Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся бензинова помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся бензинова помпа

    Търся бензинова помпа! Някой да има излишна.
    Ако не какво е по добре да се гледа нова или втора ръка?!
    И още нещо, тази помпа специфична ли е за КИА?! Помпата от друга кола дали ще съвпадне?

    П.С. Помпата работи, но прави само 1 бар налягане...
    Последно редактирано от Glow; 26-07-11, 16:28.

  • #2
    От: Търся бензинова помпа

    Та мога ли да сложа бензинова помпа от друга кола?

    Коментар


    • #3
      От: Търся бензинова помпа

      Можеш, няма проблеми. Само си вземи нова от някоя широкоразпространена марка - Опел, например.
      Не си струва да го играеш упражнението на всеки 2-3 години. Бензиновите помпи имат лимит в часове работа.
      Да слагаш стара няма смисъл.
      Последно редактирано от Nik Nikolov; 27-07-11, 08:03.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        От: Търся бензинова помпа

        Незнам с кой мотор е Кията,но същите двигатели се вграждат и в разни модели на Хюндай,така че търси помпа за въпросния мотор...Дали е за Кия,Хюндай,Мицубиши,не е толкова важно.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          От: Търся бензинова помпа

          Благодаря! Киа-та е 128HP, 16V. За момента мисля да сложа някоя временна, защото ми казаха, че е добре с нова помпа да се почисти резервоара. А в сегашното състояние на резервоара(на 15 години е) си е рисковано да се сваля.

          Коментар


          • #6
            От: Търся бензинова помпа

            А някои да има идея от къде мога да намеря филтърчето за бензиновата помпа?

            Коментар


            • #7
              От: Търся бензинова помпа

              А дали да не я отворя и да видя какво и е точно на помпата. Докато се рових в интернет забелязах някакви комплекти за ремонт с разни гумени оплатнения и други части...

              Коментар


              • #8
                От: Търся бензинова помпа

                Пластмасова е.Има ел.моторче вътре.Лошото е,че датчика за нивото на бензина е там.Иначе може да се сложи външна помпа,с работно налягане 3 бара.От хл'Опел става-70-80лв е нова в магазинЯ.
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  От: Търся бензинова помпа

                  В еврото продават конкретно за модела от 70,до към 120-30 лв.Ма дали стават .....
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся бензинова помпа

                    Помпи дето стават има от 50 и нагоре... В една морга ми искаха 60, ама за светила крушка дето не знам още колко часа още и остават нещо не ми се вързва
                    От пасат 2 също става... Изобщо помпата е универсална и не е проблем да се намери нова... Но резервоара също ми е проблемен и не искам да слагам на този резервоар нова помпа...
                    Всъщност, вчера поразбазиках старата... Филтъра на помпата беше много зле, сложих една марля на негово място. Та сложих го, натиснах няколко пъти по здраво газта до към 5 000 оборота, та колата взе че тръгна Само дето като натисна педала и трябва около 1 секунда за реакция. Първо леко се замисля/задавя и след това вече оборотите се вдигат нагоре. Предполагам помпата все още не може да направи достатъчно налагане и от това се получава това забавяне...

                    Вчера забелязах един друг проблем. Точно там където влиза, частта със помпата от горната страна на резервоара на около сантиметър от отвора има една дупчица около 0.5 - 1см. От страни всичко е ръжда и ме е страх да стържа, защото всичко ще падне в резервоара през дупката.
                    Някакви идеи с какво да се запуши тази дупка?!
                    Не ми пречи, но предполагам ако се кара на мокро, пръските от гумите могат да се дигнат до там и да влезе вода... Предния път маи така се е получило ;(
                    По късно кога да кача снимки на мястото...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся бензинова помпа

                      като чета така,май е време да мислиш за друг резервоар...Или за направа на нов.Пък ако имаш газова,не пречи да я смъкнеш под колата .
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся бензинова помпа

                        Имам газова под колата За резервоара знам, че е на доизживяване, но ще карам доколкото мога с него. После вече може да се мисли за нов резервоар и помпа...
                        Не знаех, че резервоар може да се направи, камоли аз да го направя
                        Какъв е смисъла на това да се прави като има заводски?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся бензинова помпа

                          Никакъв,но пък можеш да си наместиш бутилката за газта и един по-малък резервоар на мястото на сегашния.Повечето случай при които се прави резервоар са такива.Е,някои се глезят с разни,един вид тунингави,алуминиеви или от неръждавейка...
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся бензинова помпа

                            Имам кия сеед ,резервоара е пластмасов,имах служебна хюндай елантра и на нея два три пъти на пътя съм сменя помпа ама и там резервоара е пластмасов ....филтърчета стари сигорно имам доста ....каква е кията за която търсиш помпа !
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся бензинова помпа

                              Sportage 2000 кубика, инжекцион, помпата прави 3 бара налагане... Това представлява помпата

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X