Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От два месеца на олио .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: От два месеца на олио .....

    Някой да знае дали има проблем с палмово масло от фритюрници, ако се кара разредено на 50% или 20% дизел.
    <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

    Коментар


    • #32
      От: От два месеца на олио .....

      Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
      Някой да знае дали има проблем с палмово масло от фритюрници, ако се кара разредено на 50% или 20% дизел.
      Точно колкото със слънчогледовото масло.

      Коментар


      • #33
        От: От два месеца на олио .....

        http://journeytoforever.org/biodiesel_SVO-palm.html

        Ясен е прев. Проблеми никакви /освен с паленето сутрин ако е студено/. На линка хората са изпробвали Кубота 2000 часа само на палмово масло. Куботата е работила на 75% натоварване. Мерена е компресия, износване... на всеки 500 часа. С 2 думи-става.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #34
          От: От два месеца на олио .....

          Някой да сподели начини за прецеждане. През филтърна хартия става , но бавно.През два чорапогащника върви поносимо,през дънки пак бавничко. Прочетох за човек във Варна ,който слага такива инсталации за олио в колите и той казва ,че трябва олиото да се цеди през максимум 1 микрон. Оказа се ,че има филтри за вода ,които са 0.3 - 0.5 микрона , през тях ще се получи ,сега остава да намеря такова животно.
          Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
          0885544754 Светослав Стоянов

          Коментар


          • #35
            От: От два месеца на олио .....

            Ей тая работа с единия микрон, много искам да знам как ще я бъде без помпа за високо налягане. Отделно, че каквото спестиш от мазнината ще го дадеш за филтърни елементи.

            Коментар


            • #36
              От: От два месеца на олио .....

              1 или 10,а да не кажа и 100?
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: От два месеца на олио .....

                Имам едно питане. Олиото го прецедих на самотек през четири пласта юталин, сега минаха три дена и пак седи много черно, да го сипвам(70 нафта 30 олио) ли или пак да филтрирам и през какво?
                <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                Коментар


                • #38
                  От: От два месеца на олио .....

                  Колега юталина какво е по-точно.Незнам защо стои черно,моето е с цвят на бира или малко по тъмно.Предполагам зависи от кръчмата и какво е пържено в него. Последно си играх през една носна кърпа (намерих една в шкафовете) но от старите големите.Върви добре и изчиства супер.Аз карам 50/50 и засега е супер колата.
                  Последно редактирано от Светослав Стоянов; 24-08-11, 17:35. Причина: ...
                  Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
                  0885544754 Светослав Стоянов

                  Коментар


                  • #39
                    От: От два месеца на олио .....

                    Юталина е от филтър за въздуховоди до изолационна настилка за пътища, този които аз ползвам е за въздуховод(мисля че беше 120гр.)Маслото което вземам е от фритюрници където в момента пържат много зеленчуци(според мен е от тях така черно). Имам една идея за по-бърза филтрация без да ползвам механика, но ще пиша ако стане.
                    <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                    Коментар


                    • #40
                      От: От два месеца на олио .....

                      Ами някой чувал ли е да се слага сода каустик и метанол в олиото.
                      С полученото само се кара без да се меши с нафта и колата давала по-нисък разход

                      Коментар


                      • #41
                        От: От два месеца на олио .....

                        Аз моето го прецеждам през 1 см. дунапрен но става бавно. Сега вече го оставям да се утаи и през стар чорапогащник го наливам директно в резервара. Обаче вече няма от къде да се вземе.
                        По добре късно от колкото никога .
                        Нула89781нула019

                        Коментар


                        • #42
                          От: От два месеца на олио .....

                          Интересно ми е защо не използвате бояджийски филтри? Продават се в повечето железарии - едни такива хартиени конуси, с филтриращи елементи на върха си. Има различни вариации - 226, 190, 150 и т.н. микрона. Струват 30 стотинки и очистват 100 пъти по-добре от тензух, носни кърпи, дунапрени и прочее.

                          п.п. Не съм цедил олио до сега, но идеята ми се струва добра.
                          С "Фармахим" - непобедим
                          Дизел - само дънки!

                          Коментар


                          • #43
                            От: От два месеца на олио .....

                            Не стават колега , пробвах първо с такава маска. Хартиени са и се напояват много бързо с олиото и се късат. А това за содата каустик съм го чел някъде .Содата отделяла глицерина от олиото и след като се утаи тогава се налива . Но аз не съм стигал до тази химия. Ако има по-запознати да кажат.
                            Последно редактирано от Светослав Стоянов; 05-09-11, 16:39.
                            Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
                            0885544754 Светослав Стоянов

                            Коментар


                            • #44
                              От: От два месеца на олио .....

                              Говоря за филтри, не за маски (то и маската е вид филтър, ама да не изпадаме в подробности). Бояджиите ги използват за да прецедят боята едновременно със сипването И в пистолета. Лично на мен ми се виждат здрави, въпреки, че са хартиетни, но щом казваш, че се късат...
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gleempaint_2172_1656227.jpg
Прегледи:1
Размер:10.0 КБ
ID:5300396

                              А относно содата каустик - не се очаква нищо добро от комбинирането и с олио. От Химията знам, че при смесване на натриев хидроксид (сода каустик) с мазнина, изходният продукт е натриев стеарат (сапун), а процесът се нарича "осапунване".

                              Но нека Ясен каже, той е химикът.
                              С "Фармахим" - непобедим
                              Дизел - само дънки!

                              Коментар


                              • #45
                                От: От два месеца на олио .....

                                Защо не пробваш с такъв филтър.Ще издържи много
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Филтър кафемаш&#10.jpg
Прегледи:1
Размер:57.0 КБ
ID:5303453И е мноого ситен.
                                Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X