Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От два месеца на олио .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От два месеца на олио .....

    Колеги ,да ви кажа никога не съм мислил ,че ще се стигне до тук . От два месеца си наливам отработено олио( от кръчмите) и го меся 50/50 с нафта. Колата е Нисан Терано 2 2.7 тд 99 магарета. Засега проблеми няма, разхода си е същия ,мисля ,че мотора поутихна малко или така ми се струва. Вие карате ли така , проблеми имате ли? На пикасото не мися да пробвам , но на това джипче му се отразява добре.
    Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
    0885544754 Светослав Стоянов

  • #2
    От: От два месеца на олио .....

    Сменяй си по-често горивния филтър. Примерно при всяка смяна на масло. Други проблеми не би трябвало да има. И чат-пат я поизпържвай с чиста нафта, ако имаш дълъг път. Може и с двутактово масълце, когато е чиста нафта. 250-300ml синтетика на резервоар (средно 65 литра).

    Така със сигурност няма да имаш грижи никога, а двигателя ще е чистичък и спретнат, дори и в самите цилиндри.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: От два месеца на олио .....

      До къде пък да се е стигнало?!? Защо да хвърляме в канала нещо, което може да се използва за полезна работа?
      Ами и ние караме от доста време (2 години) на един италиански турбо-дизел 1,9/90к.с. и то в съотношение 2:1 за използваното и прецедено олио. Никаква промяна в паленето и вървенето, даже също ми се струва че пуши по-малко и работи по-меко. Единственото гадно е когато я вкарвам със задницата навътре в гаража и поработи повечко по една или друга причина - ефекта е все едно е изгоряло доста олио на печката и не става за дишане, та чак люти на очите. Двама приятели също си карат Аудитата-ТДИ (Б4/90к.с и А4/110к.с) със смес 50:50 - отново без видими ефекти или дефекти. Естествено тея съотношения са само за лятото. От октомври до май при зареждане олиото варира от 0 до към 25% макс - според очакваната околна температура.
      Не се втелявам особено много при смяната на горивните филтри... Но този, през който си прецеждаме олиото, си се задръства често.
      Обаче имам и 1,9JTD/105к.с. и 1,3multijet/70к.с. на които не смея да наливам такива смеси и си ги карам с нафта.

      П.п. Единствения негативен (за нас като зареждащи) ефект, който забелязвам напоследък е че цената на отработеното олио бавно и сигурно се вдига... Преди се намираше и за без пари - до към 30тина стотинки за литър, а сега и на левче за литър чувам, че има хора да го купуват...
      Последно редактирано от Shider; 28-07-11, 13:13.
      SUZUKI V-STROM 1000
      Jeep Cherokee 2.5CRD
      TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
      о889 525 о74 - Владо

      Коментар


      • #4
        От: От два месеца на олио .....

        Стига бе левче литара .
        И аз змам че на 30 ст се продаваше .Верно ли левче ?
        През колко микрона цедите и от къде купувате цедката ?
        А имаше време когато от магазина олиото беше по евтино от нафтата

        Коментар


        • #5
          От: От два месеца на олио .....

          Аз също използвам отработено олио на едно Рено Еспас - 2100 куб. Пропорцията - според зависи, но предимно 50/50. Единствен проблем ми остава предварителното филтриране. Много бавно и тегаво, но явно аз не знам технологията. Моля някой да сподели подробности по цеденето. Цедки, филтри, помпи...кой каквото използва. В нета излизат доста клипчета като се напише wvo. Всъщност темата е коментирана преди време:

          http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7689
          Последно редактирано от Сашо; 28-07-11, 21:25.

          Коментар


          • #6
            От: От два месеца на олио .....

            Ами ако мога да помогна с идея. В началото през дънков плат ама многооооого бавно ставаше. Обаче след малко проба с това онова и открих идеален за мен вариянт. Със торбичките за прахосмукачките продават едни филтри за тях. Незнам какъв плат е обаче ,тече супер през него и събира всичко от олиото. След това го оставям да се поутаи 1-2 дни и газ.
            Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
            0885544754 Светослав Стоянов

            Коментар


            • #7
              От: От два месеца на олио .....

              Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
              ...Верно ли левче ?
              През колко микрона цедите и от къде купувате цедката ?
              А имаше време когато от магазина олиото беше по евтино от нафтата
              Ами може и да се опитват да ме блъфират - лично не съм купувал все още на тая цена, но е факт че я говорят, както и че все по-трудно се намира без пари, или за символични такива. От една страна заведенията (поне тук - по северното черноморие) не работят със същите темпове, като преди няколко години, от друга масово си събират мазнинката... Но сигурно е нормално след евтини сензацийки на журналя (мислещи си, че са открили топлата вода), някои да си повярват, че могат да изкарат добри пари от отпадъци...

              Филтрирането - и аз или през дънков плат - доста бавно, или с електрическа помпа (в момента ми е на 220В за подаване на гориво към котел мисля, или външна бензинова инжекционна на 12В от морга преди) и горивен дизелов филтър след нея.
              SUZUKI V-STROM 1000
              Jeep Cherokee 2.5CRD
              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
              о889 525 о74 - Владо

              Коментар


              • #8
                От: От два месеца на олио .....

                Ами явно доста хора търсят , но наистина кръчмарите взеха да искат повече. Поне този от , който вземам аз каза ,че капка не е изхвърлял от две години насам.
                Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
                0885544754 Светослав Стоянов

                Коментар


                • #9
                  От: От два месеца на олио .....

                  Да попитам нещо,понеже химията не ми е силната страна. Сега съм 50/50 нафта и олио. Нещо като добавка към тази смес да слагам ли ? Незнам дали олиото ще се налепя по горивопровода като на оливерниците по кръчмите примерно. Или да му наливам само нафта и добавка от време на време?
                  Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
                  0885544754 Светослав Стоянов

                  Коментар


                  • #10
                    От: От два месеца на олио .....

                    Първоначално публикуван от Светослав Стоянов Преглед на мнение
                    Да попитам нещо,понеже химията не ми е силната страна. Сега съм 50/50 нафта и олио. Нещо като добавка към тази смес да слагам ли ? Незнам дали олиото ще се налепя по горивопровода като на оливерниците по кръчмите примерно. Или да му наливам само нафта и добавка от време на време?
                    Чети де:
                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Сменяй си по-често горивния филтър. Примерно при всяка смяна на масло. Други проблеми не би трябвало да има. И чат-пат я поизпържвай с чиста нафта, ако имаш дълъг път. Може и с двутактово масълце, когато е чиста нафта. 250-300ml синтетика на резервоар (средно 65 литра).

                    Така със сигурност няма да имаш грижи никога, а двигателя ще е чистичък и спретнат, дори и в самите цилиндри.

                    Коментар


                    • #11
                      От: От два месеца на олио .....

                      Засега това ще се спазва , двутактово си слагам профилактично. Интересуваше ме нещо по-специфично има ли ако се кара на олио?
                      Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
                      0885544754 Светослав Стоянов

                      Коментар


                      • #12
                        От: От два месеца на олио .....

                        За повечето дизели олиото е по-доброто гориво. Това, ако не разяде маркучите и уплътнителите и ако не смръзне в студено време.

                        Коментар


                        • #13
                          От: От два месеца на олио .....

                          Пробвах през филтърна хартия и е мъка .
                          През хартиените торбички на прахосмукачките по-бързо тече ,обаче не са евтини.Преди това обаче разреждам на половина с навта олиото .
                          Не пуши и не мирише.
                          Само проба направихме с 10л.олио и 10л. нафта.

                          Коментар


                          • #14
                            От: От два месеца на олио .....

                            От около година карам само с хидравлично , трансформаторно масло или старо олио. Изминал съм около 17-18000 км и за този период не съм налял повече от 150-200 литра нафта. Зимата слагам на един резервоар(70л) около 5-6 литра бензин и литър газ за осветление. Досега грижи не съм имал. Автомобила е Паджеро 2.5 ТД
                            На сърбела майката му е чесането.
                            Борислав Борисов Русе О885 О37815

                            Коментар


                            • #15
                              От: От два месеца на олио .....

                              Да се включа и аз!От доста време карам с прекарано масло.В началото го месих 50/50 с нафта, сега карам само на масло.Като забележки имам само сутрин като паля, но този проблем си го имам от по-рано и на нафта.Даже върви повече.Не пуши много, почти не се усеща.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X