Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пауловния Томентоса - моят експеримент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

    Първоначално публикуван от Lyudmil_Mitkov Преглед на мнение
    А ето и вкъщи една фиданка за сянка. Доста фиданки разтиках напред назад и накрая реших и у дома да сложа една, която беше доста дебела /което не е препоръчително/ и с почти никакви корени(за бракуване), засадена върху жълта пръст и насип, и резултата е налице :
    1. Първата година порасна само 1 м - толкова и очаквах
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1605.jpg
Прегледи:2
Размер:87.5 КБ
ID:5570681

    Понеже снимките в началото на темата заминаха с оня сайт,пускам нови,това е на точно 3 месеца ! Като гледам ,имаш възможност за поливане,може би нямаш време !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

      Аз се замислям дали да не засадя едно много старо лозе, което не е работено поне от 25 години. Баща ми като млад с дядо ми са ходили от там да вземат чуканите за горене. Сега са доста бурени там. 6 декара е лозето и си имаме документи за него. Имаме и ливади 3-4 декара. Чета че се размножават от резница от корена много лесно и за една година израстват, докато от семка много трудно поникват. Как се вади тази резница и нещо по специално има ли при разсаждането? Малко скъпи ми се виждат тези резници, но примерно сега ако закупя 20-30бр и догодина сам ще мога ли да си направя резниците и да залеся една част от терените. Ще ми отнеме доста време докато ги изчистя, първо даже трябва да се викне геодезист за да маркира границите, че и това баща ми не знае със сигурност. Има черен път до имота, който може да се ползва, от селото минават от там с каруци предимно, но през лятото и с кола се минава.

      Коментар


      • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

        Не е проблема в поливането, проблема е в почвата - жълта мъртва пръст, претъпкана от тежки машини, не знам надолу може и да има камъни от други постройки. Където ми е градината дърветата не са видели 1/4 от водата на това дърво и резултата е съвсем други, също и при засаждането копах дупки ф60см на 1м дълбоки, а вкъщи много по малка и май се получи "ефекта на саксията" - знам ли ?

        Коментар


        • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

          Ще трябва да поизчистиш терените, ако нямаш възможност за реголване, варианта е като мен по дълбоки и широки дупки. От семена директно на нивата не става, за 1г от семето ще направиш фиданка. От резници може да се размножава, но пак има минуси, от това да вземеш готови фиданки, най- малкото е че резника за да ти тръгне трябва доста вода да му сложиш и добро легло. От засадена фиданка не е желателно да вадиш корени, резници продават колеги, които орязват корените на едногодишните фиданки, и продават почти само чукани, при ваденето от разсадника няма как всичките корени да се извадя, но да режеш от готово дърво е грехота.

          Коментар


          • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
            Аз се замислям дали да не засадя едно много старо лозе, което не е работено поне от 25 години. Баща ми като млад с дядо ми са ходили от там да вземат чуканите за горене. Сега са доста бурени там. 6 декара е лозето и си имаме документи за него. Имаме и ливади 3-4 декара. Чета че се размножават от резница от корена много лесно и за една година израстват, докато от семка много трудно поникват. Как се вади тази резница и нещо по специално има ли при разсаждането? Малко скъпи ми се виждат тези резници, но примерно сега ако закупя 20-30бр и догодина сам ще мога ли да си направя резниците и да залеся една част от терените. Ще ми отнеме доста време докато ги изчистя, първо даже трябва да се викне геодезист за да маркира границите, че и това баща ми не знае със сигурност. Има черен път до имота, който може да се ползва, от селото минават от там с каруци предимно, но през лятото и с кола се минава.
            Не се подлъгвай.Това нещо засадиш ли го няма отърване.Все едно да засееш "бабини зъби".

            Коментар


            • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

              Колега Дон, говорим за трайно насаждение, което ще се ползва и от нашите наследници, което само се възобновява при изсичане, не за домати и пипер

              Коментар


              • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                Въпросните лозя не са гледани не само от нас, а от всики. Коловете липсват и е храсталак. Не виждам какво може да се правят тези имоти. Чистенето ще е доста трудоемко. Не искам да се отървам от пауловнията ако я завъдя. Така като чета от резници да не се занимавам сам да си правя. Да си закупя семе и да правя расад. Само да ми препоръчате някой коректен, че в Продавалника има различни продавачи и цените се въртят 10-20лв за 5-10 хил. семки. Да не се окаже после че от тези семки нищо не пониква.

                Коментар


                • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                  Димич, кълняемостта е голяма, капризно е от към почва, докато уцелиш в каква трябват опити, грижите стандартни като за разсад, капково напояване ще ти е нужно за през лятото. Сял съм семена от 4г и пак си покълват

                  Коментар


                  • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                    Въпросните лозя не са гледани не само от нас, а от всики. Коловете липсват и е храсталак. Не виждам какво може да се правят тези имоти. Чистенето ще е доста трудоемко. Не искам да се отървам от пауловнията ако я завъдя. Така като чета от резници да не се занимавам сам да си правя. Да си закупя семе и да правя расад. Само да ми препоръчате някой коректен, че в Продавалника има различни продавачи и цените се въртят 10-20лв за 5-10 хил. семки. Да не се окаже после че от тези семки нищо не пониква.
                    само внимавай с лозята, че са малко по-сложни... да не стане после оле майко....

                    Коментар


                    • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                      За какво да внимавам с лозята? Че се водят като лозе, а аз искам да го залеся с дървета ли? Ако е това не мисля че е проблем. През последните 3-4 години братовчед ми закупи 3-4дка лозя от по новите, където и до момента се поддържат като лозя. В документа за собственост не пише какво е залесено, а само индификационния номер. Изкорени лозята и засади овошки. Баща ми му предложи да вземе нащо лозе, но той не искаше, защото не е гледано и е буренясало. Поддържано лозе се корени много по-лесно.

                      Коментар


                      • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                        От къде да си купя 2-3 фиданки Пауловния, или в София или в Ботевград да ги взема? Кой точно модел цъфти най-много?

                        Коментар


                        • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1396123829194.jpg
Прегледи:1
Размер:29.0 КБ
ID:5575171
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                            Вече с 10 см. сини фунийки цвят....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1396123980216.jpg
Прегледи:1
Размер:63.4 КБ
ID:5575177
                            Само незнам как има цвят без листа.
                            П.п от тел.така става
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                              При нас на севера цъфтежа е към края на април, цъфтят без листа както повечето дървета

                              Коментар


                              • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                                Днес ги получих.
                                Какво следва? Какви грижи след засаждането?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2da0fef4ff911722.jpg
Прегледи:1
Размер:39.5 КБ
ID:5588736

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X