нямам информация.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

          Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
          Ако ги менкам,ще залагам само на мостове от Патрул Y60 2,8TD с 4,625=8/37 или по бавните 4.875...които всъщост са перфектни,ама ги нема....
          Слагай Патролски не му мисли!Моите с 34ки /много агресивни/не успях да ги строша
          Я попитай тук.......http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...34&pagenumber=
          Колегата е точен и ми предлагаше на супер изгодна цена двата моста
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #65
            От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

            Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
            Слагай Патролски не му мисли!Моите с 34ки /много агресивни/не успях да ги строша
            Я попитай тук.......http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...34&pagenumber=
            Колегата е точен и ми предлагаше на супер изгодна цена двата моста
            Вече преговарям за Патрулски,скоро ще разбера дали ще стане там,ако не тогава ще питам другаде,предпочитам да не са карани на подготвена машина,за да мога да им се насладя,инак утре ще има тема " Защо са толкова нефелни Патрулските мостове"
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #66
              От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
              Благодаря за отговора,изчел съм ги вече тези теми от западните форуми преди време,на скоро пак ги преглеждах,но все още съм на кръстопът какво решение да взема за оптимална здравина на дифа.

              Маноле незнам що така,ти твоята наверно не я караш с дифове от 2LT 4.88,дръпнатите са ги изчислявали за 86 коня и 31 инча,чувам отзиви че с другите предавателни числа нямат ядове,ама за бавни дифове за по голям цолаж,и по големия мотор си сака диф от хеви дюти или усилени,за тва коментирме едно добро решение от 4Рънера,където серийно са заложени по масивни карантии.Аз доста скраб събрах,трябва да се мисли решение с тоя заден диф,факт че от 2LT на 1КZ не издаянват дълго.
              [ATTACH=CONFIG]351409[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]351406[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]351407[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]351408[/ATTACH]
              точно с такива сам-4.88 от 2LT със оргинален заден блокаж

              Коментар


              • #67
                От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                Първоначално публикуван от mxmanol Преглед на мнение
                точно с такива сам-4.88 от 2LT със оргинален заден блокаж
                Засега реших временно проблема със същите от крузер,но имаха забележки по короната и пинйона,така че няма да го броим ако ги счупя и тях,междувременно ще движа въпроса за 4Рънерско прасе,на което да се монтират усилени Хамерикански...,няма да разваляме Тойотската концепция...за сега.
                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                Коментар


                • #68
                  От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                  За да сложиш усилено главно предаване(дифовете за ТЛК70 са си добри) не ти трябва прасе от 4рънър.Става с преработка на короната.Венци 67 скоро го прави-негов е "патента".
                  Но от знаещи съм чувал да говорят пред блока, че по-добро от оригиналното главно предаване за ТЛК 70 няма.Просто за пресъжън гиър само си давате парите.Дори даната е по-здраво, а е доста по-евтино!
                  Ако ще се кара ТЛК 70 най-добре е да си има човек по едно резервно прасе за отпред и за отзад.Щото на всичко отгоре са различни.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #69
                    От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    ...по едно резервно прасе за отпред и за отзад.Щото на всичко отгоре са различни.
                    Хм...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #70
                      От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      За да сложиш усилено главно предаване(дифовете за ТЛК70 са си добри) не ти трябва прасе от 4рънър.Става с преработка на короната.Венци 67 скоро го прави-негов е "патента".
                      Но от знаещи съм чувал да говорят пред блока, че по-добро от оригиналното главно предаване за ТЛК 70 няма.Просто за пресъжън гиър само си давате парите.Дори даната е по-здраво, а е доста по-евтино!
                      Ако ще се кара ТЛК 70 най-добре е да си има човек по едно резервно прасе за отпред и за отзад.Щото на всичко отгоре са различни.
                      Ще звънна на Венци да го питам,и аз не искам да утежнявам излишно джипката,и без тва не е много лека за 70-сетка,за корона и пинйон от Рънар V6 спрямо Ленд Крузерската сравнението е излично,на Рънара е два пъти по масивен дифа,въпреки че е на 8 инча,апък и тъкмо съм сменил всички лагери,семеринги,гумички,гарнитури и спирачки по моите мостове....

                      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                      Хм...
                      Хич не е майтап,така е с Light Duti-то
                      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Ако ще се кара ТЛК 70 най-добре е да си има човек по едно резервно прасе за отпред и за отзад.Щото на всичко отгоре са различни.
                        Да и представяш ли си караш някъде чупиш и викаш на другите абе върете изпушете по една цигара аз сменям дифа и тръгваме пак ...
                        ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                        Коментар


                        • #72
                          От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                          Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
                          Да и представяш ли си караш някъде чупиш и викаш на другите абе върете изпушете по една цигара аз сменям дифа и тръгваме пак ...
                          Съвсем си го представям....даже съм го гледал тоя филм много пъти.Траян сменяше задно прасе за по-малко от 45 минути.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #73
                            От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                            Няма ли да стане карантията от паджеро, има със 5.285.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Защо са толкова нефелни дифовете на леката серия на ТЛК 70

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Toyota_OE_4.88_offset.jpg
Прегледи:2
Размер:155.5 КБ
ID:5296260
                              Това ми изпратиха навремето от"НИТРО"
                              TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X