Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пауловния Томентоса - моят експеримент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пауловния Томентоса - моят експеримент

    След като прочетох малко за това "дърво чудо" реших да пробвам за да се уверя сам за какво става дума.
    Подариха ми семена и на 1-ви Април 2011 си направих разсад:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:5936355
    Сандъчето беше покрито постоянно с найлон, за да се задържа влагата, тъй като семената са само поръсени върху пръстта (не се покриват с почва)
    на 15-ти април имаше следния вид:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02.jpg
Прегледи:1
Размер:118.9 КБ
ID:5936356

    и на 8-ми май ги пикирах, защото започнаха да си пречат и да се задушават зваимно (явно съм прекалил със семената)
    ето ги пикирани в 330мл пластмасови чаши
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03.jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:5936357
    реално растяха малко по-бавно от очакваното, но терасата ми е северна, но все пак
    на 29-ти май имаха следния вид:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:5936358
    поливам си ги редовно и хайванчетата растат...
    на 22-ри юни изглеждаха така:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05.jpg
Прегледи:1
Размер:102.9 КБ
ID:5936359
    като малко ги разредих... пренесох някой от тях на друго място, защото започнаха много бързо да растат на височина...
    4 дни по-късно им направих подарък - лично пространство 50смХ50см, хубава подпочвена водица, чист въздух и много слънце... какво по-хубаво за младите дръвчета?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06.jpg
Прегледи:1
Размер:186.5 КБ
ID:5936360
    някой от тях бяха изядени от нещо, но аз си имах и скрити резерви и бързо ги възстанових.
    ето как изглеждат на 24-ти Юли 2011:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07.jpg
Прегледи:1
Размер:178.9 КБ
ID:5936361

    Равносметката до тук:
    пикирани общо 200 корена
    успешно засадени и добре развиващи се - 156 (поне засега)

    каквото - такова

  • #2
    От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

    И какво му е чудното на това "дърво чудо"?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      И какво му е чудното на това "дърво чудо"?
      расте бързо, качествена дървесина...все благинки
      ако ти се чете - http://paulownia.bg/

      Коментар


      • #4
        От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

        Защо не ги бодна в земята барабар с кофичките /без дъното/ на 01.06 и сега щеше да имаш фиданки по над метър?

        Коментар


        • #5
          От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

          Хм ,интересно!
          Имам едно подобно в двора- "див орех". Орязах го до кота 0 пролетта а сега е 2,5 м. Ако някой успее да ашладиса нещо плодно отгоре му на това чудо ще е за "Нобел".
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #6
            От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

            А,откъде се сдоби със семена,и ще продаваш ли разсад или фиданки.Щото и на мен ми се ще,да бодна няколко дръвчета за проба.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #7
              От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

              Първоначално публикуван от evkalipt Преглед на мнение
              Защо не ги бодна в земята барабар с кофичките /без дъното/ на 01.06 и сега щеше да имаш фиданки по над метър?
              тогава бяха прекалено млади и шяха да се прекършат от вятъра. А да ги бодна барабар с кофичките /без дъното/ не ми се струва уместна идея...

              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
              А,откъде се сдоби със семена,и ще продаваш ли разсад или фиданки.Щото и на мен ми се ще,да бодна няколко дръвчета за проба.
              подари ми ги един друг запален като мен, с който се запознах тук:
              http://fermer.bg/forum_topic/8981/1/...aulovniia.html
              не продавам нито разсад, нито фиданки. И аз си мислех да бодна няколко за проба... и така тези няколко станаха това, което виждаш

              Коментар


              • #8
                От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                тогава бяха прекалено млади и шяха да се прекършат от вятъра. А да ги бодна барабар с кофичките /без дъното/ не ми се струва уместна идея...


                подари ми ги един друг запален като мен, с който се запознах тук:
                http://fermer.bg/forum_topic/8981/1/...aulovniia.html
                не продавам нито разсад, нито фиданки. И аз си мислех да бодна няколко за проба... и така тези няколко станаха това, което виждаш
                Тюх пак греда ,то разсат продават тук там,ма семе не намирам.То,не че и търся много.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #9
                  От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                  Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                  Тюх пак греда ,то разсат продават тук там,ма семе не намирам.То,не че и търся много.
                  семето, което ми подариха е от дърво растящо в някаква градинка...
                  навъртам се всеки ден покрай няколко свободно растящи огромни Пауловнии и ако не ги изтърва, ще ти събера семена и ще ти пратя.
                  Аз лично до година няма да правя разсад, а ще използвам резници от фиданките, които сега отглеждам... ще си спестя много работа
                  Преди седмица забелязах издънка на едно голямо дърво Пауловния на Старозагорските минерални бани и не се стърпях... огледах се, ослушах се (като пред ЖП прелез) и извадих ножката... ето го и резултата:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020295.jpg
Прегледи:1
Размер:36.4 КБ
ID:5293990
                  това е само експеримент, но доста добър... за седмица се вижда колко е пораснало... почти толкова, колкото за месец в сандъче, но работата е доста по-малко (липсва пикирането, което е ужасно пипкаво и трудно при наличие на малко дете )
                  Последно редактирано от Y.Stoqnov; 30-07-11, 20:04. Причина: доп.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                    Тук не съм срещал,може и да има...Сега като се замисля,трябва да посетя Ботаническата градина .Може пък и аз да срешна някоя издънка...
                    Ти,направо плантация можеш да спретнеш
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                      Тук не съм срещал,може и да има...Сега като се замисля,трябва да посетя Ботаническата градина .Може пък и аз да срешна някоя издънка...
                      Ти,направо плантация можеш да спретнеш
                      по принцип размножаването от семе и от издънки е малко отречен метод що се отнася до Пауловния...
                      "Истинският" медот е инвитрото... обаче познай, колко от разсадниците където "УЖ" я размножават инвитро, реално я размножават така... особенно в БГ... та и именно поради тази причина се захванах с това начинание, което условно наричам експеримент...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                        Ми,като разглеждах българския нет по въпроса-предимно от семе и резници я размножават на местна почва.Попаднах на 4-5 фирми който предлагат от 30-40 сантиметров разсад до 2-метрови фиданки.++Ма така и така тази година съм изтървам момента за поръчка(повечето събираха поръчки до април),та що да не се пробвам сам за догодина...
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                          Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                          Ми,като разглеждах българския нет по въпроса-предимно от семе и резници я размножават на местна почва.Попаднах на 4-5 фирми който предлагат от 30-40 сантиметров разсад до 2-метрови фиданки.++Ма така и така тази година съм изтървам момента за поръчка(повечето събираха поръчки до април),та що да не се пробвам сам за догодина...
                          Е те така започнах и аз... после разбрах, че имам и няколко декара пустеещи... и те така
                          Ще ти помогна с каквото мога!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                            А иска ли много вода, т.е. редовно поливане?
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                              Според това което пише в нета,само в началото.Но пък не достатъчната влага,забавя растежа.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X